Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 28

  • 31 209
  • 747
# 615
Женско име - Нинел. Звучи нежно и звучно, но всъщност е...Ленин наобратно Wink

Това го чух за първи път във филма "Голямото нощно къпане"
Виж целия пост
# 616
A всъщност и Албена е особено име Wink
Виж целия пост
# 617
A всъщност и Албена е особено име Wink
Името е измислено от Йовков като по-благозвучен вариант на Аблена( на турски божур) .
Не знам защо, но никога не съм го харесвала, въпреки че обичам Йовков.
Виж целия пост
# 618
Чух, че името Владилена също идвало от Владимир Илич Ленин Simple Smile
Виж целия пост
# 619
Чух, че името Владилена също идвало от Владимир Илич Ленин Simple Smile

Де да беше само то Simple Smile

Виж целия пост
# 620
Благодаря! Този списък е истинска находка Simple Smile

Гертруда е немско име. Те за "герой на труда" ли го имат?!...

Чух за българка на средна възраст с име Интернационалка Simple Smile
Виж целия пост
# 621
Не пречи да има съвпадение. Как тасманийският вълк прилича на куче, а всъщност е двуутробно? Wink
Виж целия пост
# 622
Уляна е форма на Юлияна.
Марлен,е е старо немско име -Марлене Дитрих.
Гертруда-родителите много хитро са измислили сравнението с ,,герой на труда,,
Иначе как ще им позволят да използват точно немско име.
Имам една близка, която се казва Клара,а е родена през комунизма,когато такива имена са били забранени.
Баща и обаче заявил,че иска да кръсти дъщеря си на Клара Цеткин.И му позволили.


Всъщност в Русия са най-разпространени класическите латински или гръцки имена.

Виж целия пост
# 623
Към "Ленинските" съм чувала, че е и Вилен-Владимир Илич Ленин
Виж целия пост
# 624
След 1989-а се появиха (не знам дали наистина или само в пресата) Седеслава и Бесепист.
Виж целия пост
# 625
Баща ми имаше приятел Кинтер (комунистически интернационал).Може още да е жив човека.
Виж целия пост
# 626
Синът на Радой Ралин - Кин Стоянов (Кин- комунистически интернационал)
Познавам Сталин - 70+
Виж целия пост
# 627
Имахме съсед навремето с първо име Сталин. И учител по трудово имах с първо име Ленин. Не знам защо не са ползвали първите им имена на вождовете. То и те са доста ползвани де, особено Владимир.

Говори се, че КриСТАЛИНА Георгиева е родена като СТАЛИНкА и си е сменила името като ученичка. Нямам идея дали е вярно.
Виж целия пост
# 628
Сталинка съм го чувала на жена, родена през 40-те.
Имахме далечна позната(близка на баба и дядо, не помня коя година родена) Победа. Явно, малко я беше срам от името и се представяш като Бети.
Виж целия пост
# 629

Марлен,е е старо немско име -Марлене Дитрих.


Тя е Мария Магдалене и съчетава двете си имена в едно - Марлене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия