Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 34

  • 35 581
  • 754
# 135
Имаме разногласия с ММ относно стените - дали да са с гипсокартон или да са с мазилка. При вас как е? Какви са минусите и плюсовете на двата варианта?
Виж целия пост
# 136
Gerundiq, Di Gi много благодаря!
Виж целия пост
# 137
Bar B Q,все едно аз съм го писала.Започвам всичко с желание и като стигнем до "точно на колко см. от тук да е мивката?" И "Точно къде да ти е контактът" .Накрая се оказва,че ще си взема сполня със стърчаща табла и контактите отстрани не са на точното място и трябва абсолютна планировка на кухнята още на груб строеж,а моите идеи са безброй...

Queen L,мазилката е много по-здрава на удар,от друга страна ако имате много големи кривини е доста трудно да се постигнат изключително прави стени.Вие може и да не го забележите,но ако сложите дървен подов перваз ще си проличи.
 Привърженик съм на мазилката,но тя изисква повече майсторлък и време за съхнене.
Виж целия пост
# 138
Имаме разногласия с ММ относно стените - дали да са с гипсокартон или да са с мазилка. При вас как е? Какви са минусите и плюсовете на двата варианта?
Всъщност вариантите са: гипсокартон, гипсова- или вароциментова мазилка. Повече съм писал тук.
Виж целия пост
# 139
Queen L и ние имаме колебания по темата, съветите, които получаваме, са доста разнопосочни. Гипсокартонът спястява мокрите процеси и съответно скъсява технологичното време - на мен като лаик това ми се струва, че е основно предимство. Имаш идеално прави стени, но пък вече зидариите не са това, което бяха, със съвремените материали. Тухлите сега са такива, че се иска много "майсторлък" за да се изкриви стена, не че е невъзможно. Получих и мнение, че с гипсокартон се неутрализират акумулиращите свойства на стените/тухлите и това влияе негативно на (сметките за) отплението през студените месеци. Като цяло е силно вероятно да излезе и по-скъпо от мазилката, въпреки че все още не съм правила конкретни сметки.
В гипсовата мазилка много лесно се появяват пукнатини, понякога микроскопични, но като цяло е дразнещо и не е много ок.
Вароциментовата мазилка, положена машинно си е май най-доброто решение, но е времеемко. Имаме доста време да го мислим, но сигурно ще се спрем на този вариант.

Нелина, Bar B Q, това с безброй идеи в главата и вземане на конкретни решения е сериозен проблем. И аз го имам. Преди 10 години, когато довършвахме първата ни къща нямах такива дилеми, решенията се вземаха със замах. На фона на това, че още чакаме разрешение за строеж са направо смешни моите терзания, но пък на мен търпението не ми е сила.
Виж целия пост
# 140
По мнение на познати /които обаче нямат стени с гипсокартон/ визали буболечки отзад. Ако това е вярно - категорично ще мина на друг вариант. Вие чували ли сте за подобен проблем?
Di.Gi., мен пък ме убеждават точно обратното - гипсокартонът щял да е още една допълнителна изолация и голям плюс за отоплението през зимата.
Виж целия пост
# 141
Това с буболечките, хмм, не че е невъзможно, но няма ли да се случва и с таваните тогава, все пак масово се слага там най-вече гипсокартонът.
Наистина не знам кое е обективно, това мнение за отоплението дойде от нашия ОВ проектант, според него тухлите акумулират доста топлина, която отдават обратно, нали външната изолация ги опакова от обратната страна. Но пък в другия случай не топлиш стените. Обаче тогава по-бързо падала вътре температурата, спре ли източникът на топлина... Такива са рзсъжденията, които споделиха с мен. Не смея да твърдя къде е истината.
Виж целия пост
# 142
А по въпроса на външната изолация-5 или 10 см стропор, за да няма конденз?
Виж целия пост
# 143
Di.Gi,това за гипскартона  и акумулиращите способности на тухлата е вярно.
Затова къщи с постоянно обитаване се правят с външна изолация,а за вили е за предпочитане вътрешната.
Обаче като си напрегна русата глава стигам до други разсъждения.
С какво гипсова мазилка от 1см е по-пропусклива на топлина към тухлата спрямо 1 лист залепен гипскартон,с основно съдържание гипс? Thinking Дори и да кажем,че има лепило...Обещавам после да се заровя и да потърся коефициенти.
Мисля ,че горното правило се спряга за вътрешна изолация с гипскартон и метална конструкция която го дистанцира от тухлата.
Колкото до буболечките.. възможно е..сещам се за термитите в американските къщи,които може да са там още от полагането на гредите.
В Българска къща,освен някъде от под подовите первази да влезнат,от другаде не виждам възможност.
Виж целия пост
# 144
А по въпроса на външната изолация-5 или 10 см стропор, за да няма конденз?
Кондензът няма нищо общо с външната изолация,когато тя е от дишащ материал,в случая стиропор.
Лично,не бих сложила по-малко от 10см,за мен е безмислено при нашия климат.Разликата в цената е 5лв/м2 между 5 и 10см.
Виж целия пост
# 145
аз съм чувала и за мишлета дори между гипс картона и стената. Със сигурност този вариант отпадна като ми казаха за такива съ-домци!
Виж целия пост
# 146
Аз по принцип не мога да си обясня какво се случва след сключване на окончателния договор за водоснабдяване. Кога трябва да си изградя ревизионна шахта.  След откриване на партидата или след сключването на договора се изгражда водопроводно отклонение. Всъщност аз ли го изграждам или от ВИК и за чия сметка. От кой момент почват да се плащат месечни сметки?
За Енергото разбрах, че след сключване на договора плащам присъединителната такса, но кога ни пускат тока, че имаме и строителен, не разбрах. Някой ползвал ли е агрегат по време на грубото строителством
Виж целия пост
# 147
Ние сме с външна изолация и гипсокартон вътре. Просто на мъжа ми му беше по-лесно да сложи гипсокартон. Нас също ни убеждаваха, че ще става конденз, че след като има външна изолация, вътрешната е излишна, но засега не сме имали проблеми, ние и в банята сме с гипсокартон.
Виж целия пост
# 148
....
Наистина не знам кое е обективно, това мнение за отоплението дойде от нашия ОВ проектант, според него тухлите акумулират доста топлина, която отдават обратно, нали външната изолация ги опакова от обратната страна. Но пък в другия случай не топлиш стените. Обаче тогава по-бързо падала вътре температурата, спре ли източникът на топлина... Такива са рзсъжденията, които споделиха с мен. Не смея да твърдя къде е истината.
Съгласен съм с написаното, а именно, че тухлите акумулират топлина, което е голямо преимущество, докато при  гипсокартона изолира тухлата и тя няма как да поеме количеството топлина, което би приела ако не е облечена с картон.
Виж целия пост
# 149
Аз по принцип не мога да си обясня какво се случва след сключване на окончателния договор за водоснабдяване. Кога трябва да си изградя ревизионна шахта.  След откриване на партидата или след сключването на договора се изгражда водопроводно отклонение. Всъщност аз ли го изграждам или от ВИК и за чия сметка. От кой момент почват да се плащат месечни сметки?
За Енергото разбрах, че след сключване на договора плащам присъединителната такса, но кога ни пускат тока, че имаме и строителен, не разбрах. Някой ползвал ли е агрегат по време на грубото строителством
Зависи от общината в повечето случаи ти си копаеш отклонението, правиш си шахтата монтираш си водомера, от ВИК идват само да те присъединят т.е. да сложат водовземната скоба на тяхната тръба и закачат за нея твоето отклонение, тогава ти пломбират и водомера и ти остават подписан протокол. След това с този протокол се взема договора, в който фигурира номера на водомера.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия