Януарски мами 2021- тема 2

  • 49 397
  • 793
# 195
Мен пък още не са ме гледали с вагинален, а ходя при двама доктора. Във вторник съм на преглед и ако не забравя ще питам доктора. Като питах може ли да отида на море и после на планина с кратък преход пеша, ми каза "Да, можеш и йога за бременни да правиш, да се разхождаш бавничко". Всичко изпълних по заръките, не съм се пекла, под чадъра си бях, както и в пешеходните разходки наблюдавам темпото си.
Виж целия пост
# 196
В началото ме гледаха само с вагинален, първия ми коремен беше на БХС в 12г.с., но след коремния ме прегледаха и с вагинален за да се измери шийката на матката и още други важни неща. Ако ви е страх от вагиналния ехограф, как правите секс? Не че трябва да го сравняваме, защото разликата в проникването е от тук до небето, но не виждам от какво може да ви е страх, при положение че ви бъркат съвсем в началото... и аз не се качвам на магарето за този преглед, а само на кошетката. Имайте доверие на лекаря си, как иначе ще ви вземат цитонамазка например... по въпроса за почивките и ние се каним на посетим морето за 4-5 дни, ако всичко е наред с резултатите ми от пренаталния тест, имам нужда от някакво разнообразие, не съм на работа от 11 май и полудявам вкъщи. Честно казано ме е страх доста от covid-19 , но мъжа ми смята че пътуването ще ми се отрази много добре.🤗
Момичета, вас гледат ли ви на вагинален ехограф? Каква е точно процедурата? Мен малко ме е страх с това бъркане, за не направи нещо на бебчо. Може би ви звучи глупаво, но като ми каза, че на следващия преглед ще гледаме нещата "отвътре" и изтъпнах  Sad
Виж целия пост
# 197
В началото ме гледаха само с вагинален, първия ми коремен беше на БХС в 12г.с., но след коремния ме прегледаха и с вагинален за да се измери шийката на матката и още други важни неща. Ако ви е страх от вагиналния ехограф, как правите секс? Не че трябва да го сравняваме, защото разликата в проникването е от тук до небето, но не виждам от какво може да ви е страх, при положение че ви бъркат съвсем в началото... и аз не се качвам на магарето за този преглед, а само на кошетката. Имайте доверие на лекаря си, как иначе ще ви вземат цитонамазка например... по въпроса за почивките и ние се каним на посетим морето за 4-5 дни, ако всичко е наред с резултатите ми от пренаталния тест, имам нужда от някакво разнообразие, не съм на работа от 11 май и полудявам вкъщи. Честно казано ме е страх доста от covid-19 , но мъжа ми смята че пътуването ще ми се отрази много добре.🤗
Момичета, вас гледат ли ви на вагинален ехограф? Каква е точно процедурата? Мен малко ме е страх с това бъркане, за не направи нещо на бебчо. Може би ви звучи глупаво, но като ми каза, че на следващия преглед ще гледаме нещата "отвътре" и изтъпнах  Sad

Мен ме е страх, да не "ръчне" нещо не както трябва, разказвали са ми и такива случаи. В малкия ми град АГто е 1 единствен. Щом досега никога не ме е гледал, а влизам във 2ри триместър говори само по себе си.Прегледите ми са по 1 път на 4 седмици, буквално за 5 минути, незаинтересован, не ми казва нищо. Не ме е страх от самия ваг. преглед, а по - скоро да не стане нещо лошо. Изчакам да вземем кола, за да мога да ходя до София, за остатъка от бременността.
Виж целия пост
# 198
esito77, веднага ти отговарям за протокола, за да знаете, че има и такива хора - секс не правим, а цитонамазка няма да дам да ми се вземе.
Иначе едното няма общо с другото. Най-точното измерване на дължината на шийката е чрез вагинален трансдюсер и е много важно тя да се следи.
Виж целия пост
# 199
Наясно съм че има много жени с рискови бременности, които не правят секс и това е напълно нормално, когато има някъква опасност за плода. Но цитонамазка се налага да се вземе понякога, при мен беше в списъка със задължителни изследвания за първия триместър, но не се наложи да правим, докато не получих лек дискомфорт и влагалището ми беше доста зачервено, АГ-то ми се опасяваше за гъбички, слава бого всичко беше наред с резултатите, разбрах че съм се подредила така от една тоалетна хартия. Но си оставам зад думите, че трябва да се има доверие на лекаря при когото се следим, защото недай си боже ни се наложат по-опасни изследвания от цитонамазката...MatrioshkaDoll пожелавам ви скоро да можете да посетите компетентен АГ, който да ви обръща достатъчно внимание и на който спокойно да може да се доверите.
esito77, веднага ти отговарям за протокола, за да знаете, че има и такива хора - секс не правим, а цитонамазка няма да дам да ми се вземе.
Иначе едното няма общо с другото. Най-точното измерване на дължината на шийката е чрез вагинален трансдюсер и е много важно тя да се следи.
Виж целия пост
# 200
esito77, в много женски консултации вече не включват цитонамазката като част от задължителните изследвания, като например в Шейново. А в Щерев прецениха, че щом имам правено това изследване в годината, в която съм забременяла няма нужда да се доказва нещо очевидно само защото трябвало да се направи ОЦН първия триместър.
Виж целия пост
# 201
Възможно е Lali не съм запозната как е на други места, казвам че на мен ми се наложи заради проблем, така както може да ми се наложи и амниоцентеза, въпреки че е много рискова интервенция и много ме е страх, но ако не ми е хубав резултата ще трябва да ми я направят, затова казвам че е най-важно доверието към вашия АГ. А и всеки е свободен да откаже дадено изследване ако се притеснява да му бъде направено.
Виж целия пост
# 202
esitto77, дано всичко е наред и не се наложи амниоцентеза Heart
Виж целия пост
# 203
При започване на ЖК ми взеха цитонамазка и микробиология. А си бях правила преди 8 месеца. В началото може би до 12 седмица ме гледаха на вагинален ехограф. Докато в един момент ми каза, че вече ще се гледаме само от вън.
Виж целия пост
# 204
Извинявам се ,забравила съм да напиша термина си за първа страничка ,но с тази бременност просто имам чувството че съм с амнезия-не си спомням елементарни неща,едно изречение немога смислено да вържа🤦🏼♀ Просто ужасно се чувствам пред хора понякога-та за протокола 34 години,Пазарджик,термин 12.01 ,втора бременност момиче каза пренатеста пък да видим🤔😃
Виж целия пост
# 205
Vasilisa_pz най-накрая мама от Пз. 😊🙋‍♀️
Аз също съм с второ, на 33г.

Какъв е бил термина на първата ти бременност?
Виж целия пост
# 206
Vasilisa_pz най-накрая мама от Пз. 😊🙋♀
Аз също съм с второ, на 33г.

Какъв е бил термина на първата ти бременност?
С първата бременност бях спешно секцио на 28.10.2013 ,така че и втората предполагам ще завърши със секцио🤔
Виж целия пост
# 207
И мен до БХС доктора ме гледа само на вагинален,по-добре се вижда бебето докато е толкова малко. Сега от втори триместър започна да ме гледа абдоминално. Доклкото знам не е проблем и по двата начина,зависи най-много от техниката, с която разполага самия лекар. Шийката на матката ми я измери за първи път в петък абдоминално,но и аз знам че най-точно е вагинално, предполагам че ако нещо го осъмни тогава ще погледне и вагинално. Иначе на прегледа бебето беше в поза за пол,ама така си беше затворило краката,че доктора едвам го размърда JoyJoy но каза че е момиче с въпросителна. Ще видим на следващите прегледи
Виж целия пост
# 208
Здравейте дами включвам се и аз. От Ловеч съм с термин 13.01.2021г. Пола все още не се знае надявам се на 29.07 да го разберем вече.😊
Виж целия пост
# 209
Момичета, със закъснение ще се записвам на ЖК, та какво направление ще ми е нужно номер 9 ли беше, нещо друго трябва ли да има като цифра на него?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия