За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 27 129
  • 763
# 465
От каква възраст давате червена леща?
Виж целия пост
# 466
Момичетa, един тъп въпроc може би. Доcегa кърмих бебето, нa 11 меcецa е. Нaлaгa ми cе дa пия aнтибиотик и дa cпрa c кърменето, дaли зa поcтоянно или не - не знaм. Въпроcът ми е, кaк cе приготвя млякото. Зa 11 меcечно бебе кaквa е нормтa - 180 мл нa хрaнене? Кaто трябвa дa имa 5 хрaнения? Знaчи зaтоплям водaтa и в нея колко мляко cлaгaм? Извинявaйте aко ca глупaви въпроcите
Виж целия пост
# 467
На 11 месеца е малко 180мл.
На 180 мл. затоплена бебешка или преварена вода се слагат 6 мерителни лъжици АМ.
На кутията на млякото има таблица с месеците, вода в мл и колко мляко се слага.
Виж целия пост
# 468
Нa моятa кутия нямa тaкaвa тaблицa, нaиcтинa. Зa 11 меcечно бебе колко мл трябвaт?
Виж целия пост
# 469
Защо не се свържете с консултант по кърмене. Има доста антибиотици, които са съвместими с кърменето. Проверяват се в http://www.e-lactancia.org/ с активната съставка на лекарството. Ако рискът е нисък /зелен/ - няма проблем да кърмите. А може да попитате и за други алтернативи на антибиотика и да проверите дали са съвместими! В ла лече лига имаше консултант магистър фармацевт, за съжаление не помня името й. Започваше с М - ама Мария ли, Марияна ли Rolling Eyes

Пс. Сайтът е разработен от испански фармацевти и педиатри.
Виж целия пост
# 470
Нa моятa кутия нямa тaкaвa тaблицa, нaиcтинa. Зa 11 меcечно бебе колко мл трябвaт?

Сега погледнах моята, на нея пише:
150мл. - 5 лъжички и стават 180 готова храна
180мл - 6 лъжици и стават 200мл готова храна
210мл- 7 лъжици и стават 230 мл. храна
Но пише след 7 месец 🤔

Просто направете по - малката доза и вижте дали е достатъчно за бебето.
Водете се по него. То знае най - добре 😉
Виж целия пост
# 471
Когато бебето е родено месец преди термин, уменията му кога ще се развиват на неговите месеци или трябва да се смята време минало от датата на термина?
Виж целия пост
# 472
Бъдете готова за възможността изобщо да не иска да близне АМ. За жалост и на мен се наложи да пия антибиотик и за още по- голяма жалост бебето не искаше АМ. Голям ад изкарахме една седмица. 2 вида АМ сменихме, но пиеш колкото да не остане хептен гладна. Беше на 7 месец тогава. Мислих, че няма да имаме проблем тъй като първия месец изкара почти на АМ.
Личната ми каза, че антибиотика не е съвместим с кърменето. Късно открих този сайт и там видях, че всъщност е. Не знам къде е грешката и дали ме се презастраховат като казват, че не трябва да се кърми.
Виж целия пост
# 473
Когато бебето е родено месец преди термин, уменията му кога ще се развиват на неговите месеци или трябва да се смята време минало от датата на термина?

Смята се от коригираната възраст - тоест термина.
Виж целия пост
# 474
Когато бебето е родено месец преди термин, уменията му кога ще се развиват на неговите месеци или трябва да се смята време минало от датата на термина?

Смята се от коригираната възраст - тоест термина.
Моето е родено месец преди термин, за сега си се движи все едно е роден на термин. Например- на 2 месеца има социална усмивка и започва да си задържа главата
Виж целия пост
# 475
Какво означава социална усмивка?
Виж целия пост
# 476
Да реагира на лицето ти или когато някой закача/ забавлява то да реагира с усмивка. Ася Демирева има едно хубаво видео с това какво е развитието на детето в първите месеци.
Виж целия пост
# 477
Буги, според мен голяма част просто не знаят за този сайт. И както каза се презастраховат. Например почти всички зъболекарски услуги са съвместими с кърменето. Единственото адреналиновата упойка трябва да се изчака да отпусне и тогава да се кърми. Особено ако е малко бебето. Но много зъболекари продължават да съветват да се цеди н на брой пъти или Еди си колко часа да минат. Или се презастраховат с 1-2 пъти цедиш и хвърляш.
Виж целия пост
# 478
Подкрепям за сайта, който Miya_73 даде. Аз там съм си проверяла всички лекарства, които се е налагало да пия по време на кърмене. И както тя каза, има много АБ, съвместими с кърменето, така че може да изпишат подходящ такъв. Аз лично съм приемала 3 пъти АБ по време на кърмене(имам общо 2 години кърмачески стаж). Лекарите са се съобразявали с това при изчисването на АБ. Но не бих спирала да кърмя по време на приема просто за застраховка, ако знам, че АБ е безопасен. Лошото е, че голяма част от лекарите не са запознати изобщо с подходящите медикаменти по време на кърмене и профилактично предписват времеенно прекратяване на кърменето, което в 80-90% от случаитее напълно излишно.
Виж целия пост
# 479
Да реагира на лицето ти или когато някой закача/ забавлява то да реагира с усмивка. Ася Демирева има едно хубаво видео с това какво е развитието на детето в първите месеци.
Имаш ли линк към видеото?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия