Третокласници 2020/2021

  • 33 887
  • 738
# 255
При нас все още няма допълнителни занимания, но в занималнята се събират деца от 2 класа.
Виж целия пост
# 256
Аз се надявам плуването да го възобновят, защото беше много удобно – с едно бусче идваха и ги взимаха, после ги връщаха пак в училището. От останалите занимания не видях полза.
Виж целия пост
# 257
При нас май възобновиха заниманията, но моят не ходи на нищо в училище. Отделно го водя на рисуване, но са малко деца. Има и курс онлайн.
Виж целия пост
# 258
Може ли координати на школата по рисуване. Търся за каката, но нещо не успявам да нацеля. Онлайн може би ще е добро решение.
Виж целия пост
# 259
Школата по рисуване не е онлайн. Казва се Приказен свят.

Има друг курс, не по рисуване, който му е онлайн като занимание.
Виж целия пост
# 260
Школата по рисуване не е онлайн. Казва се Приказен свят.

Има друг курс, не по рисуване, който му е онлайн като занимание.

По кое време е школата за рисуване и колко струва заниманието? На какви техники ги учат?
Виж целия пост
# 261
В събота и вечер през седмицата има, но съботните групи са запълнени. Може да се обадите и да питате.
Техниките са различни, мисля, че зависи от детето. Моят повече рисува с пастели, но е пробвал и графика с туш и някакъв стих с драскане, не знам как се казва.
Виж целия пост
# 262
Да измрънкам и аз от ЧО. Кому е нужно от географското понятие полуостров да се скача на политико-икономическия Евросъюз. Като си тръгнал от Балканския полуостров, дай другите, мини през континентална Европа, пък тогава обяснявай, че част от тях се обединили в ЕС. Сега трябва аз да обясня всичко, за да разбере защо съседката ни Сърбия е в Европа, но не в ЕС.

Стигна до там да предпочита математиката пред разказвателните предмети Flushed
Виж целия пост
# 263
Да измрънкам и аз от ЧО. Кому е нужно от географското понятие полуостров да се скача на политико-икономическия Евросъюз. Като си тръгнал от Балканския полуостров, дай другите, мини през континентална Европа, пък тогава обяснявай, че част от тях се обединили в ЕС. Сега трябва аз да обясня всичко, за да разбере защо съседката ни Сърбия е в Европа, но не в ЕС.

Стигна до там да предпочита математиката пред разказвателните предмети Flushed
Ами не обяснявай, каквото е разбрало в час, това. Учебниците са много тъпи, особено тия, свързани с историята.
Виж целия пост
# 264
Да измрънкам и аз от ЧО. Кому е нужно от географското понятие полуостров да се скача на политико-икономическия Евросъюз. Като си тръгнал от Балканския полуостров, дай другите, мини през континентална Европа, пък тогава обяснявай, че част от тях се обединили в ЕС. Сега трябва аз да обясня всичко, за да разбере защо съседката ни Сърбия е в Европа, но не в ЕС.

Стигна до там да предпочита математиката пред разказвателните предмети Flushed
Ами не обяснявай, каквото е разбрало в час, това. Учебниците са много тъпи, особено тия, свързани с историята.

Ами точно за това трябва да им се обяснява, иначе остават с погрешни впечатления.
И ние вчера разискахме въпроса с Европа. Детето имаше за задача да отбележи на картата в атласа къде се намира Европа и седи и гледа празната карта като голям бял камък и се чуди какво да прави....
Та няма как без обяснения.
Виж целия пост
# 265

Ами точно за това трябва да им се обяснява, иначе остават с погрешни впечатления.
И ние вчера разискахме въпроса с Европа. Детето имаше за задача да отбележи на картата в атласа къде се намира Европа и седи и гледа празната карта като голям бял камък и се чуди какво да прави....
Та няма как без обяснения.
[/quote]
Ами нали тази задача като е дадена за домашна, първо е обяснено в час. Домашните са за да се затвърдят знанията, обяснени в час.
Виж целия пост
# 266
Обяснявах и аз. Но това поражда и още, и още въпроси и съвсем се отдалечихме от урока.
Пък отговорът на въпроса за основните задължения на българските граждани ме остави без думи - "да говорят на официалния български език". Да бяха написали плащането на данъци като основно задължение.
Виж целия пост
# 267

Ами точно за това трябва да им се обяснява, иначе остават с погрешни впечатления.
И ние вчера разискахме въпроса с Европа. Детето имаше за задача да отбележи на картата в атласа къде се намира Европа и седи и гледа празната карта като голям бял камък и се чуди какво да прави....
Та няма как без обяснения.
Ами нали тази задача като е дадена за домашна, първо е обяснено в час. Домашните са за да се затвърдят знанията, обяснени в час.
[/quote]
И какво като е обяснено в час, водейки се по недомислиците написани в учебниците? Каква е гаранцията, че детето е разбрало правилно информацията, която са му поднесли?
Виж целия пост
# 268
Обяснявам аз. Понятието ковкост беше хвърлено ей така в учебника по ЧП, без много обяснения. Някои метали били ковки. Детето гледа кат теле. Обясних му от къде идва ковък, после давах примери.
Така са нахвърляни нещата в учебниците, че и голям човек може да се обърка. Не искам детето да учи наизуст, за това обяснявам аз. Някои неща ги знае, за други трябва да помисли, но това да разказва урока като приказка, както иска учителката, няма да стане.
Вчера обяснявах какво е български гражданин, българин, турчин, евреин и т.н. и защо те всички са граждани на България.
Виж целия пост
# 269
Каква е гаранцията, че детето е разбрало правилно информацията, която са му поднесли?
Щерката е готова за български политик: "Звездите на европейското знаме са колкото държавите в съюза"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия