На море в Гърция 2020 - III

  • 49 535
  • 755
# 150
Можете ли да ми препоръчате хубав плаж в Кавала, да е с локация около крепостта и да е на пешеходно разстояние от автобусната гара, по възможност?!?! Благодаря предварително!
Само Рапсани. За другите трябва да ползвате градски транспорт. От автогарата тръгвате надясно по променадата, пресичате градския парк и сте на плажа.
Виж целия пост
# 151
Някой има ли представа дали пещерата Петралона на Халкидики е отворена?
Или аз не довиждам, но на сайта им няма обявено работно време.
Виж целия пост
# 152
Момичета, ние ще сме в Аспровалта, бихме искали да се разходим донякъде  - струва ли си да ходим до остров Амулиани?
Виж целия пост
# 153
Здравейте!
Тази година, напук на всичко, съм планирала още от февруари Закинтос и Лефкада от средата на юли. Четох в една фейсбук група,че в момента на Лефкада не пътували круизните корабчета. Въпросът ми е срещали ли сте някъде гръцки сайт, в който да пише ще правят ли круизи около островите и ако да, от кога?
Потърсете в интернет фирмите, които организират круизите и им пишете директно.
Contest -  относно това, дали от Аспровалта си струва да посетите Амулиани- направете го, най-малкото за да се убедите, че следващата година си струва да почивате там или на друго прекрасно място в Гърция.
Виж целия пост
# 154
Обещаното за мерките от ферибота на Блу стар. Влиза се задължително с маски, с дистанция. Дават се на входа декларациите, предварително свалени и попълнени. Пише, че мерят безконтактно температура - аз такова нещо не съм видяла. Повтарят пет пъти по радиото, че маските са задължителни вън, вътре и навсякъде. Моряците също минават веднъж-дваж да направят забележка. Час-два след началото на пътуването вече 80% са без маска или с маска, сложена като ББ. Ние седяхме без тях на палубата и ги слагахме винаги, като влезем вътре. На излизане с маски, защото там са обичайните тумби и никой не съблюдава дистанция - но и никой не проверява реално.
Ето и снимка към репортажа. Успешен път на всички, които тепърва тръгват!
Виж целия пост
# 155
Здравейте , знам че има много писано по темата Пелион,но не са и един два постовете,просто искам да ви попитам наистина тежко ли е пътуването от Волос
до Папа Неро, ще ходим със съпругата на къмпинга там ,обаче като погледнах завоите след Волос- 45км наистина серпентини,да кажете само по равен път ли е
или си е постоянно изкачване и слизане,единствено това ме притеснява като маршрут ,а всичко друго знам че е много красиво и има много местам
които си заслужават да се посетят. Но просто този маршрут...... леко е плашещ,та моля ви да споделите опит,гаранция и прди мен е имало хора ,които са се чудели
и са им се оправдали очакванията или обратно.
Благодаря ви и успех това лято
Виж целия пост
# 156
Jepeto чак плашещ не бих казала. Но все пак зависи и от това до каква степен на човек му става лошо от завоите. Когато се кара нормално и с някоя почивка ще го минете. Ние бяхме отседнали в Агиос Димитриос, с 3 деца. Определено и на тях и на мен ми стана дискомфортно, спряхме 1-2 пъти и така. Мисля, че вече на 2-я или 3-я дена след като почнахме да обикаляме плажовете нагоре и надолу посвикнаха Simple Smile
Виж целия пост
# 157
Jepeto пътят не е чак такъв проблем, просто си трябва време, не може да се кара нормално, а трябва по-бавно. Като цяло първо качвате нагоре по завоите до Хания, после спускате само надолу. На Хания е удобно да спрете за почивка при проблем, това е в най-високата част, има много заведения, има и къде да се разтъпчете. Много е живописно, струва си спирането за разходка на високото, стига да не е много студено времето. Завиждам Ви за добрия избор, дестинацията си заслужава напълно.
Виж целия пост
# 158
Здравейте , знам че има много писано по темата Пелион,но не са и един два постовете,просто искам да ви попитам наистина тежко ли е пътуването от Волос
до Папа Неро, ще ходим със съпругата на къмпинга там ,обаче като погледнах завоите след Волос- 45км наистина серпентини,да кажете само по равен път ли е
или си е постоянно изкачване и слизане,единствено това ме притеснява като маршрут ,а всичко друго знам че е много красиво и има много местам
които си заслужават да се посетят. Но просто този маршрут...... леко е плашещ,та моля ви да споделите опит,гаранция и прди мен е имало хора ,които са се чудели
и са им се оправдали очакванията или обратно.
Благодаря ви и успех това лято
Привет. До Папа Неро ( Агиос Йоанис), пътя от Волос си е доста завои и деневилация ( изкачвания и слизания). По-краткият маршрут е Волос-Chania-Ag. Dimitrios, но си е тежък маршрут, около час и половина се взима. Алтернатива е да се мине през Drakia-Chania, но след Vhania, пътят си е същия. И третата алтернатива е да се мине през Milies-Lampinou-Tsagkarada. ,
Ние пътувахме с дете на три години и нямахме никакви проблеми. Напи познати, които пътуваха тогава бяха с две деца - на три годинки и на една годинка и им се беше сторило доста плашещо. Според мен, ако знаете какво да очаквате и си предвидите достатъчно време за пътуване, няма нищо страшно и плашещо. Тайонът е страхотен, с уникално красиви плажове и си заслужава !
Виж целия пост
# 159
Благодаря !
Ситония беше първоначалната идея, но ще трябва да сме по-близо, спряхме се на Паралия Онфирио.
Конкретни въпроси: Плажа подходящ ли е за деца, плитък и чист? По-скоро каменист или пясъчен е ? Морето типичното гръцко, синьо ли е или не се отличава от нашето?
На Паралия Офринио има и плаж без камъни, ситен пясък и полегато дъно, биич барове и шумотевица. Като мръднете в страни има и тихи местенца, но ще трябав да ходите с кола на плаж..... Цветът на морето там не е тъюркоазен. Тюркоазен може да потърсите по Ситония /като близка дестинация/. Но морето е чисто и по спомен доста топло, рядко има вълни и по брега вечер се ловят октоподи. В самото офринио има голям масутис и още няколко денонощни /бяха - тази година не знам как ще е/ магазина с всичко вътре. Има променада със заведения и детски центрове. Преди 5 г имаше завадение -тип пицария и коктейли с голям детски кът - надуваем батут, басеин с топки , пързалка и т.н. Сядаш в заведение да хопнеш и пускаш детето да играе.
Виж целия пост
# 160

На Карагуаациа сме 20 човека 90 % BG
Виж целия пост
# 161
аа
Виж целия пост
# 162
Честито - влязохме във втори  пик на заразата! 
Извънреден брифинг по всички тв. - връщат голяма част от строгите мерки.     Ще обсъждат и затваряне на границите до 14 юли.

това къде го казаха? че не чух такова нещо, барове и дискотеки ще работят
Виж целия пост
# 163
Защо заблуждавате хората,никой не е казал нищо за граници !
Виж целия пост
# 164
Честито - влязохме във втори  пик на заразата! 
Извънреден брифинг по всички тв. - връщат голяма част от строгите мерки.     Ще обсъждат и затваряне на границите до 14 юли.
Ми не е вярно това.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8728351
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия