Избор на сушилня - Тема 15

  • 44 169
  • 724
# 225
Алена, исках да те питам за това. Какви замърсявания переш? Ежедневно носени дрехи, работни, с петна? Да знам какво да очаквам.
Ако програмата ти е по-дълга, добавяш ли прах?
Предварително ти благодаря за отговора! Simple Smile

Всичко пера с него. Аз и мъжа ми работим в офиси, не се цапаме с машинно масло, например. Но мъжът ми се е цапа с храна - салата, винен кебап ... за такива замърсявания, в които има мазнина - първо обработвам с  домакински обезмаслител - пръскам, изчаквам малко и тогава в пералнята. За другите петна ползвам Vanish. Но за ежедневните дрехи ползвам само Терауоша + цветоулавяща кърпичка. Всичко третирам, както преди, като ползах перилен продукт, само, че вместо перилния продукт ползвам Терауоша. При първото пране - тествах с чорапите на децата, понеже у дома ходят по чорапи и се цапат. Реших, че ако ги изпере - ще го взема Simple Smile И ги изпра отлично - без да ги засича.

Белите дрехи ги отделям и ги пера с прах за бяло, защото в Терауоша ги няма онези "синки", избелители .... Има едно клипче, в което предлагат да се ползва натриев перкарбонат - за искрящо бяло и за петна, ама не съм се наканила да купя. Трябва да поръчам, но все не му идва реда. Като търсих инфо за него - видях, че се ползва за домашен еко прах.

Това е клипчето https://youtu.be/q3qO7scGynE

Преди време бях направила тема за продукта, защото и аз имах нужда с някого да обсъждам - но естествено, като е непопулярен - нямаше дискусия. Мога да я потърся и да се преместим там. Леко ми е неудобно тук да изместваме темата, за което поднасям извинения на аудиторията.
Виж целия пост
# 226
Алена, исках да те питам за това. Какви замърсявания переш? Ежедневно носени дрехи, работни, с петна? Да знам какво да очаквам.
Ако програмата ти е по-дълга, добавяш ли прах?
Предварително ти благодаря за отговора! Simple Smile

Всичко пера с него. Аз и мъжа ми работим в офиси, не се цапаме с машинно масло, например. Но мъжът ми се е цапа с храна - салата, винен кебап ... за такива замърсявания, в които има мазнина - първо обработвам с  домакински обезмаслител - пръскам, изчаквам малко и тогава в пералнята. За другите петна ползвам Vanish. Но за ежедневните дрехи ползвам само Терауоша + цветоулавяща кърпичка. Всичко третирам, както преди, като ползах перилен продукт, само, че вместо перилния продукт ползвам Терауоша. При първото пране - тествах с чорапите на децата, понеже у дома ходят по чорапи и се цапат. Реших, че ако ги изпере - ще го взема Simple Smile И ги изпра отлично - без да ги засича.

Белите дрехи ги отделям и ги пера с прах за бяло, защото в Терауоша ги няма онези "синки", избелители .... Има едно клипче, в което предлагат да се ползва натриев перкарбонат - за искрящо бяло и за петна, ама не съм се наканила да купя. Трябва да поръчам, но все не му идва реда. Като търсих инфо за него - видях, че се ползва за домашен еко прах.

Това е клипчето https://youtu.be/q3qO7scGynE

Преди време бях направила тема за продукта, защото и аз имах нужда с някого да обсъждам - но естествено, като е непопулярен - нямаше дискусия. Мога да я потърся и да се преместим там. Леко ми е неудобно тук да изместваме темата, за което поднасям извинения на аудиторията.

Чудесно би било! Защото аз се заинтересувах и имам 1-2 въпроса. Ако дадете линк ще преместим дискусията там ,да не спамим тук.
Виж целия пост
# 227
Благодаря ти, Алена за изчерпателния отговор! И ние сме горе долу същите, само голямата ми се накапва Simple Smile
Значи, да приключа с праха за цветно и го взимам за тест Simple Smile
Виж целия пост
# 228
Добре, аз опитах да намеря онази тема, но без успех. Затова направих нова - https://www.bg-mamma.com/?topic=1232649 - добре дошли в нея Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Здравейте! Отскоро имам сушилня Бош с термопомпа. Не мога да се оправя с тази машина и моля, който ползва такава, за съвет за следните три проблема:
- половината програми пробвах и все леко влажно ми вади прането, даже и на Cotton Cupboard Dry, на Mix също. Не добавям слънца, може би от това идва проблема. Но честно казано не очаквах толкова слабо изпълнение от Бош, все пак държат висока цена Sad
- ползвана е 5 пъти само и забелязах, че уплътнението на вратичката е разлепено, т.е не е плътно прилепнало
- моделът е със самопочистващ се кондензатор и само негативи чувам за тази "екстра", жалко, че не се поинтересувах преди покупката Sad Някой имал ли е проблем с такъв кондензатор и след колко време се налага профилактика (при 6-8 пъти ползване седмично)?
Ще съм много благодарна да споделите вашия опит и мнения.
Виж целия пост
# 230
При мен с 3 слънца излиза добре изсушено без да е намачкано. Притеснявах се в началото - да не е прекалено, но не е. Пробвайте.

Според сервизен техник, които идва у дома за моята сушилня - на 2г е хубаво да се прави профилактика.

Виж целия пост
# 231
В началото ползвах 3 слънца, но установих, че дрехите се пресушават излишно.
Сега избирам 1 слънце и дрехите са не са пресушени, случва се някой по-дебел ластик или колан на дънки да е леко влажен, но предпочитам този вариант пред препържването.
Винаги суша на “джентъл”.
Виж целия пост
# 232
Най-често използвам програма cottons extra dry,понякога warm timed program,нямам нито пресушени,нито влажни дрехи(почти на 100% са памучни,почти защото някои имат някакъв %еластан).Bosch self cleaning condesor е,според техник от оторизираният сервиз с препарата за профилактика 2пъти годишно и няма да се налага профилактично почистване в сервиз.Оказа се вярно,вече 4-та година ползвам този препарат и нямам проблем(вече е ходила на почистване в сервиз след 5-годишно използване,целогодишно).
Виж целия пост
# 233
Благодаря на всички за съветите Simple Smile Ще ги изпробвам.
Artemida, моля те сподели как се казва този препарат и къде се поставя.
Виж целия пост
# 234
Здравейте, поръчах си този модел сушилня, модел Gorenje DA92IL
https://www.gorenje-dom.com/svobodnostoyashcha-kondenzatsionna-s … pa-gorenje-da92il. Някой има ли мнение за нея. Благодаря.
Виж целия пост
# 235
Няколко човека от форума имаме модела за по-малко килограми ( 8кг  DA83IL/i) Всички са доволни от машинката и никой не се е оплакал до сега. Мисля,че серията им е сполучлива и ще останете доволна.

edit: Сега видях,че вашия модел не е с инверторен мотор,което ме кара да съм малко резервиран.Най-малкото ще е по-шумна. Инверторния мотор на практика e с много дълъг живот и е последното нещо,което може да се развали в една машина.


Ето тук сравнение между двата модела https://www.gorenje.bg/produkt-za-sravnenie?p1=729364&p2=729363
Виж целия пост
# 236
Здравейте, лошо ми стана вече от тоооолкова много теми и мнения перални и сушлни, направо се побърках, а трябва да си купувам Sweat Smile Satisfied
Не искам да инвестирам в АЕГ, Миеле, Бош. От толкова четене установих, че всичките са с живот около 5-6 години. Дори и за скъпото Миеле, пак има повреди (разбира се, че няма как), е..сигурно ще поживее повече Simple Smile. Ама за Миеле нямам бюджет вече Grinning Мисля сушилнята да я ползвам основно зимата и, дай Боже, като имаме дете основно.
Не намерих в последните 50-тина страници много мнения за Самсунг. Някой ползва ли пералня и сушилня на тях и доволен ли е? Кои модели? Какви проблеми виждате?
Много ще съм благодарна на обективно мнение, като знам, че има доста привърженици на АЕГ тук и ще се опитат да ме откажат Grinning
Ако има някой да предложи читави два уреда на една марка, но от бюджета на Самсунг, много благодаря!
Animal Whale
Виж целия пост
# 237
Самсунг са прилични. Проблеми може да създаде всеки уред. Не мислете потенциалните такива. Грабвате два уреда от средния ценови клас и готово. 
Скрит текст:
Това за петте години не знам от къде дойде и на кого му хрумна, че e така.
Вижте и какво е написал "Мъж с пушка" два поста по-нагоре.
Виж целия пост
# 238
Ако има някой да предложи читави два уреда на една марка, но от бюджета на Самсунг, много благодаря!
Animal Whale

Щом сте чели последните 50-ина страници, не може да не ви е направило впечатление, че от Горенье оплаквания няма. Имат бюджетни модели и при двата вида уреди.
Виж целия пост
# 239
todoroiv, аз съм със Самсунг - никакви забележки засега, доволна съм!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия