Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 397
  • 793
# 225
Здравейте, момичета! 😊 Днес мина моята женска консултация в началото на 16 г.с. Докторът установи, че имам контракции, които дори попречиха да видим лицето на бебето. 🤷♀ Успокои ме, че всичко друго е наред, изписа ми само магнезий и ми каза да продължавам с но шпа-то. Но аз се питам защо всеки път тези контракции, на предишния преглед също установи, че матката е контрахирана. Аз снощи даже се уплашх доста, защото си ги усещам, то си беше болка, точно като преди цикъл. Има ли и други от вас с подобен проблем? А от началото съм с но шпа, не се натоварвам, главно лежа. Точно това ме озадачава.😔 И също така искам да попитам тези от вас, които са били на дуфастон, как го спряхте - постепенно намалихте дозата или изведнъж приключихте с приема? Някъде бях чела, че се спира по схема, а не изведнъж.  Аз досега бях на 3×2 през 8 часа, а днес ми каза да го спра окончателно. Попитах го - без да намаляваме дозата, веднага спираме? Отговорът беше - "Да"...🤷♀ Та ако някоя от вас има опит и с това, пила е при предишна бременност, или сега, моля да сподели.
здравей, аз съм на утрогестан, което пак е прогестерон, бях на 3х2 ,като реши да ги спира док. ги направи първо на 3х1 за няколко дни ,2х1 няколко дни и 1х1 пак няколко дни ... каза ми че се спират постепенно

Благодаря ти за отговора. А ти в коя седмица си? Не знам дали и това няма значение... Дано лекарят ми да е прав и да нямам проблеми.
  сигурно няма проблем, едва ли ще рискува ... аз съм в 15та  🙂 още не съм ги спряла до 2х1 съм стигнала 🙂
Виж целия пост
# 226
Здравей, аз съм от Монтана, и първите няколко пъти пуснаха таткото с мен. След това не е идвал, тъй като нямаше как. Аз се следя и в Щерев - там е забранено точно както казваш ти и в самата болница да има придружители.
При кой доктор се записа в Монтана?


Момичета, на прегледите ви, пускат ли татковците? Защото в Надежда не допускат дори придружители в самата болница. Сега ще пътуваме до свекър и свекърва ми в Монтана и там съм си записала час, с надежда, че ще го пуснат, защото от самото начало на пандемията забраниха при нас... 😬
Виж целия пост
# 227
Здравей, аз съм от Монтана, и първите няколко пъти пуснаха таткото с мен. След това не е идвал, тъй като нямаше как. Аз се следя и в Щерев - там е забранено точно както казваш ти и в самата болница да има придружители.
При кой доктор се записа в Монтана?


Момичета, на прегледите ви, пускат ли татковците? Защото в Надежда не допускат дори придружители в самата болница. Сега ще пътуваме до свекър и свекърва ми в Монтана и там съм си записала час, с надежда, че ще го пуснат, защото от самото начало на пандемията забраниха при нас... 😬
Еех.. Значи ще разчитам на късмет 🤣 При Николов-Полимед, казаха ми, че той бил единствения с добра апаратура.
Виж целия пост
# 228
Така е и е най- добрия в Монтана, но за него не мога да ти кажа дали ще пусне и таткото. Стискам палци!

Здравей, аз съм от Монтана, и първите няколко пъти пуснаха таткото с мен. След това не е идвал, тъй като нямаше как. Аз се следя и в Щерев - там е забранено точно както казваш ти и в самата болница да има придружители.
При кой доктор се записа в Монтана?


Момичета, на прегледите ви, пускат ли татковците? Защото в Надежда не допускат дори придружители в самата болница. Сега ще пътуваме до свекър и свекърва ми в Монтана и там съм си записала час, с надежда, че ще го пуснат, защото от самото начало на пандемията забраниха при нас... 😬
Еех.. Значи ще разчитам на късмет 🤣 При Николов-Полимед, казаха ми, че той бил единствения с добра апаратура.
Виж целия пост
# 229
И моя ММ много му тежи че не го пускат никъде да го види, снимките не са му достатъчни. Мисля че никъде в София не пускат придружители, аз ходя в кабинет, който си е самостоятелен и пак даже и в чакалнята не пускат.
Виж целия пост
# 230
Момичета, на прегледите ви, пускат ли татковците? Защото в Надежда не допускат дори придружители в самата болница. Сега ще пътуваме до свекър и свекърва ми в Монтана и там съм си записала час, с надежда, че ще го пуснат, защото от самото начало на пандемията забраниха при нас... 😬
Аз съм от Монтана...пускат с придружители ☺ поне първите прегли когато ходех при Кастрева пускаше да влиза таткото,сега съм оти Джонова и тя разрешава
Виж целия пост
# 231
В Пловдив пускат. Но аз нямам големи амбиции да се мъкнем вкупом Grinning
Виж целия пост
# 232
В Стара Загора не пускат, а таткото има голямо желание 😁
Виж целия пост
# 233
Нашия татко също има желание, че от снимките все нищо не разбирал, не виждал ясно даже и на 3Д снимката. Иска да види “на живо” сега и вече към края можело пак да иска Simple Smile И двата пъти вече  идва с мен, но не го пускат. Сега на ЖК на 10.08. пак ще се пробва, упорит е иначе. Ако пак не станело измисли вариант или да му направя клипче и докато ме гледа Док аз да снимам монитора. Или направо да му звънна на Face time и да гледа в реално време.
Аз като цяло се чувствам спокойно тези дни, не се потя толкова, ям почти нормално. Само кръста и гърба на моменти ме стягат жестоко, въпреки упраженията. Ще търся вече някое обезболяващо мазило, не ми се търпи. И вече втора седмица бебето го усещам понякога да се “бута” силно ту вляво, ту вдясно, чак ме стряска как изведнъж се хвърля все едно. С нетърпение очаквам първите сериозни ритничета и движения, както и чакам да разберем пола вече, ама с голямо нетърпение.
Виж целия пост
# 234
В Пловдив пускат нашия татко само на частния кабинет в който се следя, ходя и в болница Селена на ЖК, там не пускат, бях и при друг лекар пак на частно за второ мнение и там не го пуснаха. Така че навсякъде е различно май, радвам се поне, че при моята докторка няма проблем, дори когато не е влизал, тя пита ами таткото няма ли да дойде 😀. Охх аз си чакам резултата от пренаталния тест, който направих миналия вторник, но още нищо, вече нямам търпение и аз за пола, но и много се притеснявам дали всичко ще е както трябва с резултатите, тези от вас които са пускали такъв тест за колко време ви излязоха разултатите...
Виж целия пост
# 235
Здравейте, понеже не ми е много ясно. Искам да Ви попитам. Феталната морфология от всички бременни ли се прави? Чета в интернет и не мога да разбера каква е разликата от скрининга и има ли такава? АГ нищо не ми е казвало засега по повод да правя ФМ.
Виж целия пост
# 236
Здравейте, понеже не ми е много ясно. Искам да Ви попитам. Феталната морфология от всички бременни ли се прави? Чета в интернет и не мога да разбера каква е разликата от скрининга и има ли такава? АГ нищо не ми е казвало засега по повод да правя ФМ.
за скрининга ти трябват измервания на плода, които може да ти направи и твоята аг, но някои препоръчват да се отиде на специалист по фм и там да ти направят и измерванията ( след това даваш кръв и в двата случая) мисля , че за задължителна се води фм в 20/22 гс - тази в 12 гс много жени не я правят 🙂
Виж целия пост
# 237
Здравейте, понеже не ми е много ясно. Искам да Ви попитам. Феталната морфология от всички бременни ли се прави? Чета в интернет и не мога да разбера каква е разликата от скрининга и има ли такава? АГ нищо не ми е казвало засега по повод да правя ФМ.
за скрининга ти трябват измервания на плода, които може да ти направи и твоята аг, но някои препоръчват да се отиде на специалист по фм и там да ти направят и измерванията ( след това даваш кръв и в двата случая) мисля , че за задължителна се води фм в 20/22 гс - тази в 12 гс много жени не я правят 🙂

На фетална морфология  кръв не се дава. И да, прави се от всички бременни. Тя се прави с ехограф и при нея се гледа дали бебето се развива нормално-органи, крайници, дори лицето.
Виж целия пост
# 238
Здравейте другият месец ми престой изследването на Феталната морфология и ми казаха че се заплаща колко струва горе дол
Виж целия пост
# 239
Здравейте другият месец ми престой изследването на Феталната морфология и ми казаха че се заплаща колко струва горе дол
При мен беше 90 лева.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия