Парфюмни размисли и страсти - 245

  • 53 274
  • 732
# 360
Цитат
Някой успя ли вече да пробва Guerlain Patchouli ardent? Така ми се е приносила сладка, тъмна, обсебваща смокиня с пачули и не мога да я измисля.
BoMarina, успях да се запозная с него от мостричка на приятелка. Simple Smile Току-що проверих и е качен вече и в сайта на Дъглас, дано се намира и из физическите обекти в такъв случай - сега или скоро. Тук смокинята не бих я характеризирала като сладка, тъмна - да, но не и сладка и разточителна. Поне при мен е доста зелена и прашна, дотолкова, че смесена с пачулито, върху кожата ми се образува много реалистичен акорд на зелена/червена, неузряла къпина. Simple Smile Като дете ядях умишлено точно неузрели къпини (после разбира се понякога ме болеше стомах, но това не ме спираше Laughing ) и ароматът и вкусът са ми много добре познати. Тук точно това усещам, с все зеленината, горчивината и киселостта, шубрака с треви наоколо и хлад изпод сянката от съседно на храстите дърво. За мен този парфюм е влажен, горски и кисело-тръпчив, на мен ми допада доста, но не знам доколко би се харесал на дамската аудитория. Simple Smile Кожата не се откроява особено при мен, но предполагам, че тя дава опора на композицията. Пачулито е чисто, прохладно и кристално в драйдауна, не е мръсно/мухливо. Определям го като унисекс с по-скоро мъжки уклон. Трайност и сияж са задоволителни, върху кожата ми не е супер мощен, но много малко неща са, така че не съм особен критерий. Сладка смокиня с пачули - винаги бих препоръчала големия си любимец Subversif Brecourt, не помня дали го познаваш и харесваш, но като прочетох какво търсиш, това ми хрумна само. Simple Smile
Klodilia, на Senyokô познавам три от четирите: Duo Des Fleurs, Madama Butterfly II и Migration de L'Arbre. Всичките са много особени. Най-шантав е Duo Des Fleurs, има безумно развитие - от горчив към сапунено-нежен, и точно него изпитвам ирационални импулси да си купя. Тествай ги непременно, заслужават си Simple Smile Почти сигурна съм, че ще ти харесат, ти умееш да носиш артистични парфюми Heart Аз не съвсем Simple Smile Привличат ме, провокират ме, ужасно интересни са ми, но не мога да се възприема с тях.
На Jorum Studio не съм открила начин да си набавя пробички, а толкова артхаус парфюми на сляпо не бих си купила.
Miyako Heart - дали умея е малко спорно, ако съдя по някои коментари на околните Grinning , но със сигурност ми е интересно да проучвам разни странности. Simple Smile Ще ги тествам при първа възможност, да. Четох малко тук за създаването на Migration de L'Arbre, вдъхновен от история за дърво и птичка, много мило. Simple Smile Бях се залетяла да купувам мини на Jorum Studio насляпо преди време, но засега се отказах, че напоследък се натрупаха известен брой неуспешни покупки насляпо. Laughing Мисля да се върна в "правата вяра" и да започна пак да поръчвам мострички, бях преустановила с оглед на обстановката.
Чакам с нетърпение да се появят мостри от новия парфюм на Francesca Bianchi Sticky Fingers, не очаквам нищо лесносмилаемо, но винаги ми е интересно какво е сътворила, а и комбинация пачули, кожа, тютюн, сантал, орис, хелиотроп ми пали въображението определено - все любими неща, много зависи как ги е балансирала, защото пак има животинка (castoreum) и не знам как се изявява. Обожавам нейния The Lover's Tale, за който писах преди време.
Виж целия пост
# 361
Klodilia благодаря !:hugs: Снощи и аз видях, че вече е качен  и влезнах да видя/питам пак,  дали някой  е успял да го пробва  и хоп оказа се че вече си споделила:smile:
Не е това което търся, но горски , кисело-тръпчив ,  къпини  и унисекс  с мъжки уклон  в едно изречение ми звучи добре, даже много Simple Smile задължително ще го пробвам както и  Subversif Brecourt,  който не познавам .  Интересна ми беше пирамидата, но не бях сигурна  повече  смокинов ли е или кожен и доколко сладостта ще успее да изпъкне, ако изобщо смокинята е сладка(въобще много неизвестни, пък смокинята ми е трудна нотка), и така и не го тествах, пробвах  други които реших че по-лесно ще ми харесат . Сега вече, след твоето описание,  трябва веднага да се поправя:hugs:
Виж целия пост
# 362
Аз пробвах Пачулито на Герлен. Започва страшно добре, но понеже сега е много топло и влажно навън в развитието ми киселее  силно на кожата в базата. Ще го пробвам есента, когато ще му дойде времето. Има невероятно красив флакон. За мен също е унисекс към мъжката страна и е както всички от линията страшно силен и мощен.
Виж целия пост
# 363
Супер, от кога го чакам това Пачули. Другата седмица ще го пробвам. Нядавам се, дотогава да го има във всички молове.
Разнасям Jour d ́Hermes на плажа. Страхотен е. Следобяд в негова чест ще пия едно Хемингуей дайкири Kissing Heart Поздрави от страхотното ни южно Черноморие и по-конкретно любимото синьо Heart
Виж целия пост
# 364
Аз пробвах Пачулито на Герлен. Започва страшно добре, но понеже сега е много топло и влажно навън в развитието ми киселее  силно на кожата в базата. Ще го пробвам есента, когато ще му дойде времето. Има невероятно красив флакон. За мен също е унисекс към мъжката страна и е както всички от линията страшно силен и мощен.
Да, определено е за есента, не е за жеги... Предвид ситуацията се радвам, че все пак е дошъл при нас относително бързо.
Тези дни мернах, че Пантеон Рома имат нов парфюм и много се надявам скоро да го има и тук, много апетитна пирамида има: Anniversario Pantheon Roma.
Успях да разнося Bois d'Amande Van Cleef & Arpels - благодарности на феята, която го направи възможно Kissing Heart - преди ИП и затварянето на моловете бях успяла само на блотер да го пръсна и не го разбрах/доразучих, на кожа е друга историята и повече ми допадна. Simple Smile Дървесината е много интересна, виждам, че е посочен само кедър, но аз правя паралел с дървесния акорд в Bois d'Iris Van Cleef & Arpels, където има плавей и амбъргри, точно така я възприемам, някак морско-минерална и леко солена. Та върху тази подложка се наслагва бадемът, който е сух, пудрен, горчив и за моя изненада това, което на блотер ми се стори твърде сладко, на кожата ми определено е добре балансирано чрез дървесния акорд. Както в един сладък макарон бадемът се усеща, но е някак въздушен, така и тук - знаеш, че е там, но не превзема всичко останало. Чудесно попълнение към тази хубава колекция. Simple Smile
Виж целия пост
# 365
Да, ще дойде Anniversario Pantheon Roma. Чакам го от миналата година. Италианецът каза, когато беше в България.
Виж целия пост
# 366
Парфюм за деня - Gucci Guilty Cologne
Не знам защо не се хареса масово, на мен ми е любим от  Guilty серията. Носи ми усещане за борова гора с току що цъфнали теменужки, между които се подават ароматни треви и мъх. Като представяне не е нещо впечатляващо, въпреки това ароматът си заслужава, доста различен от масовката в момента.

Виж целия пост
# 367
Grin Новата серия на НОЩ. Какви ли са базовите нотки? Grin

Виж целия пост
# 368
Няма нужда да се разкриват и без това като ползваш парфюма губиш обоняние.
Виж целия пост
# 369
Guerlain Patchouli ardent е наличен в Дъглас  ДъМол. Търсете в мъжката секция. Добре, че попитах за него, та ме насочиха момичетата. Тестерите са извадени и всичко си е по старому, като изключим дезинфекцията при влизане, но вече и тя е по желание.

Тествах го и на бротер, и много пестеливо на кожа, и извади два съвсем различни аромата. От блотера аромата е остър и рязък - пикантни узрели смокини и тръпчиво пачули. Кожата е груба и мъжествена, като гьон. Звучи абсолютно по мъжки - опушено, сухо и остро, без грам сладост.
За моя изненада, кожата ми го излъчва много, ама много по-красиво. Гладко, полирано с храктера и ДНК-то на лиянията, но по мек, деликатен и женствен начин, почти нежно.  Направо носът ми остана върху мястото където пръснах!  
Смокините в началото са мимолетни. Сладко-пикнтни са, интересна комбинация се е получила, сякаш газирани. Но газировката заедно със смокините бързо изветряват и отстпават място на розата и пачулито. А то е точно такова каквото харесвам - младо, зелено и мокро. Не е в главната роля, а само добавя една пикантност и сочност на младата и срамежлива розичка и я разпрашава на хиляди частички, прави я почти абстрактна. За няколко мига ми напомни за розата в Мис Диор 2017 ЕДТ, но после става различна върху кедровата положка. Аха, да е просто "онази роза" и точно типичнита мъжка кедрова нотка и дава нов облик и по-твърд хакатер - прави я вибрираща и парлива.
А в базата си..., в базата си е самият луксозен лукс! С фина амброва кожа, гладка, мека и топла. И сомлиста сладост, и смокинова сладост, и чист мускус. Innocent Heart Eyes Обичам мускус и той ме обича, и кожа обичам, и смокини обичам... и май, май отнесох плувката!
И Guerlain Patchouli ardent обичам! Innocent
Отнесе ми главата това чудо!
Но ми е много като количество. Тази бутилка ще остане и след мен.  Има ли и в по-малки бутилки? Ако има незабавно бих отнесла едно тридесттаче. Smiling Imp
Виж целия пост
# 370
Чудесно ревю, Sysly. Simple Smile Явно имаш много благодатна кожа, щом е изкарала и сладост, и роза при теб композицията. Simple Smile И аз това си мислех тези дни, и на мен са ми много тия 125 мл, но доколкото знам, от тази серия няма по-малки бутилки, та сигурно няма да издържа и в някакъв момент ще си взема дамаджанката, какво да се прави. Grinning
Виж целия пост
# 371
Днес нося Долче Гардън. Заведох децата на тренировка и едно момиченце до мен каза на баща си, че й мирише на крем за слънце, на плажно масло...много хубаво...Явно на това време ми избива само долчето, без гардъна 😁 Носих го преди няколко дни и усетих много цветя и свежест, но може би на топло кокосът доминира.
Вчера тествах Ирис на Бушерон. Много съм ви чела за него, но чак вчера дойде момента и аз да пробвам. В началото ме уби, нещо страшно ме лъхна, а после стана магия и така до вечерта- траен, женствен и омагьосващ. Много ми хареса. Той ли е с най- много фенове от серията?
Пак си пръснах Жадор ин Джой. Трайността е задоволителна на моята кожа, променлив е, развива се красиво и не съжалявам, че го поръчах.
Виж целия пост
# 372
Само големи са тези бутилки на Герлен.
И аз го пробвах преди малко точно в Дъ Мол, не е за мен.
Ирисът на Бушрон е с малко фенове, труден е на носене. Аз не го харесвам.
Виж целия пост
# 373
Последно време всичко ме души и ми се струва безумно сладко. Вчера мислех да поръчвам Girl of now, обаче се възпрях, спрямо усещанията ми последно време.
Може ли предложение за нещо свежо, без нищо сладко или добре блендирано сладко. Свежо, чисто и не турбо натрапващо се?
Гледах такива с надпис l'eau, fraiche и т.п., но пък нямах възможност да ги тествам и бих се доверила на предложение.
Ох, аз също съм в подобно настроение - от два-три дни всичко сладко и пудрено ме дразни ужасно .... Носят ми се парфюми с аромат на шампоан, сапун и току що прибрано от простора пране ....Satisfied
Извадила съм си Водата и Възхуха от Gioia в момента. И Mon Guerlain Bloom of Rose edt съм извадила, но дори от него не съм слагала, защото като посегна към него ми минава мисълта, че след цитрусите ще усетя нотката на мон ...... Миналата година, горе-долу по същото време, изпръсках една 30-тичка Pure White Linen Breeze на ЕЛ. Има леки сладко-пудрени нотки по някое време, но не са натрапчиви. Точно с още влажни чаршафи, висящи на простора и подухвани от вятъра правех асоциации, когато го сложа Satisfied
Виж целия пост
# 374
Привет в прекрасния слънчев и най-вече почивен ден !
За да ми е уютно и лежерно SOTD Hermes Twilly .
А в спойлера две снимки на любими съкровища.
Скрит текст:





Soñadora Ириса е много хубав ,но за мен прекалено лек и почти не го усещам..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия