Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 3

  • 70 517
  • 742
# 360
Допълвам, че Приложно програмиране има и в Джон Атанасов.
Виж целия пост
# 361
citron, предполагам не е за СХН. В техническите гимназии (и не само) има отделни паралелки - системно програмиране  и  приложно програмиране.
Има ниско и високо ниво на програмиране. Примерно едните пишат програми за устройствата, другите пишат програми за приложенията, които вървят върху устройствата. Едните може да пишат на С, другите на java.
Това го пиша без да съм задълбавала в програмата на средните училища (имам страничен поглед в университет), гледала съм ТУЕС, но не стигнахме да го "пожелаем".
Това за което говориш би трябвало да се учи по т.нар. Информационни технологии.
Виж целия пост
# 362
Сигурно много ще се изложа, ама какво е СХН?

[ В техническите гимназии (и не само) има отделни паралелки - системно програмиране  и  приложно програмиране.
Точно това имах предвид с въпроса си. И благодаря за отговорите! Purple Heart
Виж целия пост
# 363
Софтуерни и Хардуерни Науки
Виж целия пост
# 364
Така нареченото Румънско училище не го зная кой номер се води официално, но съм чувала хубави неща за него. Преди години познато дете завърши там, доста добре се реализира, ходи да учи в Румъния някаква медицинска специалност и  им излезе доста евтино обучението.
Виж целия пост
# 365
За Джон Атанасов ми казаха не много добри неща, като лоша дисциплина и т.н. Докато за Телекуминикациите обратното, вкл. добра база.

За приложното програмиране ми казаха, че е по-разпространено като специалист, т.е. намиране на работа, докато системното не толкова в БГ (есте, не мисля, че само със средно образование може да се намери хубава и добре платена работа, въпреки че има и такива случаи със сигурност).
Виж целия пост
# 366
За Джон Атанасов ми казаха не много добри неща, като лоша дисциплина и т.н. Докато за Телекуминикациите обратното, вкл. добра база.

За приложното програмиране ми казаха, че е по-разпространено като специалист, т.е. намиране на работа, докато системното не толкова в БГ (есте, не мисля, че само със средно образование може да се намери хубава и добре платена работа, въпреки че има и такива случаи със сигурност).

Аз пък чувам, че Техникумът по Телекомуникации е пълна трагедия. Познавам завършили деца там и казаха, че играели карти по цял ден и нищо не учели...
Виж целия пост
# 367
Здравейте,
Моля за помощ!
Търся училище в София, без високи изисквания, да няма роми, да има постоянен, грамотен, ресурсен учител и да може да се завърши без много усилия средно образование /двата гимназиални етапа/.
Става въпрос за 10 клас /2021-2022 г./и здравословни проблеми /неустановена диагноза, оттам и СОП.../.
Във всички професионални и обикновени гимназии, в които по-лесно се завършва средно образование  има само /100 %/ роми...Определено не е най-подходящата среда...
Не искам да има физическо и психологическо насилие...
❤️🍀❤️🍀❤️
Виж целия пост
# 368

Аз пък чувам, че Техникумът по Телекомуникации е пълна трагедия. Познавам завършили деца там и казаха, че играели карти по цял ден и нищо не учели...
[/quote]
Моята информация е същата и то от дете, което завърши миналата година. Дори посъветва синът ми изобщо да не го пише в желанията си, нямало смисъл. По негови думи е влязъл с повече знания отколкото е получил.
Виж целия пост
# 369
На нас техникумът по телекомуникации ни е много далече от вкъщи, но Попов ни е по-близо, така че повече за него се интересувам.
Виж целия пост
# 370
На нас техникумът по телекомуникации ни е много далече от вкъщи, но Попов ни е по-близо, така че повече за него се интересувам.
и при нас е така. По-удобен откъм транспорт ще бъде Попов.
Виж целия пост
# 371
Здравейте,
Моля за помощ!
Търся училище в София, без високи изисквания, да няма роми, да има постоянен, грамотен, ресурсен учител и да може да се завърши без много усилия средно образование /двата гимназиални етапа/.
Става въпрос за 10 клас /2021-2022 г./и здравословни проблеми /неустановена диагноза, оттам и СОП.../.
Във всички професионални и обикновени гимназии, в които по-лесно се завършва средно образование  има само /100 %/ роми...Определено не е най-подходящата среда...
Не искам да има физическо и психологическо насилие...
❤️🍀❤️🍀❤️
Виж 93-то СУ. Познато дете с проблеми завърши там, но бяха случили на добри деца в класа, бяха го приели и му помагаха. То беше даже на качествени оценки.
Не знам от кой район на София сте и ако ви е много далеч не е добре. Разгледай и СУ в Младостите.
Виж целия пост
# 372
Здравейте,
Моля за помощ!
Търся училище в София, без високи изисквания, да няма роми, да има постоянен, грамотен, ресурсен учител и да може да се завърши без много усилия средно образование /двата гимназиални етапа/.
Става въпрос за 10 клас /2021-2022 г./и здравословни проблеми /неустановена диагноза, оттам и СОП.../.
Във всички професионални и обикновени гимназии, в които по-лесно се завършва средно образование  има само /100 %/ роми...Определено не е най-подходящата среда...
Не искам да има физическо и психологическо насилие...
❤️🍀❤️🍀❤️
Илиева2016, Ако искаш, погледни и 10 СУ. Малко училище, по 1 паралелка от випуск, много разбрана директорка. Мисля, че и балът за влизане не е много висок. За съжаление, не знам дали разполагат с ресурсен учител, но се чуй/виж с директора. Дъщерята на мой колега учи там и ще е в 10 клас тази година.
Успех, и да намериш за детето си спокойна среда.
Виж целия пост
# 373
Здравейте,
Моля за помощ!
Търся училище в София, без високи изисквания, да няма роми, да има постоянен, грамотен, ресурсен учител и да може да се завърши без много усилия средно образование /двата гимназиални етапа/.
Става въпрос за 10 клас /2021-2022 г./и здравословни проблеми /неустановена диагноза, оттам и СОП.../.
Във всички професионални и обикновени гимназии, в които по-лесно се завършва средно образование  има само /100 %/ роми...Определено не е най-подходящата среда...
Не искам да има физическо и психологическо насилие...
❤🍀❤🍀❤
Виж 93-то СУ. Познато дете с проблеми завърши там, но бяха случили на добри деца в класа, бяха го приели и му помагаха. То беше даже на качествени оценки.
Не знам от кой район на София сте и ако ви е много далеч не е добре. Разгледай и СУ в Младостите.

39 СОУ Младост
Виж целия пост
# 374
На нас техникумът по телекомуникации ни е много далече от вкъщи, но Попов ни е по-близо, така че повече за него се интересувам.
и при нас е така. По-удобен откъм транспорт ще бъде Попов.

Ех, вие ме сразихте сега с инфо за Телекомуникациите. На мен инфо ми даде учител, преподавал преди там и колега, чието дете учи там от миналата година. Иначе и на нас ни е далече, Попов е много по-близо, но той ми е на по-задни позиции.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия