Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 23 414
  • 715
# 120
Хип комбиотик.
Пробвах с Бейбилов био...там съвсем беше мъка
Защо не пробваш с АР мляко?
Виж целия пост
# 121
Май всички почиват активно за почивните дни Joy
Виж целия пост
# 122
Аз изобщо не почивам - в чудо се видях с това дете! Пустият му запек ме побърква, елаксата не му действа вече явно, защото и с нея вече прави 3 дена без да е пълнил памперса, отделно като го напълни е с някакъв кафяво-зеленикав цвят, педи казва, че било нормално, ама аз ще се побъркам вече, честно! Четох, че може да е фалшив запек, че усвоява цялата храна, даже че трябва да му увелича дозата - е как да я увелича, като той и това количество не винаги си го изяжда.. ще се гръмна вече!
Иначе и аз се замислих за затишието тук 🤣
Виж целия пост
# 123
Тъкмо щях да казвам, че никой не е писал, защото вече сме си решили всички въпроси, проблеми, дилеми с малките 😆 но естествено не е така 😀 
При нас изхождането е ад, особено вечер..то е едно пъшкане, плач, напъване, много нервна ситуация. През деня си ака отново много ревливо и пискливо, но някак по-бързо се изхожда , докато вечер-продължава с часове зорът...и определено с много болка
Виж целия пост
# 124
Бони и Кристина, вашите бебета на кърма ли са или на АМ? Моята е изцяло на кърма и постоянно се чудя дали е нормално изхождането ѝ. Тя ака почти след всяко хранене и понякога е много течно.
Виж целия пост
# 125
Затишие пред буря, а? Joy
И ние от два дни много пръцкаме, а уж нямаме некви колики..а може и да е на епизоди. Знам ли... едно пъшкане пада... Joy поне не реве... Иначе и ние разредихме доста акането-по 1-2 пъти дневно, доста воднисто бих казала и количеството е бруталнооо Joy на адаптирано мляко Нан органик сме. Иначе наддава, днес почваме 8 седмица, откакто се е родила
Виж целия пост
# 126
Прочетох някъде за зехтин против колики-по1 капка преди всяко хранене и пробвах. Невероятно добре му  подейства и за коликите и дори за изхождането.
Виж целия пост
# 127
Бони и Кристина, вашите бебета на кърма ли са или на АМ? Моята е изцяло на кърма и постоянно се чудя дали е нормално изхождането ѝ. Тя ака почти след всяко хранене и понякога е много течно.
Моята беба е на кърма и изхожданията са й точно като описаните от теб. Колкото пъти яде, толкова пъти ака. А храненето е доста често.
Това за зехтина и аз съм го чувала, но не съм се престрашила да го приложа.
Виж целия пост
# 128
Момичета аз пробвах със зехтин (1 капка в млякото).Изходи си се.И сега когато не се изходи си слагам 1 капка и готово.
Виж целия пост
# 129
Изписаха ни Тобрадекс мехлем за очите на бебо /сълзене и гурели; зачервяване и подуване понякога/, обаче след задължителния преглед на листовката - тц, отказахме се да мажем. Случаааайно да се е налагало на някоя от вас мами, да мажете очичките на малчуганите с това?
Нашият ЛЛ действа на принципа проба-грешка май. Ще си искам направление за очен вече. Да се надяваме, че той ще заяви нещо категорично - дали ще се лекува проблема или са запушени каналчета и ще се чака. Ще се радвам, ако някоя от вас сподели при подобен случай как е процедирала. Благодаря!
Виж целия пост
# 130
И ние имаме запушено каналче на едното око. Прави гурелчета, предимно вечер. Педи каза само почистване с физ. разтвор и масаж на слъзния канал. Не виждам как капки биха помогнали на запушен канал, но при нас окото не е червено.

Акото и при нас е много течно, но какво ще се види зависи от пелената Wink Например Памперс Премиум Кеър много хубаво попиват, при Лилипу не е така...
Виж целия пост
# 131
Ние бяхме с гурели и даже гной в едното око. Капахме капки, после пак се появи, но реших да почиствам само с преварена вода, без капки. Изчезна, но беше доста време. Педито каза, че сама ще се пребори.
Изписаха ни Тобрадекс мехлем за очите на бебо /сълзене и гурели; зачервяване и подуване понякога/, обаче след задължителния преглед на листовката - тц, отказахме се да мажем. Случаааайно да се е налагало на някоя от вас мами, да мажете очичките на малчуганите с това?
Нашият ЛЛ действа на принципа проба-грешка май. Ще си искам направление за очен вече. Да се надяваме, че той ще заяви нещо категорично - дали ще се лекува проблема или са запушени каналчета и ще се чака. Ще се радвам, ако някоя от вас сподели при подобен случай как е процедирала. Благодаря!
Виж целия пост
# 132
И моя бебок беше със зачервено оченце (запушено каналче).Педиатърката каза масаж на слъзния канал и на двече оченца и почостване с марличка и преварена лайка.Оправи се и често му почиствам клепачите с лайка.
Виж целия пост
# 133
Бони и Кристина, вашите бебета на кърма ли са или на АМ? Моята е изцяло на кърма и постоянно се чудя дали е нормално изхождането ѝ. Тя ака почти след всяко хранене и понякога е много течно.
Само на АМ е.
Момичета, какъв зехтин сте вземали? Аз мразя зехтин и въобще нямам представа какъв да взема, а вече наистина се чувствам в безизходица и съм готова да пробвам всичко Sad
Виж целия пост
# 134
Благодаря ви момичета! За сега и аз наблягам главно на лайката, а преди това беше преварената вода. Явно иска време, но все пак ще се допитам до професионалист, защото тези жълто-зелени секрети и по двете очи, понякога са доста обилни /но пък и понякога липсват/. Побъркването не ни мърда 😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия