Дистанционно обучение за учениците-Teмa 7

  • 33 188
  • 801
# 360
Бланката я има в групата във фейсбук.
Ето така изглежда:
Скрит текст:

Ама тази бланка на практика дава директно право на отказ.
Нали ставаше дума да се разреши е-.обучение само по желание на родителите без други причини? Или трябва да напиша "Поради това, че половината родители на децата от класа на моето се оказаха с неприемливи за нас виждания за спазване на предпазни мерки"(едно към едно със споделените тук от потребителката Пънк) И какви документи за това се очаква да представя - декларации от тях, че ще си водят децата болни на училище ли?
Виж целия пост
# 361
Много е рисковано за зрелостник да  мине на ДО при такива неизяснени обстоятелства, процедури, качество и всичко, каквото се сетиш.  Трябва да е наистина въпрос на много сериозни обствоятелства, че да се навия детето ми да е на ДО ако е в ЕГ и го чака кандидатстване, а останалите да са на присъствено.
Точно така. И едновременно с това животът на бащата на зрелостника ми/ни е скъп. Затова обмислям вариантите и не искам още отначало да предприемаме дистанционно обучение с неясно качество.
Виж целия пост
# 362

А..и хубав спомен няма детето ми..ни от първия 15.09..ни от втория...че и от третия..😉

Искрено ви съчувствам! Помислете си за преместване в друго училище ✌️
Виж целия пост
# 363
Бланката я има в групата във фейсбук.
Ето така изглежда:
Скрит текст:

Ама тази бланка на практика дава директно право на отказ.
Нали ставаше дума да се разреши е-.обучение само по желание на родителите без други причини? Или трябва да напиша "Поради това, че половината родители на децата от класа на моето се оказаха с неприемливи за нас виждания за спазване на предпазни мерки"(едно към едно със споделените тук от потребителката Пънк) И какви документи за това се очаква да представя - декларации от тях, че ще си водят децата болни на училище ли?
Извинявам се за подвеждането, но сега прочетох в групата, че това заявление не е актуално.
Както Санака и Дидева писаха, ще има изменения в закона и Наредба 10.
Сега се подава само заявление за Намерение към директорите.
Виж целия пост
# 364
Е то не е от училището. Специфики на характера са.....всички трябва да пляскаме с ръце ли..че над час опънат и прав на плаца слушаш бла бла бла...ли.

Изобщо не ми коментирай моля детето. За сънсем друго говоря.
Виж целия пост
# 365

Извинявам се за подвеждането, но сега прочетох в групата, че това заявление не е актуално.
Както Санака и Дидева писаха, ще има изменения в закона и Наредба 10.
Сега се подава само заявление за Намерение към директорите.
[/quote]

Според мен поради липсата на време няма да се формализират с бланки. На основа на публикуваната изготвих заявление, пригодено към конкретния случай. Не писах някои неща /че при детето ще има възрастен - деца на тази възраст от малцинствен произход стават родители/, допълних други, декларирах, че в едно жилище живеем три поколения. Утре смятам да ги подам.
Виж целия пост
# 366

Не се паникьосвате и оставете детето ви да има един чудесен първи учебен ден. Това са спомени за цял живот 👍

Аз защо нямам спомени от първите си учебни дни???????  Добре, че има стари записи да видя как са протичали - чавдарски и пионерски връзки, речи с благодарности към партия и т.н и Тодор Живков на портерeт! Simple Smile

Сега е същото - само без портрета на Тодор Живков! Излезе някакво детенце - изрецитира нещо, директорката прочете приветствие, дето учениците и да искат да го чуят не могат, но те и не искат - така, че драма няма и накрая всички влизат вътре. Емоцията си е от това да си видят съучениците и да разберат кой как е прекарал ваканцията. Евентуално ако си познават госпожата да се зарадват и на контакта с нея. Всичко това може да се си случи и в класната стая - отдавна трябваше да ги отменят тези чествания!
Виж целия пост
# 367
Бланката я има в групата във фейсбук.
Ето така изглежда:
Скрит текст:

Ама тази бланка на практика дава директно право на отказ.
Нали ставаше дума да се разреши е-.обучение само по желание на родителите без други причини? Или трябва да напиша "Поради това, че половината родители на децата от класа на моето се оказаха с неприемливи за нас виждания за спазване на предпазни мерки"(едно към едно със споделените тук от потребителката Пънк) И какви документи за това се очаква да представя - декларации от тях, че ще си водят децата болни на училище ли?
Извинявам се за подвеждането, но сега прочетох в групата, че това заявление не е актуално.
Както Санака и Дидева писаха, ще има изменения в закона и Наредба 10.
Сега се подава само заявление за Намерение към директорите.

Благодаря. Тъкмо се приготвях за разправии в понеделник.Simple Smile)
А дали трябва това заявление да се дублира в РУО, да не се окаже после, че не сме спазили срока?
Скрит текст:
Една от майките сподели, че вчера е отнесла заявление в училището и е изслушала дълга лекция на тема, че иска най-черно бъдеще за детето си, че дъщеря и ще остане неграмотна, защото никой родител не можел да помага на детето си качествено (жената е асистент в СУ). За гимназистите може наистина да е трудно, но за началния курс не виждам какво толкова има да се преподава. Моят син за двете години до тук в училище не е научил нищо, което да не знае предварително. Ако не броим две чалга песнички, научени от девойчето на съседния чин.
Виж целия пост
# 368
До 4-ти клас моята много боледуваше. Нищо не изпусна, с всичко се справихме сами. А, да, не усвои някои диалектизми, характерни за госпожата и лесно успях да коригирам погрешни методи - като деление в редичка, а не в колона.

С малките, смело - ще се справят всички!
Виж целия пост
# 369
Аз мисля, че 3 дни отсъствие по семейни причини трябва да се увеличат. Така няма да се налага за всеки сопол да ходим до личен лекар.

Това е добро предложение, но няма да го направят. И то пак заради една група, която ще злоупотребява с това. Защото да не се лъжем, някои деца ходят на училище, за да могат родителите да взимат детски.
Виж целия пост
# 370
Цъкайки насам-натам, попаднах случайно на следното:

"Уважаеми родители,

Във връзка с писмо на РУО- София-град с № РУО1- 22923/4.09.2020г. администрацията на 20.ОУ "Тодор Минков" ще приема заявления от родители, които желаят децата им да преминат в дневна форма на обучение в електронна среда.

от Ръководството"

Датата е 04.09!!!!!!, а е публикувано на 07.09. 
Е как няма да пропуснем сроковете, като масово разбираме в петъка!

На сайта на нашето училище няма абсолютно нищо, вкл. и програма за 5-7-те класове, като пише, че на 16.09 се почва по програмата. Коя, откъде.....
Виж целия пост
# 371
В тази тема на 6. септември е цитирано самото писмо. Пак от сайт на училище. Странното е, че на страницата на РУО го няма, а обикновено публикуват подобна информация там.
Изх. № РУО1-22923/04.09.2020 г.

ДО
ДИРЕКТОРИТЕ НА УЧИЛИЩАТА НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЛАСТ СОФИЯ-ГРАД

УВАЖАЕМА/УВАЖАЕМИ ГОСПОЖО/ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,
Във връзка с писмо от заместник-министър Таня Михайлова, вх. №РУО1-22922/04.09.2020 г. обръщам внимание, че следва да приемате заявления от родители, които желаят децата им да преминат в дневна форма на обучение в електронна среда.

Скрит текст:
С уважение,
Д-Р ВАНЯ КАСТРЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО
СОФИЯ-ГРАД

ДИМИТРИЯ ГЕОРГИЕВА
НАЧАЛНИК НА РУО
СОФИЯ-ГРАД
/съгл. заповед №РД10-1347/20.08.2020 г. на министъра на образованието и науката /

РУО – София-град
София 1303, ул. „Антим I”, № 17
https://19su.bg/%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%BE-8/?fbclid=IwAR0xG … jK2lWAyT5vUObI1OA
Виж целия пост
# 372
Ако директорите или РУО прикриват такава важна информация това не е ли наказуемо?
Виж целия пост
# 373
Кой да ги накаже...
Виж целия пост
# 374
Ами не знам, от МОН например?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия