Слънцезащита 2020 - V

  • 70 160
  • 737
# 210
Nik's mom, точно този , за който питаш използвах миналото лято.Много лека текстура, не оставя бял филм , а го подновявах през деня.Носих го в градски условия и ме предпазваше, на плаж не знам как ще е . Аз съм на 45г, с много мазна кожа и в най-големите жеги лъсвах следобед някъде чак, което е постижение.Съжалявам, че тази година не го взех отново, а реших да експериментирам с други.
Вторият си бях взела оцветената версия, но не го харесах като цвят и бързо лъснах с него, въпреки че беше по - хладно времето.
Благодаря!❤ Почти се бях навила за него по описанието му, а сега със сигурност ще е той:)). Spot prevent-a не е лош, но искам да намеря нещо по-добро с фактор, а този освен без спирт, го дават, че не люти на очите+защитава от стареене:)). Поръчвам го!
Виж целия пост
# 211
Откъде ще го поръчаш,от амазон ли?
Nik's mom, точно този , за който питаш използвах миналото лято.Много лека текстура, не оставя бял филм , а го подновявах през деня.Носих го в градски условия и ме предпазваше, на плаж не знам как ще е . Аз съм на 45г, с много мазна кожа и в най-големите жеги лъсвах следобед някъде чак, което е постижение.Съжалявам, че тази година не го взех отново, а реших да експериментирам с други.
Вторият си бях взела оцветената версия, но не го харесах като цвят и бързо лъснах с него, въпреки че беше по - хладно времето.
Благодаря!❤ Почти се бях навила за него по описанието му, а сега със сигурност ще е той:)). Spot prevent-a не е лош, но искам да намеря нещо по-добро с фактор, а този освен без спирт, го дават, че не люти на очите+защитава от стареене:)). Поръчвам го!
Виж целия пост
# 212
Nik's mom, точно този , за който питаш използвах миналото лято.Много лека текстура, не оставя бял филм , а го подновявах през деня.Носих го в градски условия и ме предпазваше, на плаж не знам как ще е . Аз съм на 45г, с много мазна кожа и в най-големите жеги лъсвах следобед някъде чак, което е постижение.Съжалявам, че тази година не го взех отново, а реших да експериментирам с други.
Вторият си бях взела оцветената версия, но не го харесах като цвят и бързо лъснах с него, въпреки че беше по - хладно времето.


здравейте,

и аз съм с много мазна кожа - какво друго сте ползвали през годините и е налично на бг пазара, тези които са предназначени за мазна кожа само - как се справят при вас ?

мерси
Виж целия пост
# 213
Instyle,
Вече избягвам да използвам продукти , които са специално  за мазна кожа. При мен се  получава едно изсушаване и люспене на челото и носа. В момента използвам корейски на Миша, купен от този сайт, но е изчерпан в момента.Доволна съм, не лепне, не лъсвам , оставя лека бяла следа,трябва да се масажира и втрие добре :
https://kocos.bg/bg/Vodoustoychivo-slyntsezashtitno-mlyako-MISSH … F50-PA-70ml.p2362
От този ми бяха изпратили тестер и също ми хареса:

https://kocos.bg/bg/Slyntsezashtiten-Krem-za-Litse-D-Alba-Waterf … ream-50-ml-.p2759
Преди няколко години пробвах  матиращ на Ла роше и Юсерин, но бяха доста изсушаващи. Ако има тестери в аптеката, пробвай задължително.
Виж целия пост
# 214
Откъде ще го поръчаш,от амазон ли?
Не от сайт, а поръчвам на приятелка, която пътува до Испания често. Но ще проверя и в Амазон, че нищо не се знае... (по време на ИП не пътуваше момичето и се бях притеснила как ще си го набавям вече😀).
Виж целия пост
# 215
А, момичета, с какво почиствате слънцезащитата и като цяло грима си? Достаръчно ли е мицеларна вода и измивен гел? Аз ползвам слънцезащита на Ла Рош и съм що годе доволна от нея, лека е и чувствам лицето си чисто след тези две стъпки на почистване, но ако се ползва по-тежка слънцезащита?
И още един въпрос. Нужно ли е да се подновява слънцезащитата на 2 часа, ако работиш в офис? Реално прякото слънце е сутрин и вечер, когато е слабо. На обяд почти не излизаме, защото няма готини места около нас, поръчваме си и най-много да ида до магазина. Та нужно ли е да я подновявам. Движа се с кола, но нещо се замислям за тези спрейове, които стават да се използват над грима.
Виж целия пост
# 216
Ваня, според мен в твоя случай не е нужно да подновяваш на 2 часа. Но имай предвид, че и през стъклото може да те пече, т.е. ако седиш близо до прозорец, през който минава слънчева светлина, въпреки, че си в офис или в кола - пак трябва слънцезащита. Иначе най-добре се маха с продукт на маслена основа, но пак зависи от крема.

Също съм с мазна кожа и не препоръчвам да се ползват матиращи продукти. Лъсва кожата още повече. Най-добре са леки и хидратиращи, които нямат много масла в тях.
Виж целия пост
# 217
В офиса не влиза директна слънчева светлина. В колата ме пече малко точно на едно място, в което попадам в задръстване на прибиране, но минавам за около 10 мин (ако има трамваи насъбрани на спирката ми пазят сянка 😄😄). Та излагането ми на слънце на ден е минимално, а и нямам пигментни петна и други екстри.
А, ако някоя дама сподели от кои почистващи масла е доволна, ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 218
Почистващото олио на Диор, това на Елизабет Арден, балсама на Клиник. Новите олиа на Нивеа, The body shop с лайка.
Зависи от бюджета, който си си определила. Аз съм ползвала тези, като най-доволна май съм от тов на Диор. Преди имаше страхотно олио на Palmers но е спряно.
Виж целия пост
# 219
На Диор не знам колко е, но предполагам е скъпо. Нещо от ранга на Дъ Боди Шоп ще е. Точно тези с лайка гледах в сайта днес. Благодаря.
Виж целия пост
# 220
В една друга тема горещо препоръчваха олиото на DHC.
Виж целия пост
# 221
И това е много добро имат на сайта още едно олио, което е ново
Виж целия пост
# 222
В офиса не влиза директна слънчева светлина. В колата ме пече малко точно на едно място, в което попадам в задръстване на прибиране, но минавам за около 10 мин (ако има трамваи насъбрани на спирката ми пазят сянка 😄😄). Та излагането ми на слънце на ден е минимално, а и нямам пигментни петна и други екстри.
А, ако някоя дама сподели от кои почистващи масла е доволна, ще съм благодарна.
И аз съм така. Но пътувам на обратно към 30 минути. Слагам върху всичкия грим минерална пудра със СПФ, от тези с четките.
https://www.colorescience.com/products/sunforgettable-total-prot … -spf-50-multipack

Здравейте:))!
Може ли някоя от вас, която е ползвала ISDIN за лице, но ето този точно https://www.isdin.com/en/product/foto-ultra-isdin/age-repair-fus … -water-spf-50-eng
да сподели малко повече за него - как го чувства, предпазва ли добре, лъсва ли с него, става ли за плаж...?
А ако може да съпостави с този техен, от другата им серия, най-добре:)
https://www.isdin.com/en/product/foto-ultra-isdin/spot-prevent-f … -fluid-spf-50-eng .

Първият ползвам и съм доволна. За под грим и градски условия.
За плаж - не знам.
Ползвам втория, но ми привършва и се чудя дали да не го заменя с Age Repair, особено като прочетох в състава на Spot prevent-a алкохол😕. Изобщо всеки отзив от първа ръка за ISDIN Age Repair fusion water ще е от полза за четящите и мен:). Благодаря!❤
Виж целия пост
# 223
Здравейте,
Не съм сигурна дали темата е за тук, но ще пробвам Simple Smile
Мислех си, че темата ми е ясна, но колкото повече започнах да се интересувам, толкова по-неясно и объркано ми стана, та ще помоля за информация 🙄
Доколкото ми беше ясно,  слънцезащитата, която е изписана на опаковката на продуктите е само за UVB лъчите, например spf 50 пропуска горе долу 3 от 100 фотона, а ако има UVA, трябва да бъде оградено с кръг.
Сега попаднах на информация, че UVB :UVA трябва да е поне 1:3 или в най-добрият случай 1:1, ама къде да го видя това?
След по-подробно проучване, стигнах до откъс от тази статия и съвсем се обърках,"Например, ако UVA защитата е SPF 5 и UVB защитата е SPF 30, общата степен на SPF, разрешена да бъде отбелязана на продукта е 15, въпреки че действителната UVB защита да е доста по-висока".  (вярно, че съм по майчинство и мисълта ми тече многооо по-бавно, но все пак е разбрах....)
Бихте ли били така добри да ме въведете в дебрите на слънцезащитата, защото много се обърках Simple Smile
Виж целия пост
# 224
Mnbv00, здравейте. Изгледах един подробен клип за слънцезащитата и това, което запомних е, че ако даден продукт предвазва и от UVA лъчите (освен UVB), трябва върху продукта да е отбелязано "broad spectrum sunscreen" или PA + и съответния брой плюсове според защитата. Броя на плюсчетата определя силата на защита от UVA лъчите, които предизвикат застаряване на кожата и образуването на бръчки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия