За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 27 126
  • 763
# 570
Моята педиатърка слагаше по две наведнъж, просто след ваксина на мястото на убождането слагах лепенки Куул Пач в продължение на 24  часа.

Отделно в деня на ваксините двукратно Панадол по 2 мл превантивно.

До момента всички по календар до 7 месец са поставени нито веднъж не е имало проблем.
Виж целия пост
# 571
Meddisa, говори с личната за притесненията си и тя ще ти обясни и ще изготвите схема. При ротавирусната има някакви изисквания от кой до кой месец се прилага и трябва да се съобрази дали ако разсрочите, ще се вместите в този срок.
За другите сигурно също има някакви условия.
Та трябва лекарката да ги разпредели във времето ако ще са една по една. Simple Smile
Виж целия пост
# 572
Здравейте, бебето ми е на 2 месеца и ни предстоят 2те задължителни ваксини по ИК и тази, която е по желание за Ротавирус. Четох препоръки да се правят със седмица отстояние. Това важи ли и за  ротавирусната ваксина-тоест трите в три отделни седмици? Моля за съвет вие как процедирахте.
ние процедираме така- този месец първо прием Ротарикс. Другия месец - втори прием. След това почваме задължителните . Ще ги слагаме една по една.
Виж целия пост
# 573
Аз превантивно лекарства не давам, само туя,кул пач.Започнахме ваксините с месец закъснение,не е драма,има февруарчета, които тепърва ги започнаха след 6ти месец поради различни причини.Остава ни 1 след 2дни и после чак след годинката.1 път е вдигала темпер.от пневмококовата ваксина.За ваксините зависи от лекаря и от родителя, ние двете бяхме За разсрочено, тя и така практикува.А ротав.е ваксина независимо,че не се бие и изглежда,че просто изпива нещо.
Виж целия пост
# 574
И нашата педиатърка препоръча Туя да взема. До сега не съм давала на синът ми такова. Но ще взема. И той беше вдигал веднъж само температура ама не помня от коя точно ваксина.
Виж целия пост
# 575
Ротавирусната и инфранрикс на един прием, между 5 и 6 месец каза, че ще напише рецепта за менингококовата. Така ги приемаме ние. Ще ми се да сложа и една, която е за менингококови бактерии щам Б, който бил доста опасен, но не я намирам.
Виж целия пост
# 576
Ние сможихме пневмококова 1 прием и ротарикс 1 прием. На следващия месец сложихме шествалентна 1 прием и ротарикс 2 прием. Всички ваксини съм ги слагала по отделно през 2 седмици. Няма сила, която да ме накара да му слагаме по 2 наведнъж. Всеки си преценя.
Виж целия пост
# 577
Ние сможихме пневмококова 1 прием и ротарикс 1 прием. На следващия месец сложихме шествалентна 1 прием и ротарикс 2 прием. Всички ваксини съм ги слагала по отделно през 2 седмици. Няма сила, която да ме накара да му слагаме по 2 наведнъж. Всеки си преценя.
И аз клоня към разлика от поне седмица си мислех аз.
А Ротарикса също трябва с отстояние от седмица от другите нали? Без значение, че се приема през устата, а не с убождане.
Виж целия пост
# 578
Ние сможихме пневмококова 1 прием и ротарикс 1 прием. На следващия месец сложихме шествалентна 1 прием и ротарикс 2 прием. Всички ваксини съм ги слагала по отделно през 2 седмици. Няма сила, която да ме накара да му слагаме по 2 наведнъж. Всеки си преценя.
И аз клоня към разлика от поне седмица си мислех аз.
А Ротарикса също трябва с отстояние от седмица от другите нали? Без значение, че се приема през устата, а не с убождане.

Може да я комбинирате с някоя от двете, но най-много с една. Както направихме ние. Нямаше проблем при нас така. Simple Smile
Виж целия пост
# 579
Трите ваксини ги сложихме наведнъж по препоръка на педиатъра. Сложихме и куулпач. Вечерта детето ми вдигна температура и дадох Панадол. За щастие, бързо я свали от него.
Виж целия пост
# 580
И ние сложихме ги сложихме наведнъж. Първата вечер вдигаше лека температура- 37,4-5 и нищо друго. Според мен е по- добре да си минават от веднъж и да се приключва. От ваксините пада имунитета и вероятността да пипне някой вирус е по- голям.
Виж целия пост
# 581
Ротавирусната и инфранрикс на един прием, между 5 и 6 месец каза, че ще напише рецепта за менингококовата. Така ги приемаме ние. Ще ми се да сложа и една, която е за менингококови бактерии щам Б, който бил доста опасен, но не я намирам.
Ние сложихме ваксината за менингит тип Б, Бексеро се казва. Нужни са три приема,а цената й е височка и може би затова е трудно да я намериш. Питай дали могат да ти я доставят.
Виж целия пост
# 582
До каква възраст реално може да се използва кошарка 120/60?
И кога горе-долу може да се свали едната решетка и легълцето да стане "отворено"?
Виж целия пост
# 583
Моето дете спеше го 2 и половина години. Сменихме на юношеско, защото ни трябваше кошарата за бебето. Тогава и му направихме леглото " отворено" като сложихме само преграда да не пада.
Виж целия пост
# 584
Ротавирусната и инфранрикс на един прием, между 5 и 6 месец каза, че ще напише рецепта за менингококовата. Така ги приемаме ние. Ще ми се да сложа и една, която е за менингококови бактерии щам Б, който бил доста опасен, но не я намирам.
Ние сложихме ваксината за менингит тип Б, Бексеро се казва. Нужни са три приема,а цената й е височка и може би затова е трудно да я намериш. Питай дали могат да ти я доставят.
Точно нея търся. Вие откъде я намерихте, кога я сложихте и цената каква е горе-долу? Може и на лични, да не спамим тук. 😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия