Бързи здравословни въпроси и отговори – 26

  • 35 244
  • 738
# 210
Здравейте ! Кажетв нещо за малко дете с температура 39 ! Давам антибиотик Ципробай, Нурофен с хексалгин ,изопринозин и нищо не помага ! Постоянно е с температура! Взехме хладен душ ,но нищо ! Помагайте , моля ! Детето е на 2,3 месеца и преди седмица беше на системи за бактериална чревна инфекция ,а сега е с вирус !
Виж целия пост
# 211
Здравейте, не съм сигурна дали въпроса ми е за тук, но ще се пробвам. От известно време насам имам проблем и той е, че дори след едно малко питие (твърдо) на другия ден се чувствам като пребита, ужасно, не мога да се концентрирам... може би е нещо като махмурлук.
Всяка вечер пия по бира-2, но за твърд алкохол или 2 чаши вино, не мога и да си помисля, защото на другия ден ми се случва това.
Като цяло и последната година имам доста проблеми с нервите, та не знам дали по някакъв начин това не ми се отразява. Моля, ако можете да помогнете или да ме насочите към някакъв специалист, бих била много благодарна.
Виж целия пост
# 212
Здравейте ! Кажетв нещо за малко дете с температура 39 ! Давам антибиотик Ципробай, Нурофен с хексалгин ,изопринозин и нищо не помага ! Постоянно е с температура! Взехме хладен душ ,но нищо ! Помагайте , моля ! Детето е на 2,3 месеца и преди седмица беше на системи за бактериална чревна инфекция ,а сега е с вирус !
Ципофлоксацинът за какво е изписан на толкова малко дете? Заедно с Изопринозин... Това лекар ли го е назначил? При вирусна инфекция?
Виж целия пост
# 213
Изследвай чернодробни ензими, Няма смисъл.
Виж целия пост
# 214
Здравейте ! Кажетв нещо за малко дете с температура 39 ! Давам антибиотик Ципробай, Нурофен с хексалгин ,изопринозин и нищо не помага ! Постоянно е с температура! Взехме хладен душ ,но нищо ! Помагайте , моля ! Детето е на 2,3 месеца и преди седмица беше на системи за бактериална чревна инфекция ,а сега е с вирус !
Как така за вирус давате антибиотик? Това лекар ли ви го е изписал? Температура най-дорбе се сваля като се редуват нурофен, аналгин през няколко часа, но нямам идея дали едно толкова малко дете може да ги пие. Посъветвайте се с педиатър.
Виж целия пост
# 215
При деца, даже при юноши до 15 години въпросния АБ се дава под лекарски контрол, което означава лечебно заведение. А за две годишно е абсурдно. Особено, когато не се предлага като суспензия по аптеките.
Виж целия пост
# 216
Под лекарски контрол не означава непременно в болница.
Аз се учудвам, че е изписан Ципрофлоксацин! за вирус... Има ли в Бг сироп? Остави сиропа, просто подобен АБ за вирус ми е леко казано странно, отделно странното, че изобщо е изписан АБ. По листовката съдя, че може би лекуващият го е сложил като опашка на лечението на бактериалната инфекция. Но пък продължава с висока Т...
Виж целия пост
# 217
Ципрофлоксацин е противопоказен за толкова малки деца,но с очите си съм виждала как в Инфекциозно отделение дават таблетката на майката на дете на не повече от две годинки,да се мъчи да му я дава.При чревни инфекции го изписват.Нямаше тогава сироп,не е истина как се мъчеше горката майка.
Виж целия пост
# 218
Ципрофлоксацин венозно ме спаси при чревно инфекциозно заболяване в инфекциозна болница. Т беше много висока и не падаше нито от лекарства нито от лед.
Дано са посетили лекар и да е предприето лечение или да има подобрение
Виж целия пост
# 219
Моля,  някой да ми каже имал ли е яйчник зад матката? Доктора ми каза, че съм здрава, но в интернет прочетох притеснителни неща за сраствания, вие какво мислите?
Виж целия пост
# 220
Под лекарски контрол не означава непременно в болница.
Щом детето продължава да бъде с температура и майката се допитва до форума, лекарския контрол не е това, което трябва да бъде.
Дано вече е по-добре детенцето. Мъчно ми е да прочета, че някой се мъчи с температура в жегите.
Виж целия пост
# 221
Това е напълно така, аз коментирах даването на този АБ в болница, както твърдеше.
Виж целия пост
# 222
Моля, препоръчайте ми лубрикант. Никога не съм ползвала досега овлажняващи продукти, но явно годинките вече си тежат. Може и на ЛС Grinning
Виж целия пост
# 223
Моля, препоръчайте ми лубрикант. Никога не съм ползвала досега овлажняващи продукти, но явно годинките вече си тежат. Може и на ЛС Grinning
Може ли тук?
Аз съм ползвала Глайтгелен,но нещо не ми понася,може и алергия да е някаква.
Търся някакъв на водна основа,безопасен и не много скъп.
Виж целия пост
# 224
Ние ползваме Дюрекс, доволна съм.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия