Екопътеки и всякакви приятни разходки- тема 2

  • 82 240
  • 885
# 870
Мерси, Непо! Ще пробваме тогава за всеки случай да минем преди 11.
Виж целия пост
# 871
От 11 до 14 ч. е забраната. И есента я имаше.
Виж целия пост
# 872
Целогодишно е. Есента имаше промяна и размествайа часовете, ние ги хванахме да врдат между 10 и 15ч, обаче не винаги го спазват - явно зависи от човекопотока.
Виж целия пост
# 873
Целогодишно е. Есента имаше промяна и размествайа часовете, ние ги хванахме да врдат между 10 и 15ч, обаче не винаги го спазват - явно зависи от човекопотока.
Точно, засичат колко коли се качват и понякога пускат и след 11ч.
Виж целия пост
# 874
Здравейте! Някой знае ли как е пътя до Кръстова гора? По-напред някой беше писал, че е в ремонт на участъци. Благодаря. 😊
Виж целия пост
# 875

Днес се качихме до водопад " Райски кът " във Вършец.От центъра е на около 30 мин път.Изключително приятно място за пикник, поддържано е,чисто, приятно... Подходящо е и за малки деца.
Виж целия пост
# 876

Днес се качихме до водопад " Райски кът " във Вършец.От центъра е на около 30 мин път.Изключително приятно място за пикник, поддържано е,чисто, приятно... Подходящо е и за малки деца.
Супер изглежда! може ли да опишеш къде точно се намира? Аз съм била във Вършец много пъти и се ориентирам доста добре, но за това място не знаех. и 30 мин пеша или с кола?
Виж целия пост
# 877
З0 мин пеш.От старата баня през каменния мост...Влизате в парка и вървите към Иванчова поляна.Малко след нея е.През повечето време се върви по асфалтови пътеки,черния път е кратък.Има табели и маркировка.Мястото е наистина прекрасно !!
Виж целия пост
# 878
Бяхме на Екопътека Поглед към девет планини. Доста натоварване си е, не е лежерна разходка, но гледките си струват. Тръгва от село Сирищник, близо до Перник
Виж целия пост
# 879

Качихме се до Очин Дол/ Дядо Йоцо гледа/ ,мястото е фантастично, има страхотни гледки.
Не препоръчвам обаче за храна,защото кухнята не смогва и се чака около 2ч...
Виж целия пост
# 880
Ние днес се качихме до Черни връх откъм х. Алеко презСтената. В голямо приключение се вкарахме, защото пътеката е все още покрита със сняг на доста места, правихме доста обходи извън пътеката защото изчезваше и се нахендрихме на някакъв заснежен склон, където аха да се подхлъзнеш и си гарантираш търкаляне до долу. Не препоръчвам пътеката докато снегът не се стопи, особено сега когато заради слънцето омеква и не знаеш отдолу дупка ли има или не. Навръщане минахме по другата пътека, откъм Голи връх.

Към Черни връх на места и особено последните 300 м също са доста заснежени и ако не знаеш къде има камънаци и дупки, може кракът ти да пропадне. Ние тръгнахме 9:30 от Алеко, към 12ч бяхме на Черни връх и като цяло се ядваше, но като тръгнахме надолу към 14ч снегът беше значително омекнал и се хлъзгаше много (въпреки стабилните туристически обувки). Като цяло си харесвам много този маршрут, но за пръв път го минавам в сезон със сняг и май не бих повторила. Ще чакам до 2-3 седмици поне да се изчистят пътеките Simple Smile Да уточня, че откъм Голи връх пътеката от/до Алеко (където е в посока към Комините) няма проблем със сняг защото такъв няма, през мочурливото може да се намокрите, ако не сте със стабилни обувки.

На върха обаче както винаги си заслужаваше -заснежена Рила се виждаше насреща, слънцето печеше, минзухари навсякъде - пълна идилия!

Скрит текст:











Виж целия пост
# 881
Бяхме на Екопътека Поглед към девет планини. Доста натоварване си е, не е лежерна разходка, но гледките си струват. Тръгва от село Сирищник, близо до Перник

За колко време се минава в двете посоки с умерен темп? От кръгов тип ли е? ☺
Виж целия пост
# 882
Ние днес ходихме до водопад Сливодолско падало, в близост до Бачковския манастир. Пътеката е много сенчеста и приятна, макар и да има 2-3 неподдържани мостчета. Препоръчвам да се отиде възможно най-рано сутрин. На връщане (след 12 ч) срещнахме доста хора, а пътеката е тясна и трябваше да се изчакваме. Но въпреки това, много ни хареса.
Виж целия пост
# 883
Бяхме на Екопътека Поглед към девет планини. Доста натоварване си е, не е лежерна разходка, но гледките си струват. Тръгва от село Сирищник, близо до Перник

За колко време се минава в двете посоки с умерен темп? От кръгов тип ли е? ☺
Може и кръгов маршрут да се направи. Слиза се от страната на х. Джамен, която не работеше, когато ходихме. По онова време май можеше да я наемаш само...После от нея се връщаш по асфалтов път обратно. Качването до върха го помня нещо от сорта на час- час и половина. Ако е топло през лятото не препоръчвам, защото е изцяло на открито и изкачването ще е тегаво. Сега е моментът! Simple Smile В началото на пътеката има идеално място с пейки и барбекюта за хапване. Simple Smile От там някъде тръгвахме по реката за някакъв извор, обаче вече не помня точно какъв. Хваща ме дъртозата...
Нашите планове вчера пропаднаха и за да не иде зян целия ден, напавихме с две девойки лежерна Витоша - с рейсчето от Парадайс до Алеко, от там Камен дел, после х Тинтява (горещо препоръчвам на гладни хора, готвят страхотно), надолу към Боянски водопад (тук вече беше мега лудница от хора) и след това поехме към Бояна и пеша до Фантастико, за да си хванем рейсчето. Дамите бяха без никакъв опит в планината, справихме се за около 7 часа с много лежерно темпо, без бързане. Simple Smile Мислех и Боянското езеро да им включа надолу, но вече бяха изморени и го пропуснахме. Разходката става и за деца, стига да ходят дълго време. Само в района на водопада е малко по-стръмно. В момента части от пътеката са кални и си трябват обувки, които не се пързалят и са водонепромокаеми. Аз за първи път се направих като прасе - потънах в кал до глезените, аха да ми влезе в обувките. При излизането, пък се напръсках отзад по целите крака с кал. Странно ме гледаха в граския транспорт после...Smile
Виж целия пост
# 884
Моля някой да пусне нова тема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия