Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 30

  • 75 512
  • 724
# 330
Джасте, дай моля, рецепта за тия топящи с, крехки свинщини 😁
Виж целия пост
# 331
Днес само хляб, пилешки филенца и хляб пекох.И цял ден на кафе и диня.

Виж целия пост
# 332
Днес само нещо средно между питка и хляб опекох. Останалата част от вечерята беше от свекървата и не е снимана:

Виж целия пост
# 333
Добро утро, да почерпим Всички Марийки Wink със скъпите соленки

Скрит текст:

в нас нещо като се хареса, се прави до втръсване

Може ли рецептата?


И за да не е празно.  Пиле в сладко-кисел сос и ориз по китайски
Виж целия пост
# 334
malika$,
Скрит текст:
този път в маринатата сложих - соев сос "Терияки", Маги сос, купешки барбекю сос, едрозърнеста горчица, капки сусамово олио и трюфелово олио(последното от Лидъл), пресен лимонов сок, малко зехтин(може и олио) , черен пипер, малко твърд алкохол - в случая имах уиски(става всякакъв твърд алкохол) и малко водичка. Слагам пържолите в тавичката в която ще ги пека, омазвам добре с подправките и мятам във фурната на около 220 градуса. Периодично ги обръщам по време на печенето. Щом сосчето изври на мазнинка и пържолите хубаво се зачервят, са готови. Пп Няма нужда да престояват предварително с маринатата, пекат се веднага след овкусяването.
Виж целия пост
# 335
Бавно печено свинско с редуциран доматен сос с маскарпоне
Виж целия пост
# 336
И ние сме на кюфтета, но от тиквички. Simple Smile По рецепта от "С нож и вилица в ръка".

Пеги, честита нова кухня! Със здраве да я ползваш, винаги вкусотии да приготвяш в нея!

Може ли рецептата, много са пухкави, моите не изглеждат така
Виж целия пост
# 337
Най-лесното и бързо кокосово кремче
Виж целия пост
# 338
За обяд днес:
Гъби с бекон и лук, запечени с малко пармезан и мащерка. Много вкусни.



и салата градинарска с марули, чушки червени и зелени, домати и пресен лук

Виж целия пост
# 339
Привет, мили дами и Бате Simple Smile Много е вкусно при всички ви! Напоследък нещо не ми се готви, но пък ММ  си търси манджата, а едната девойка кетъринга Grinning
Вчера  доматена манджа Simple Smile http://pep-4o.blogspot.com/2010/06/blog-post_20.html , която хапваме със сирене и диня Heart 

От предния ден кисело зеле с ребърца http://pep-4o.blogspot.com/2018/02/blog-post_20.html но ме домързя да запичам.

И супа с воденички

днешната  супа е заешка http://pep-4o.blogspot.com/2013/12/blog-post_8.html

и бобецът е готов.
Виж целия пост
# 340

Овесен кекс
Виж целия пост
# 341
И от мен днес само овесена баница 😁
Виж целия пост
# 342

Омлетче за мен, пица за мм.
Виж целия пост
# 343
пеп-4о, много апетитни манджички и супички! Yum Ех, искам и на мен някой да ми прави такъв кетеринг! Хич не ми се готви, но трябва. Магси, омлетчето е много апетитно и пиците също! Yum
Пържените филийки така ги обичам с лютеница и сирене и с крема сирене за мазане и шунка, в случая мортадела.

Пиле с тиква и чесън на фурна.



Таратор

Зеленчуков чаудер с пъстърва по тази рецепта https://www.edimdoma.ru/retsepty/58240-ovoschnoy-chauder-s-treskoy.
Оригинала е по рецепта на Г. Рамзи и е с треска.


Скрит текст:
забравих да покажа какво си взех за релакс, хареса ми Relaxed
Скрит текст:
Виж целия пост
# 344
Тази вечер ми се наложи да си остана в София и съм сама и... мога да ям, каквото си поискам (да му мисли мм какво ще яде) Grinning

Купих си салата (готова нарязана) и "набутах" вътре, каквото се сетих- зелен лук, лимон, филе риба тон (естествено), синьо сирене, шам фъстък



истинско разкошество (гарнирах с чаша бяло вино)
За ММ това не може да е храна...

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия