Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 10

  • 49 872
  • 736
# 375
Не ви казвам да не се включвате , просто коментирате все едно падате от марс !
А и повтарям в заповедта пише Хуманитарни причини по Параграф 1 точка 16 от закона за чудженците в България ! Можеби е редно да я прочетете тая нова заповед и тая нова точка , И да спрете просто с това че всяко РЗИ мисли различно като вече има нова заповед в което ясно и просто е описано кои точно хуманитарни причини !!!!!!!
Преди не беше и се тълкуваше различно сега Е и е описано кои .
Прочетете заповедта ! Защото очевидно не сте я чели за да говорите само че пише Хуманитарни причини ! Пише съвсем различно нещо !
За какво ми е да се обаждам по институции и да пиша тук ако вие след 1 ден пишете неща все едно падате от луната и не сте чели какво е говорено преди 1 ден !!!!!!
Хайде, малко да успокоим тона, може ли? Не всички висим нон стоп в нета, явно съм се заблудила, че заповедта от 27.07.е последната, но това все още не е причина за 777 удивителни, нали? Благодаря за усилията, които се положили, но няма нужда от чак такава войнстваща емоционалност. Аз лично смятам да запазя емоционалното си равновесие, то ще ми бъде необходимо в доста по- важни моменти. За Вас не знам.
Виж целия пост
# 376
И понеже тъпотиите нямат край, новото 20 е, че разбрах че искали теста не да е разпечатен  на бланка само, а да си има печат от болницата, тоест от там да се вземе. Аз преди 2 седмици като пътувах си го бях разпечатила в хотела, но сега не ставало вече така... А положението с тестовете в Истанбул е кошмар. Вече навсякъде има много хора и не си спазват сроковете за изкарване на теста.
Виж целия пост
# 377
А другото 20 е че в Ажибадем теста е 120 евро вече ...

Редакция: 7 Август
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/nikolova-shte-iska-ot-zdra … NkvlQzVFipuI6fvdM
Остава да чакаме средата на Август....
Виж целия пост
# 378
Здравейте, вчера се върнахме и вече става само с PCR, не признават никакви хуманитарни причини вече. Ние направихме тест в Турция, който важи 72 часа, но от момента на излизане на теста, което беше приятна изненада. Теста на границата се прави на метри след преминаване на турската граница, вдясно има бяла шатра, отпред правят тестовете, отзад се плаща, след това въвеждат данните за теста в системата им и накрая се взема проба. Теста се проверява на техния сайт и може да се свали на английски pdf. Ние го направихме за под час, при положение, че не знаехме как да попълним бланките, които са само на турски Simple Smile
Тъй като се наложи да останем по-дълго в ТР тестовете изтекоха (с два часа:))и ни поставиха под карантина, от която можем да се освободим с подаване на молба свободен стил, с цитиране на имена и номер на паспорт+приложени тестове, на мейла на РЗИто от където сте влезли.
Моя съвет е преди да влезете в БГ да направите тест на границата в Турция, влизате в карантина и след 24 часа се освобождавате, като излязат тестовете.
забравих да кажа, че теста на турската граница струва 110 лири и става въпрос за Капукъле.
имам и още неща, които мога да кажа за организацията на българската граница, но ще изпусна някоя дума, която са ме учили да не използвам Simple Smile срам ме  е понякога от нещата, които се случват в БГ:(
Виж целия пост
# 379
Момичета, някой правил ли е ПИД в клиниката. За колко време излиза резултат?
Виж целия пост
# 380
От Алжибадем ми отговориха с цена 175 евро !!!!!! Те ептен се осраха с цена за тест
Виж целия пост
# 381
От 3 дена обсъждаме заповедта от 31.07 в която пише Хуманитарни причини по параграф еди кой си точка еди коя си , И аз ви писах какви са тия хуманитарни причини по тоя параграф , но никой не чете какво пиша !!!! звънях на РзИ и ми разясниха какви са но вие къде витаете не ми е ясно . При все че ония ден обсъждахме точно новата заповед в която ние вече не сме част от хуманитарни причини.
А и а закона си пише чисто просто и ясно
«Закона за чужденците в Република България »
Ние не сме чужденци тук .

Момичета, искрено ви съветвам да сигнализирате медиите по този въпрос. Изберете си няколко медии/предавания. Аз лично препоръчвам БТВ и "Тази сутрин", но пишете на няколко за всеки случай. Можете съвсем спокойно да заявите анонимност( тъй като не е нужно всички ваши познати да разбират, че правите инвитро). Опитайте да сте максимално кратки и изчерпателни и да избегнете емоционалния елемент, така ще е по-лесно за редакторите. Може да пишете и на президенството - вчера(6.08.20 г.) обявиха, че стартират План за излизане от “катастрофиралата автокрация”, част от който е и"излизане демографската криза." - така може да проверим дали това са поредните празни думи на политиците ни. Опишете накратко какво представлява  процесът по инвитро процедура в чужда страна - как се пътува - различните етапи на самата процедура и колко дълго продължава, колко пъти трябва да сте физически там - вие и вашият партньор, колко ви струва това преди и след Ковид 19, защо сте избрали да НЕ правите инвитро в БГ и търсете отговор защо сме лишени от статуса на хора, пътуващи по Хуманитарни причини - може би защото в БГ има бейби бум от 30 години насам и затова не сме им важни.

Успех и късмет на всички!

Виж целия пост
# 382
Момичета, някой правил ли е ПИД в клиниката. За колко време излиза резултат?
Аз съм правила.Резултата излезе за около 20 дни.
Виж целия пост
# 383
Здравейте, вчера се върнахме и вече става само с PCR, не признават никакви хуманитарни причини вече. Ние направихме тест в Турция, който важи 72 часа, но от момента на излизане на теста, което беше приятна изненада. Теста на границата се прави на метри след преминаване на турската граница, вдясно има бяла шатра, отпред правят тестовете, отзад се плаща, след това въвеждат данните за теста в системата им и накрая се взема проба. Теста се проверява на техния сайт и може да се свали на английски pdf. Ние го направихме за под час, при положение, че не знаехме как да попълним бланките, които са само на турски Simple Smile
Тъй като се наложи да останем по-дълго в ТР тестовете изтекоха (с два часа:))и ни поставиха под карантина, от която можем да се освободим с подаване на молба свободен стил, с цитиране на имена и номер на паспорт+приложени тестове, на мейла на РЗИто от където сте влезли.
Моя съвет е преди да влезете в БГ да направите тест на границата в Турция, влизате в карантина и след 24 часа се освобождавате, като излязат тестовете.
забравих да кажа, че теста на турската граница струва 110 лири и става въпрос за Капукъле.
имам и още неща, които мога да кажа за организацията на българската граница, но ще изпусна някоя дума, която са ме учили да не използвам Simple Smile срам ме  е понякога от нещата, които се случват в БГ:(

Значи всъщност е възможно на влизане в Турция да си пуснеш теста, свършваш си работата там и на връщане преди да влезеш в България минаваш и си взимаш резултата примерно? Като гледаш да се вместиш във времето.
Там за колко време излиза резултата?
Виж целия пост
# 384
Можеш да си го пуснеш на влизане, но не зная дали могат да го разпечатат като е готов. Резултатите са онлайн и по-добре да намерите къде да си го разпечатате вие. Ние помолихме в хотела.
Виж целия пост
# 385
Можеш да си го пуснеш на влизане, но не зная дали могат да го разпечатат като е готов. Резултатите са онлайн и по-добре да намерите къде да си го разпечатате вие. Ние помолихме в хотела.
А за колко време излиза теста, правен на границата?
Виж целия пост
# 386
Можеш да си го пуснеш на влизане, но не зная дали могат да го разпечатат като е готов. Резултатите са онлайн и по-добре да намерите къде да си го разпечатате вие. Ние помолихме в хотела.
А за колко време излиза теста, правен на границата?
Проверих сега-25 часа за нашите тестове
Виж целия пост
# 387
Значи днес минах през деня и питах, може да се разпечати все пак, не е задължително да има специално печат от болницата. Така ми казаха, поне тази смяна така смятаха...
Имаше също позакъснели с малко след 72 - та часа, но жената каза че по изключение правили компромис днес, понеже има големи опашки и ги пускаха.
Това че може на границата да се пусне теста е екстра, в голяма степен ще улесни ситуацията, много полезна информация. Ние видяхме на излизане шатрите, но не знаех подобности.
Виж целия пост
# 388
Аз бях писала в Бтв още когато границите бяха затворени,после когато имаше 14 дневна карантина и нищо. Сега може и да се вземе нещо под внимание,предвид обстановката с протестиращите. Но даже и  не знам БТВ дали ще искат да изложат нашите искания и проблеми. Едниствено се сещам за телевизията на Слави/не си мислете,че е някаква рвклама или нещо подобно/ просто се сещам,че първият протест в тяханата телввизия го показаха. Сещам се и за майкитв на болните дечица,че ги канеха. Нова тв няма да вземе никакво участие,това  е мое мнение по много причини,които ще запазя. За друго,което се сещам е Господари на ефира,но те не са по телевизиятс вече и нв знам колко гилям резултат ще даде.
Виж целия пост
# 389
Здравейте! Всеки ден излиза нещо ново. Чудихме се дали този месец или септември да почнем стимулация, но като гледам септември няма да са по-добре нещата. Решихме да не отлагаме. Сигурно другата седмица с цикъла ще заминем за Турция. Мислим през цялата стимулация да останем в Истанбул, не ми се рискува с тази карантина. И на връщане ще си пуснем PCR тестове. Не ми се иска 2 седмици да останем в хотелска стая. дали няма някакви апартаменти в близост до Бахчеджи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия