Доходите на жената преди раждането

  • 20 120
  • 692
# 195
Авторе, аз не чета всички теми тук, отвреме-навреме съм те мяркала, но ме провокираш да ти кажа нещо за стила ти на общуване. При комуникацията няма значение какво точно си казал, а какво смятат събеседниците ти, че си мислиш. Конкретно за темата- въпросът ти звучи "А вие защо искате мъжът да има пари като решите да имате деца, а в същото време харчите безогледно собствените си пари и нямате нито един спестен лев преди брака?"
Ако наистина те интересуваше дали младите жени харчат или спестяват, темата трябваше да е нещо от сорта на "Докато сте млади и свободни за какво харчите и спестявате? " и отговорите щяха да са различни без отбранителен тон и нападане.
В реалния живот нямаш възможност постоянно да се обясняваш какво си имал предвид. Да не говорим, че "доказателства" как другия ти извърта думите и ги манипулира само му показват как ти го смяташ за долен лъжец или най-малкото за тъп, заблуден и неразбиращ. Така връзка  и доверие не може да се изгради.
Начинът по който си формулираш темите, тонът, репликите към съфорумки, фиксирането ти постоянно да обясняваш как умишлено някой те злепоставя, оставя общото усещане, че за теб жените като цяло са меркантилни кучки, за които най-важно е да си намерят спонсор и да поддържат външния си вид. Не си го казал никъде, но това се усеща. Правиш впечатление на скръндзав и дребнав. И даже да черпиш щедро, това усещане определено ще се появи в жената, с която излизаш, ако споделиш с нея даже и 5% от това, което пишеш тук. Някакси създаваш едно напрежение, раздразнение и желание да ти бъде опонирано.
Казвам ти го като жена с кариера, която винаги се е издържала сама и ден не е разчитала на мъж. Също и като такава, за която търсенето на провайдър си е форма на паразитизъм.
Ако вътрешно не си промениш отношението към жените, това ще пречи основно на теб.
Виж целия пост
# 196
Аз споменах конкретно ресторантите, защото се чудех как жените могат да спестяват за своите майчинства, като се стремят да плащат наполовина сметките по времето на първите срещи в заведенията?
Не са само ресторантите. Поддръжката на една жена изисква много повече средства. Фризьор, маникюр, фитнес, или друг спорт, хранителни добавки, диетична храна, която не е евтина, козметик, козметика от а до я- кремове, гримове, парфюми и пр. дрехи, обувки...все пак никой не иска да изглежда като урунгел, още повече, ако е сам се стреми към мъжко внимание. И ако в картинката добавим и някой близък, или родител, на когото помага, нещата съвсем отиват на 0.
А и кой твърди, че мъжът преди семейството трябва да е придобил? Знаеш ли колко двойки започват директно от нулата, че даже и под нея- със заеми?

Да, но това се отнася за младите двойки преди 30-те години.
А авторът наближава много бързо 40-те години и е много наивно да очаква граденето от А до Я на своето семейство с деца като при младите хора.
Нещата тук са много различни.
Виж целия пост
# 197
Скрит текст:
Аз споменах конкретно ресторантите, защото се чудех как жените могат да спестяват за своите майчинства, като се стремят да плащат наполовина сметките по времето на първите срещи в заведенията?
Не са само ресторантите. Поддръжката на една жена изисква много повече средства. Фризьор, маникюр, фитнес, или друг спорт, хранителни добавки, диетична храна, която не е евтина, козметик, козметика от а до я- кремове, гримове, парфюми и пр. дрехи, обувки...все пак никой не иска да изглежда като урунгел, още повече, ако е сам се стреми към мъжко внимание. И ако в картинката добавим и някой близък, или родител, на когото помага, нещата съвсем отиват на 0.
А и кой твърди, че мъжът преди семейството трябва да е придобил? Знаеш ли колко двойки започват директно от нулата, че даже и под нея- със заеми?

Да, но това се отнася за младите двойки преди 30-те години.
А авторът наближава много бързо 40-те години и е много наивно да очаква граденето от А до Я на своето семейство с деца като при младите хора.
Нещата тук са много различни.
Чакайте, искате да кажете, че тава са разсъждения на мъж, наближаващ 40, а не на младо момче? От ника и начина на изразяване останах с впечатление, че е млад мъж.
Виж целия пост
# 198
Аз споменах конкретно ресторантите, защото се чудех как жените могат да спестяват за своите майчинства, като се стремят да плащат наполовина сметките по времето на първите срещи в заведенията?
Не са само ресторантите. Поддръжката на една жена изисква много повече средства. Фризьор, маникюр, фитнес, или друг спорт, хранителни добавки, диетична храна, която не е евтина, козметик, козметика от а до я- кремове, гримове, парфюми и пр. дрехи, обувки...все пак никой не иска да изглежда като урунгел, още повече, ако е сам се стреми към мъжко внимание. И ако в картинката добавим и някой близък, или родител, на когото помага, нещата съвсем отиват на 0.
А и кой твърди, че мъжът преди семейството трябва да е придобил? Знаеш ли колко двойки започват директно от нулата, че даже и под нея- със заеми?

Да, но това се отнася за младите двойки преди 30-те години.
А авторът наближава много бързо 40-те години и е много наивно да очаква граденето от А до Я на своето семейство с деца като при младите хора.
Нещата тук са много различни.
Ами да си конкретизира въпроса, тогава. Не е задал възрастова граница и изглежда питането му е общо. Не го нзам на колко години е авторът. Младите двойки нямат спестявания. А тези на 30+ могат да имат, могат и да нямат. Всичко си е строго индивидуално и няма общовалиден отговор.
Виж целия пост
# 199
Скрит текст:
Аз споменах конкретно ресторантите, защото се чудех как жените могат да спестяват за своите майчинства, като се стремят да плащат наполовина сметките по времето на първите срещи в заведенията?
Не са само ресторантите. Поддръжката на една жена изисква много повече средства. Фризьор, маникюр, фитнес, или друг спорт, хранителни добавки, диетична храна, която не е евтина, козметик, козметика от а до я- кремове, гримове, парфюми и пр. дрехи, обувки...все пак никой не иска да изглежда като урунгел, още повече, ако е сам се стреми към мъжко внимание. И ако в картинката добавим и някой близък, или родител, на когото помага, нещата съвсем отиват на 0.
А и кой твърди, че мъжът преди семейството трябва да е придобил? Знаеш ли колко двойки започват директно от нулата, че даже и под нея- със заеми?

Да, но това се отнася за младите двойки преди 30-те години.
А авторът наближава много бързо 40-те години и е много наивно да очаква граденето от А до Я на своето семейство с деца като при младите хора.
Нещата тук са много различни.
Чакайте, искате да кажете, че тава са разсъждения на мъж, наближаващ 40, а не на младо момче? От ника и начина на изразяване останах с впечатление, че е млад мъж.
Да, авторът е писал тук във форума, че е на 39 години.
Виж целия пост
# 200
Скрит текст:
Авторе, аз не чета всички теми тук, отвреме-навреме съм те мяркала, но ме провокираш да ти кажа нещо за стила ти на общуване. При комуникацията няма значение какво точно си казал, а какво смятат събеседниците ти, че си мислиш. Конкретно за темата- въпросът ти звучи "А вие защо искате мъжът да има пари като решите да имате деца, а в същото време харчите безогледно собствените си пари и нямате нито един спестен лев преди брака?"
Ако наистина те интересуваше дали младите жени харчат или спестяват, темата трябваше да е нещо от сорта на "Докато сте млади и свободни за какво харчите и спестявате? " и отговорите щяха да са различни без отбранителен тон и нападане.
В реалния живот нямаш възможност постоянно да се обясняваш какво си имал предвид. Да не говорим, че "доказателства" как другия ти извърта думите и ги манипулира само му показват как ти го смяташ за долен лъжец или най-малкото за тъп, заблуден и неразбиращ. Така връзка  и доверие не може да се изгради.
Начинът по който си формулираш темите, тонът, репликите към съфорумки, фиксирането ти постоянно да обясняваш как умишлено някой те злепоставя, оставя общото усещане, че за теб жените като цяло са меркантилни кучки, за които най-важно е да си намерят спонсор и да поддържат външния си вид. Не си го казал никъде, но това се усеща. Правиш впечатление на скръндзав и дребнав. И даже да черпиш щедро, това усещане определено ще се появи в жената, с която излизаш, ако споделиш с нея даже и 5% от това, което пишеш тук. Някакси създаваш едно напрежение, раздразнение и желание да ти бъде опонирано.
Казвам ти го като жена с кариера, която винаги се е издържала сама и ден не е разчитала на мъж. Също и като такава, за която търсенето на провайдър си е форма на паразитизъм.
Ако вътрешно не си промениш отношението към жените, това ще пречи основно на теб.
Още отначало започваш с напълно погрешно твърдение и надолу продължаваш с все същия стил.

 Точно пък в общуването има значение кой какво е казал/написал и също толкова голямо значение има отсрещната страна да е чула/прочела внимателно това. Без предубеждения и задължително без преиначавания на чуждите думи! А ти заявяваш обратно - че е важно "какво смятат събеседниците ти, че си мислиш".
 Не, напротив. Това, че човек А казва нещо, а човек Б си въобразява, че човек А си мисли нещо съвсем различно, е показател, че човек Б просто не се интересува какво е чул, а предпочита да си пердаши и да изкривява чутото през собствената си призма.

 Не съм съгласен и с останалите ти писания, но нямам време и желание да ги оборвам едно по едно. Само ще ти кажа (напиша), че когато един мъж напише нещо, той има предвид именно него. Ти, не зная дали защото си жена, или по друга причина, веднага побърза да изтъкнеш по какъв друг начин се разбирал моят въпрос. Разбери, че аз не влагам скрит подтекст в моите думи. Simple Smile Затова и беше излишно непременно да търсиш такъв в тях. Каквото съм написал, това съм имал предвид. Ако на някой обаче повече му отърва да си преинчава нещата в собствените мисли, това си е за негова сметка.
Виж целия пост
# 201
Как си обясняваш факта, че повечето тук схващаме по един и същи начин написаното от теб? Може би грешката е в твоя телевизор.
Виж целия пост
# 202
Е, значи можем да сме само щастливи, че има и мъже, които могат да мислят многопластово. А не са като кучето на Павлов: "седни", "яж", "дръж".
Ей, самочувствие бе, от името на всички мъже говори. Smile
Виж целия пост
# 203
Виж, ако само аз схващах написаното от теб по този начин, със сигурност проблемът щеше да е в мен. Но болшинството участнички  виждат точно това, което и аз. Не те познавам и няма какво да деля с теб, нямам и нужда да се надцаквам във форум. Казвам ти го, защото в реалния живот никой няма да го направи директно, а може би наистина не си даваш сметка как изглежда отстрани. При общуването има много  сигнали, всяка използвана дума или жест, поглед, има значение.  Винаги знаем кой ни харесва и кой - не, без да ни го казват директно, нали?
Аз просто споделям субективното си мнение как НА МЕН ми изглеждаш. Та не виждам какво точно може да се обори. Имам мнение за много от списващите тук, което, ако се познавахме в реала, можеше да е различно, а може и да си остане. Например, Невена и christina1980 имат много различен от моя мироглед, но всяка ми е симпатична по своему и с удоволствие чета мненията им.
За теб, обаче, има един синхрон във възприемането, който не е в твоя полза.
Виж целия пост
# 204
Ако масово бяхме кифли, златотърсачки и прочие, как така повечето български мъже имат семейства и деца?
Тия нарицателни въобще са голяма измислица. Изфабрикувани са от такива като Жребчето, за да дават големи димни сигнали към жените, да нямат очаквания.
Виж целия пост
# 205
Да разговаряш с такъв човек е като да спориш с радио - едно си знае и всяко различно мнение е "неразбиране". Опитахме се да покажем нещата от различни страни като жени и пак не разбра. Обърнахме му внимание, че не е прав и пак не прие. Защо тогава публикува теми и пита за различни мнения? Защо пише във форум? Да си направи блог някъде и да си пише и отговаря сам.
За последен път - в наши дни ВСИЧКИ жени работим, издържаме се, спестяваме, колкото можем, гледаме си родителите, свекърите, мъжете, децата, пазаруваме, глезим и така. Много малко са жените, които могат да са изцяло на издръжка на мъж. Обичайно е за известен период и по уважителни причини - болест, майчинство, гледане на болен роднина.
Златотърсачките няма да си хванат нормален мъж с ниски или средни доходи, ако ще и да харчи всеки лев за тях. Техният стандат и среда са други. Няма къде да се засекат, освен по работа евентуално. Та няма какво да ви плашат, все едно не съществуват.
Ако един мъж се притеснява за собствеността си - има законови механизми за това.
За спестяванията - всеки иска да има, за съжаление стандартът на страната ни не го позволява.
Заведения има за всеки джоб, може и пейка в парка да се видиш с някого. Ако не искаш да платиш сметката на дамата, нищо на света не може да те принуди.
Това стига ли? Стана ли ясно вече?
Виж целия пост
# 206
Да разговаряш с такъв човек е като да спориш с радио - едно си знае и всяко различно мнение е "неразбиране". Опитахме се да покажем нещата от различни страни като жени и пак не разбра. Обърнахме му внимание, че не е прав и пак не прие. Защо тогава публикува теми и пита за различни мнения? Защо пише във форум? Да си направи блог някъде и да си пише и отговаря сам.

Логорея и липса на внимание. Тук е в центъра на някакъв кипеж, някакви хора обръщат внимание. Точно обратното на реалния живот.
Виж целия пост
# 207
Ама вие въобще четете ли тези чаршафи? Flushed Ей така изпускам аз нишката - като вместо да се кажат 5 думи, се казват 1000. Joy

Въобще, кво седите да се обяснявате (жените)? Я марш да изкарате по 30 бона днес и да ги преведете в сметката на На кака Жребчето (защо ли си е сменил "името"), а той ще ви ги върне обратно, като ще раждате. Ако вече сте раждали и нямате желание да раждате повече... да сте си мислили - парите отиват в неговия фонд И аз съм човек
Виж целия пост
# 208
Ти па нищо не разбра, Рокстар, точно за това са спестяванията, ако може и за 10 години напред, щото, нали, не е редно да разчиташ на друг, скъсваш си задника от бачкане, спестяваш, раждаш и БАМ!!! със спестяванията си свиркаш и ти е едно лекинко на душата Laughing

След увеличението в края на миналата година, средната брутна заплата в България е около 1300 или около 1000 нето, и то благодарение на някои сектори, които я вдигат. От тази сума смятам, при наличен наем или кредит за плащане, че за 1 година могат да се спестят пари, с които да живееш месец-два, ако не харчиш за извънредни разходи като подмяна на уреди, ремонти и здраве. Ако си от провинцията с дете и имаш нужда от медицински специалисти и оборудване, каквито има само в София, няколкостотин лева отиват само за едно ходене, да речем половингодишният евентуални спестявания на средностатистическия българин със средностатистическа заплата според НСИ. За десетгодишни спестявания трябва да се спестява с тези доходи около 50 години. Ако имаш мъж само за красота, който също ще ти харчи от спестяванията, които трябва да имаш, годините стават около 100.

Давам жокер, постът ми е ироничен, не знам защо си цитирала мен, не мисля, че каквито и статистически данни да изкараме, ще променим психиката и мирогледа на пирона, изброеното от теб е ясно за всички освен един Simple Smile
Виж целия пост
# 209
Жребчето, много си зле! От 20 до 30 мечтаех да съм мъж и се държах почти като такъв. Работех и си изкарвах парите, живеех си сама. Използвах мъжете за секс. Такива неща.
А сега, когато работя изкарвам 1/2 колкото мм. Когато уж не работя - 1/4.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия