На море в Гърция 2020 - III

  • 49 535
  • 755
# 120

Узото вече е в хладилника..
Виж целия пост
# 121
Velodrome
Прекрасно, предполагам и островът полиупразен. Бяхме там преди 3г може да повторим тази година отново. Като отворя Букинга обаче страшни цени ми излизат за нощувки от кой сайт направи резервация?
Весело моренце. Дават ли декларации за попълване на този кратък маршрут?
Виж целия пост
# 122
А тоалетните по пътя работят ли? Че днес в две бензиностанции в Бг - греда
Виж целия пост
# 123
Здравейте, дали бихте могли да ни препоръчате студио или малък апартамент, на първа линия с хубава гледка към морето от терасата. Близо до хубав плаж, не повече от 400 км. от София. Благодаря и хубава почивка на всички 🏖
Виж целия пост
# 124
Наздраве. С най-хубавите маслини в Гърция Simple Smile

Виж целия пост
# 125
А какви мерки има? Как се усещат? В заведенията, на плажа? Сервитьори и персонал с маски? В магазините с маски ли се влиза? Дезинфектанти има ил на обществените места?
Виж целия пост
# 126
В това заведение с домашните маслини беше единственият сервитьор с правилно поставена маска, който я носеше през цялото време, но той е много възпитан и интелигентен младеж (ходили сме там и преди). Навсякъде другаде няма никакви мерки - или са без, или носят като лигавник, като у нас. Влязох и в аптека, маски не се носят. В магазините пък хептен. На фериботите са обявени като задължителни, ще видим утре как ще е, ние сме се подготвили.
Има големи шишета с дезинфектант в хотела и в някои заведения (не всички). Има ограничение до 6 човека на маса. Обслужващите бийч бара носеха ръкавици, но не и маски. Общо взето - който както е преценил и му кефне.
Плажът тук е пълен, но защото е събота и неделя и мястото е типично гръцко. Единствените чужди туристи сме, но за тук не е необичайно. Ще видим в Атина и по островите. Водата за мен е хладна, но гърците са на тумби във водата.
Виж целия пост
# 127
Здравейте!
Имам въпрос относно пътуването до Гърция с лични карти с изтичащ срок на валидност през м. юли. Има ли изискване тя да е валидна 6 месеца след датата на пътуване? Мога ли да замина примерно на 1-ви юли и да остана 1 седмица, когато тя все още ще е валидна?
Виж целия пост
# 128
Здравейте!
Имам въпрос относно пътуването до Гърция с лични карти с изтичащ срок на валидност през м. юли. Има ли изискване тя да е валидна 6 месеца след датата на пътуване? Мога ли да замина примерно на 1-ви юли и да остана 1 седмица, когато тя все още ще е валидна?
Няма изискване за по-дълга валидност.
Виж целия пост
# 129
Здравейте!
Не съм ходил в Гърция на море , но този път мисля да отида там . Може ли да ми кажете къде водата и пясъкът са най-чисти. Основно искам да няма камъчета и да е чиста водата .Дестинацията не ми се иска да е повече на 450 км от София , благодаря.
Виж целия пост
# 130
Здравейте!
Имам въпрос относно пътуването до Гърция с лични карти с изтичащ срок на валидност през м. юли. Има ли изискване тя да е валидна 6 месеца след датата на пътуване? Мога ли да замина примерно на 1-ви юли и да остана 1 седмица, когато тя все още ще е валидна?
По-добре проверете в, за да не ви върнат на границата. За паспорта съм сигурна, че трябва да е валиден шест месеца, за личната карта досега винаги съм си мислела, че и за нея трябва такава валидност при излизане от Бг.
Виж целия пост
# 131
За личната карта няма такова изискване - щом е валидна сега -излизате.
Виж целия пост
# 132
Мисля, че и за паспорта няма изискване за Гърция. Има за определени дестинации.
Виж целия пост
# 133
Нали през гръцката граница може и само с лична карта, няма задължително изискване да има и паспорт?
Виж целия пост
# 134
Има споразумение с ЕС държавите тази година да важат всички паспорти до 31 октомври -  които изтичат в периода на пандемията 10 март - октомври.

Тоест за пътуващи между България и  Гърция  изтекъл л.карта  - паспорт  между 10 март и 1 октомври -  влиза се и се излиза ако е в договорения срок без глоби.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия