Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

  • 82 218
  • 885
# 75
А по къси спортни панталонки дали ще ми е студено?
Виж целия пост
# 76
А по къси спортни панталонки дали ще ми е студено?
Мисля да,но си е до човек.Аз бях със спортен клин до коляното и нямах проблем.То сутрин си е студено,докато пътуваш с лифта също,после като почне изкачването и обедното време...няма да имаш проблем Simple Smile
Виж целия пост
# 77
Докладвам - има много малко вода на водопада Скакля на Вазовата екопътека.
Може би 1/3 от тази от снимката, която публикувах на предишната страница. Но пък и имаше доста хора.
Виж целия пост
# 78
Ние ходихме до Бяла река.
Пътят до там е отврат и добре, че ни е висока колата. Много народ, много нещо, от къде ли не. И пишман туристи имаше.
От друга страна - хубава екопътека и прекрасна природа.
Виж целия пост
# 79
А по къси спортни панталонки дали ще ми е студено?

Има шанс да ви е студено.
Две години по ред все Юли месец - първата бяхме по полари, на следващата (но беше студено лято) със ски якета и шапки. Масово хората бяха тръгнали с леки дрехи, максимум ветробрани. На едното езеро облякох едно дете с резервния ми полар, бяха тръгнали много неподготвени.
В кратце - проверете прогнозата преди да тръгнете, макар и Юли може да стане доста студено.
Виж целия пост
# 80
Преди 2-3 лета в края на юли - началото на август долу беше жега, горе мъгла и вятър. След 2-3 часа мъглата се вдигна и слънцето напече, именно защото  в планината времето бързо се мени. Така че раницата добре оборудвана с храна,  вода, резервна дрешка и добро настроение Grinning.
Виж целия пост
# 81
Привет, планинарчета.
Ще правим един уикенд в Боровец и ни се иска да оползотворим съботата с някаква приятна разходка. Но не познаваме района, да ни насочите нещо интерсно за гледане
Виж целия пост
# 82
Привет, планинарчета.
Ще правим един уикенд в Боровец и ни се иска да оползотворим съботата с някаква приятна разходка. Но не познаваме района, да ни насочите нещо интерсно за гледане

Миналата година се разходихме в парка при двореца Царска Бистрица. Беше приятно и интересно.
Виж целия пост
# 83
Паула, виж това ми мнение от предната тема дали ще ти е полезно. Освен това, което съм описала, ходихме и в двореца Царска Бистрица, който е в самото курортно градче и в Цари мали град. Самата крепост не ни допадна- супер изкуствено направена, но се разходихме в района, има детски съоръжения отвън ако сте с деца 🙂
https://bg-mam.ma/p/968306/35366683
Виж целия пост
# 84


Бяхме в Боровец , обожавам гледката от връх Мусала . Спокойствието и красотата на природата . Но ... Моля всеки който реши да се качи на върха или дори само да се разходи в планината , МОЛЯ НЕ СИ ХВЪРЛЯЙТЕ БОКЛУЦИТЕ НАВСЯКЪДЕ ( и си обичайте пикливите кърпички , планината е замязала на работно място на крайпътна жрица 😭) облечете се като за планина и си вземете подходящи обувки !!!
Виж целия пост
# 85
Привет, планинарчета.
Ще правим един уикенд в Боровец и ни се иска да оползотворим съботата с някаква приятна разходка. Но не познаваме района, да ни насочите нещо интерсно за гледане
Може да се качите с лифта до Ястребец (ако лифта работи)
Виж целия пост
# 86
Привет, планинарчета.
Ще правим един уикенд в Боровец и ни се иска да оползотворим съботата с някаква приятна разходка. Но не познаваме района, да ни насочите нещо интерсно за гледане
Качете се с лифта ястребец и оттам пеша до хижа Мусала. Пътят е лек, по спомен час-час и малко в посока.
Друг вариант-разходка до Черната скала. Много интересно място, страхотна гледка.
Трети вариант, хващате открития лифт до ситняково и там през някоя от екопътеките в чудната дива гора.
Виж целия пост
# 87
Привет, планинарчета.
Ще правим един уикенд в Боровец и ни се иска да оползотворим съботата с някаква приятна разходка. Но не познаваме района, да ни насочите нещо интерсно за гледане
Качете се с лифта ястребец и оттам пеша до хижа Мусала. Пътят е лек, по спомен час-час и малко в посока.
Друг вариант-разходка до Черната скала. Много интересно място, страхотна гледка.
Трети вариант, хващате открития лифт до ситняково и там през някоя от екопътеките в чудната дива гора.
Така и не разбрах лифта до Ястребец работи ли? От сайта на Боровец не става ясно, освен че пон и вторник почива! И още един въпрос - пътя до хижа Мусала подходящ ли е за три дребни деца на 7 и 8 години? От хижата до върха колко е пътя?
Виж целия пост
# 88
Здравейте, аз пък търся идеи за еднодневни разходки,преходи, забележителности в района на Асеновград  и Бачково. Досега сме били до Асенова крепост, Сливодолското падало, Клувията, Караджов камък и Кръстова гора, както и Чудните мостове. С дете на 6 г., което трябва да има крайна цел, за да не мрънка Money, т.е. на края на пътеката да има нещо впечатляващо (водопад, пещера, скали...). Знам за Белинташ, но съм го планирала за другия месец с приятели.
Виж целия пост
# 89
Привет, планинарчета.
Ще правим един уикенд в Боровец и ни се иска да оползотворим съботата с някаква приятна разходка. Но не познаваме района, да ни насочите нещо интерсно за гледане
Качете се с лифта ястребец и оттам пеша до хижа Мусала. Пътят е лек, по спомен час-час и малко в посока.
Друг вариант-разходка до Черната скала. Много интересно място, страхотна гледка.
Трети вариант, хващате открития лифт до ситняково и там през някоя от екопътеките в чудната дива гора.
Така и не разбрах лифта до Ястребец работи ли? От сайта на Боровец не става ясно, освен че пон и вторник почива! И още един въпрос - пътя до хижа Мусала подходящ ли е за три дребни деца на 7 и 8 години? От хижата до върха колко е пътя?
И аз не знам дали кабинковия лифт работи. Пътят до хижа Мусала е напълно подходящ за деца, ние с 3-4 годишни сме го взимали за ок. 2 часа. С вашите по-големи деца за по-малко от час и половина в посока.
Вече от хижата до върха е поне още толкова, но маршрутът е по-сложен, така че мислете внимателно за това. Ако е само разходка - до хижата, по една леща/боб/таратор и обратно към лифта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия