Дистанционно обучение за учениците-Teмa 6

  • 29 259
  • 767
# 300
Преди си е било за преди.
Наистина ли не схващаш.
Виж целия пост
# 301
Схващам, схващам - и ти не знаеш как да е, ама не ти харесва това, което пиша. И двете сме учили геометрия и знаем, че няма как да стане. Проста математика.
Виж целия пост
# 302
Вълчев каза, че дистанция в клас няма да се пази. Не знам, какво подреждате, но явно си е по вяша инициатива.
Социалната министърка сутринта заяви, че безплатни тестове се предвиждат само за децата в училище. Не и за семействата им.
Виж целия пост
# 303
Аз също не схващам как в тези малки стаи ще се подредят така чиновете, че да има дистанция. По мое време никога не сме били 40 човека в клас. Да не говорим, че много чинове са двойни в българските класни стаи. При тях за каква дистанция иде реч или тепърва ще ги сменят?
По снимките из нета се виждаха физкултурни салони с подредени чинове, но колко салона има в едно училище, че да стигнат за всички класове?!
При приятелка в Германия са учили на смени от по две седмици децата след 4ти клас. Две седмици на училище, две вкъщи.
Виж целия пост
# 304
Вълчев каза, че дистанция в клас няма да се пази. Не знам, какво подреждате, но явно си е по вяша инициатива.
Социалната министърка сутринта заяви, че безплатни тестове се предвиждат само за децата в училище. Не и за семействата им.
Социалната министръска защо се е изказвала по този въпрос, в нейната компетенция ли е? Иначе https://parliament.bg/bg/laws/ID/157427
Скрит текст:
„Чл. 61. (1) На задължителна изолация и/или болнично лечение подлежат лица, болни от и заразоносители на холера, чума, вариола, жълта треска, вирусни хеморагични трески, дифтерия, коремен тиф, полиомиелит, бруцелоза, антракс, малария, тежък остър респираторен синдром, COVID-19 и туберкулоза с бацилоотделяне.
(2) На задължителна карантина подлежат контактни лица на лица, болни от заразна болест по ал. 1. С цел предотвратяване разпространението на заразни болести по ал. 1 на задължителна карантина може да подлежат и лица, които са влезли на територията на страната от други държави.
(4) Задължителната изолация и болничното лечение на лице по ал. 1 и 3 се извършва с предписание на директора на съответната регионална здравна инспекция по предложение на лекаря, насочил лицето за хоспитализация.

(5) Задължителната изолация и/или лечението на лице по ал. 1 и 3 може да се извършва и в домашни условия с предписание на директора на съответната регионална здравна инспекция по предложение на лекуващия лекар въз основа на извършена оценка на съществуващия епидемичен риск. Откъде накъде изолацията в домашни условия трябва да се одобрява а не се полага по право

(6) Задължителната карантина на лице по ал. 2 и 3 се извършва с предписание на директора на съответната регионална здравна инспекция или на оправомощено от него длъжностно лице.

(7) Министърът на здравеопазването по предложение на главния държавен здравен инспектор със заповед определя срока на задължителната изолация и лечението по ал. 5 на лицата по ал. 1 и задължителната карантина по ал. 6 на лицата по ал. 2 в съответствие с епидемичния риск от разпространението на заразната болест.

8   Контактните лица по ал. 2 и 3 не може да откажат извършването на изследване с цел установяване на носителство на заразна болест по ал. 1 или 3.  ето как ако решат ще тестват деца контактни на дете и семейства контактни на положително дете без да можем да откажем

(9) Министърът на здравеопазването утвърждава образец на предписанията по ал. 4, 5 и 6.

(10) Предписанията по ал. 4, 5 и 6 подлежат на предварително изпълнение.

(11) Заповедите по ал. 3 и 7 и предписанията по ал. 4, 5 и 6 подлежат на обжалване пред съответния административен съд по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

(12) Заповедите по ал. 3 и 7 са общи административни актове, които се издават по реда на чл. 73 от Административнопроцесуалния кодекс, публикуват се на интернет страницата на Министерството на здравеопазването и подлежат на предварително изпълнение.“
Виж целия пост
# 305
8   Контактните лица по ал. 2 и 3 не може да откажат извършването на изследване с цел установяване на носителство на заразна болест по ал. 1 или 3.  ето как ако решат ще тестват деца контактни на дете и семейства контактни на положително дете без да можем да откажем
Моят прочит по-скоро е, че не може да се откаже тестването, ако децата са контактни на доказано заразено дете, а не просто контактни на контактните. Честно казано, даже бих била доволна, ако, в случай че детето ми е контактно на друго такова, което е заразено, от РЗИ предложат/заставят да направят тест за тяхна сметка на моето контактно от първи ред.
Виж целия пост
# 306
8   Контактните лица по ал. 2 и 3 не може да откажат извършването на изследване с цел установяване на носителство на заразна болест по ал. 1 или 3.  ето как ако решат ще тестват деца контактни на дете и семейства контактни на положително дете без да можем да откажем
Моят прочит по-скоро е, че не може да се откаже тестването, ако децата са контактни на доказано заразено дете, а не просто контактни на контактните. Честно казано, даже бих била доволна, ако, в случай че детето ми е контактно на друго такова, което е заразено, от РЗИ предложат/заставят да направят тест за тяхна сметка на моето контактно от първи ред.
Според най-страховитите конспирации на запад законодатеслвтото в цял свят е променено така че се отваря пролука за извеждане на деца от семейства дори и без симптоми на база на тестове които те смятат че често са неточни, замърсени или фалшивоположителни;
Виж целия пост
# 307
Ако преди е било пренаселено, както и да ги разместиш, пак няма да има по-голяма дистанция. Играла ли си сокобан?
 В стаите, които учехме няд 40 деца, сега учат до 26, на теб ти е пенаселено ? Трудно ще ти обясня
Естествено, че е пренаселено. А двойни чинове как се нареждат с дистанция? Да не говорим, че дистанцията ти дава само известно време да останеш незаразен, не решава проблема с дългото пребиваване в затворено помещение.
Виж целия пост
# 308
Да, бяхме по 40 деца, но нямаше шкафчета. Сега поне при нас са сложени шкафчета за всяко дете в класните стаи.
Виж целия пост
# 309
Ако преди е било пренаселено, както и да ги разместиш, пак няма да има по-голяма дистанция. Играла ли си сокобан?
 В стаите, които учехме няд 40 деца, сега учат до 26, на теб ти е пенаселено ? Трудно ще ти обясня
Естествено, че е пренаселено. А двойни чинове как се нареждат с дистанция? Да не говорим, че дистанцията ти дава само известно време да останеш незаразен, не решава проблема с дългото пребиваване в затворено помещение.
Доколкото знам буквата П покрай стените е добър вариант или шахматно подреждане
Виж целия пост
# 310
Да, и ще си дишат шахматно. Wink и на буквата П.
Виж целия пост
# 311
Как ще направиш буква п от чинове, които са стояли в три колони една до друга и ще очакваш да има по-голямо разстояние? Пак ще са плътно наблъскани един до друг. Шахматното също не виждам какво променя. Както и да ги наредиш чиновете все тая.
Виж целия пост
# 312
Скрит текст:
Май не си разбрала какво съм написала. Мисълта ми беше, че пишеш, че те съмнява да е така и после ми обясняваш същото нещо, което аз съм написала, но по по-друг начин. Не става въобще въпрос кое аз и ти считаме за приемливо или не.


Същественото е, че наличието на активна камера в дома, независимо от платформата, която ползва в момента, представлява киберриск - който е, при това, напълно излишен, понеже само със звук и споделяне на прозорец (НЕ! на екран!) може да се постигне същото ниво на познания и разбиране.

Нулева година никак не може да има, каквото ще да става. При нулева година всички набори ще се забавят, което обърква съвсем нещата.
Какви неща могат да се объркат повече, сигурно завършващите ги чака работеща икономика да ги поеме в разцвета на силите им? Разбирам родителите на големи ученици, не може животът да спре но може за тях да е по-безопасен онлайн. Те и задочно могат да звършат. За малките е казуса. Или да е както трябва или "майната му", на мен лично ми омръзна от кризи, каква полза че съм завършила с отличен като после сринаха икономиката станахме бели роби в чужди държави и на бг псевдопредприемачи


Икономиката, понеже и сега се е свила, а ще се и свие още повече, няма да пострада толкова от липата на един набор, вливащ се в трудовата сила.
Обаче ще се объркат училищата и детските градини / ясли.
Имаш вече набор, "повтарящ" първите (а и кои да е) групи, идва следващия - какво ги правиш двата? Ти за един не можеш да осигуриш места. После в гимназиите - кой набор ще приемаш? Или ще прецакаш и двата набора, приемът в желаните гимназии ще е с обичаен размер (щото къде ще ги денеш иначе) и ще осигуриш деца и за местата, които традиционно никой не желае да посещава (т.е. много деца ще се откажат, ще отпаднат или изцяло ще минат на индивидуално обучение по желание на родителите си поради неподходящо училище (и среда) в които са попаднали)? А огромната армия учители, възпитатели и помощен  персонал какво ги правиш през тази година? Оставяш ги на самотек, да се оправят кой как може, ако може, или им плащаш пълни заплати от бюджета, без да работят изобщо - и без да има как после да работят повече, щото няма как да има качествено образование с 12 часов лекторски ден?
Виж целия пост
# 313
Скрит текст:
8   Контактните лица по ал. 2 и 3 не може да откажат извършването на изследване с цел установяване на носителство на заразна болест по ал. 1 или 3.  ето как ако решат ще тестват деца контактни на дете и семейства контактни на положително дете без да можем да откажем
Моят прочит по-скоро е, че не може да се откаже тестването, ако децата са контактни на доказано заразено дете, а не просто контактни на контактните. Честно казано, даже бих била доволна, ако, в случай че детето ми е контактно на друго такова, което е заразено, от РЗИ предложат/заставят да направят тест за тяхна сметка на моето контактно от първи ред.
Според най-страховитите конспирации на запад законодатеслвтото в цял свят е променено така че се отваря пролука за извеждане на деца от семейства дори и без симптоми на база на тестове които те смятат че често са неточни, замърсени или фалшивоположителни;
Sparkles, според мен трябва да пуснеш отделна нова тема, за да се коментират теориите, които те вълнуват. Тази тема е за доста по-конкретни и прости неща Grinning
Виж целия пост
# 314
Вълчев каза, че дистанция в клас няма да се пази. Не знам, какво подреждате, но явно си е по вяша инициатива.
Социалната министърка сутринта заяви, че безплатни тестове се предвиждат само за децата в училище. Не и за семействата им.
Всички се досещаме колко ще да безплатни.
Докато изчакаш да минеш всички разпоредби и разрешения- протоколи(по-модерно казано), вече ще си изтичала до лаборатория и платила за теста.
Щото те касае теб и семейството ти и се тревожиш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия