Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 570
Това е ОК, акции и имоти разчитат на стабилна среда и растеж. Но когато някой намеси златото, то е свързано точно с обратното и затова катаклизмите и кризите следват автоматично. И понеже все пак се случват, малко злато в портфейла не вреди, пък нека не носи доход. Доход няма, но има сигурност, просто поредната кошница. От там нататък млади оптимисти може да заложат изцяло на доходоносни активи, защото имат време да се възстановят, но по-дъртички като мен искат да имат и някакво подсигуряване, ако стане нещо когато вече сме изглупели, одъртели и с намалена активност.
Та това е то, чисти сметки и рационално мислене, а не апокалиптичен песимизъм.
Виж целия пост
# 571
В пощата ми попадна реклама, в която Божков уж рекламира биткойн и уж са му взели интервю, в което съветва българите как да забогатеят.
Виж целия пост
# 572
Амчи то биткойните се оказаха добра инвестиция. Не са моето, не ги разбирам и не им вярвам, но отчитам факта. Ако на времето бях сложила 10 000 долара на цена 200, сега бих могла да кеширам 20 000 000. Никак не е зле. И даже след първия срив, когато от 18 000 паднаха на 6 000, ако някой е бил вътре в нещата е можел да направи здрав профит.
Виж целия пост
# 573
Не го приемай лично, и няма смисъл да влизаш в "защитен режим".
Както казах, не помня кой въведе катаклизмите в темата. Не е като да съм ти вдигнал мерника. Върнах се, видях кой е и го споменах. Оказа се, че и преди и сега ти ги споменаваш.
Това не е някакво обвинение и няма смисъл от "дуели" и намеквания.
По същество колко се е вдигнала цената на земята няма, ама нищо общо. То и аз съм купил имоти, които си повдигнаха цената 3 пъти.
Никой не ти се смее, никой не казва, че си зле. Гузен негонен бяга.
Говорехме единствено и само за споменаването на катаклизми.
И да, на мен също ми е странно, когато ни в клин, ни в ръкав се споменават. Ако пък толкова имате мерак, отворете нова тема за тях. Пасивните доходи предполагат стабилна среда и липса на катаклизми, по презумпция. Т.е., не съвпадат с темата. И това не означава, че ги игнорираме.

Защо мислиш, че го приемам лично?
Просто не подкрепям мнението за катаклизмите. И давам личен пример. Виждаме какво става с някакъв дребен вирус с ниска смъртност, просто си представям какво ще стане при някоя чума или испански грип. И това изобщо не трябва да се подценява когато определяш инвестиционния си портфейл.
Когато пазарът върви нагоре се начетох на хвалебствия как сульо и Пульо печели от борссова търговия. После като дойде криза е някаква тишина. Както сам казваш - всеки има глава да мисли.
А кризите са по-циклични и от олимпийските игри. Ама всеки си вади изводите какво следва...
Виж целия пост
# 574
Земята винаги е добра инвестиция. Златото е спорно - не можеш да го изядеш. А ако хората нямат пари да ти го купят или дори да го продадеш, ако няма кво да купиш с парите кел файда. Ама от земята все едно кило картофи ще изкараш.
Но като цяло най-добре да си адаптивен и гъвкав и да се нагаждаш според ситуацията.

Но за криптото още преди 8 години приятел ме навиваше да купувам, а аз не смеех щото не разбирах за кво става дума. Сега умирам от яд, а той стана милионер.
Сега пак правя нещо, от което не разбирам ама малко от малко капе. Тя явно и без много разбиране може да се печели. Разбирането и не помага особено ако става дума за казино каквото в момента са много от акциите.
Виж целия пост
# 575
Амчи то биткойните се оказаха добра инвестиция. Не са моето, не ги разбирам и не им вярвам, но отчитам факта. Ако на времето бях сложила 10 000 долара на цена 200, сега бих могла да кеширам 20 000 000. Никак не е зле. И даже след първия срив, когато от 18 000 паднаха на 6 000, ако някой е бил вътре в нещата е можел да направи здрав профит.
До колкото си спомням, 2009-2011-та, с една обикновена видеокарта за 600 лева се копаеха по 100-200 биткойна на ден. Smiley
Представяте ли си, ако българското правителство тогава беше инвестирало само 1 милион лева от бюджета във видеокарти - сега всички в България щяхме да сме милиардери и щеше да има пачки с пари на корем за изтребители, за кораби, за здравеопазване, за болници и за каквото друго се сетите.
ПрекарАхме се яко! Smiley  Ама така е, като нямаме акъл в главите...Smile
Виж целия пост
# 576
И сега има евтини виртуални валути, от които 1-2 може би ще оцелеят - който е уверен, че ще превърти играта, може да си продаде жилището и да рискува.
Виж целия пост
# 577
Всички виртуани валути са си свързани към майката. Единствено може да има промяна ако някоя мощно държава се намеси с виртуална валута
Виж целия пост
# 578
Скрит текст:
Амчи то биткойните се оказаха добра инвестиция. Не са моето, не ги разбирам и не им вярвам, но отчитам факта. Ако на времето бях сложила 10 000 долара на цена 200, сега бих могла да кеширам 20 000 000. Никак не е зле. И даже след първия срив, когато от 18 000 паднаха на 6 000, ако някой е бил вътре в нещата е можел да направи здрав профит.
До колкото си спомням, 2009-2011-та, с една обикновена видеокарта за 600 лева се копаеха по 100-200 биткойна на ден. Smiley
Представяте ли си, ако българското правителство тогава беше инвестирало само 1 милион лева от бюджета във видеокарти - сега всички в България щяхме да сме милиардери и щеше да има пачки с пари на корем за изтребители, за кораби, за здравеопазване, за болници и за каквото друго се сетите.
ПрекарАхме се яко! Smiley  Ама така е, като нямаме акъл в главите...Smile

точно. Имам приятел който продаваше компютри и копаше яко още тогава и ме навиваше. Сега си не знае парите
Виж целия пост
# 579
Пасивните доходи предполагат стабилна среда и липса на катаклизми, по презумпция. Т.е., не съвпадат с темата.
Как би определин световната пандемия и влиянието и върху доходите/икономиката?
Земята винаги е добра инвестиция.
Спорен въпрос. Все пак сравняваме доходност. Гледам цените на земята, сравнявах ги за Тексас, че там има огромни терени...ами в момента е паднала цената. Това с копането и картофите е изтъркано, посочи един пример при срив на икономиката , когато това се е случило.
Виж целия пост
# 580
Катаклизъм означава, да падне метеорит, ядрена зима, няма правителства, няма държави, космати човекоядци обикалят и плячкосват. Нотариуси няма, банки няма, нот актове са безполезни, парите, дори и материални са безполезни.

При такъв катаклизъм евентуално виждам зануляване. Шансът за такова нещо, не съм го смятал лично, но е няколко стотици пъти по-малък, отколкото да уцелиш 6ца от тотото. А той пък е по-малък, отколкото да те изяде акула, или да те удари светкавица.
Не знам дали разбирате от вероятности, поне малко от малко. Говорим за 1 на стотици милиони.

Тая паднемия, колко да ме е занулила. Има няма, даже съм на плюс. Как си го представяте това зануляване? Дори и без доходи да остана, работа, наеми, нали имам активи. Наистина, опитвам да ви разбера, но не мога. Освен това, аз правя разбивка и разбор, вие не. А вие сте тези със сценариите за апокалипсисите. Ами кажете как си го представяте вие, и какъв е % вероятност да се случи. Това е реална и трезва оценка. Другото е ЕЖК.
Виж целия пост
# 581
Това което описваш е апокалипсис. Катаклизъмът се случва периодично  Wink
Виж целия пост
# 582
За 3 път, дай пример, опиши, дай числа, процент вероятност.

И да цитираш тълковния речник, очевидно четеш без разбиране.
Кризата не е равна на катаклизъм. Катаклизъм е много по-сериозно разтърсване на обществения живот, война, смяна на пари и тн.
Виж целия пост
# 583
От миналия век - Първата световна война, Световната икономическа криза, Втора световна война, разпадане на бретънудската валутна състема и последвалата я световна петролна и икономическа криза. Ипотечната криза от 2008 година. Това са само световните кризи, без да броим локалните. Винаги при тях бедните са ставали по-бедни, а тези които се мислят за играчи за изгаряли. При 5 сериозни кризи, вероятността за 6та е неизбежна. А при кризите и недай си боже катаклизъм има как да се защитиш ако си достатъчно далновиден
Пансът да спечелиш от тотото (пиша го за да не си помислиш че съм го копирала от интернет) е елементрен за смятане според теорията на вероятностите. За да излезне първочо число шансът е 6 към 49, за да излезне второто (махаме вече изтегленото първо) е 5 към 48. Тези две топки, заедно с другите четири ги умножаваме и излиза някъде към едно към 15млн (смятам на ум) за шестица. Ако си пуснал цял фиш от три колонки с различни числа, шансът ти е 1 към 5млн. Каква е вероятността да изтеглиш два попа поред от пълно тесте карти? 4/52х3/51. Или 12 към 2000 или около половин процент... Всякакви вероятности могат да се сметнат ако имаш нужните изходни данни. И затова ти казвам, че при следващата криза изгарят дребните играчи - като всеки път...
Виж целия пост
# 584
Скрит текст:
Пасивните доходи предполагат стабилна среда и липса на катаклизми, по презумпция. Т.е., не съвпадат с темата.
Как би определин световната пандемия и влиянието и върху доходите/икономиката?
Земята винаги е добра инвестиция.
Спорен въпрос. Все пак сравняваме доходност. Гледам цените на земята, сравнявах ги за Тексас, че там има огромни терени...ами в момента е паднала цената. Това с копането и картофите е изтъркано, посочи един пример при срив на икономиката , когато това се е случило.

не схванах какво имаш предвид, но мога да посоча милиони БГ пенсионери по селата, които оцеляват само и единствено от собствена продукция. И то от не толкова голям парцел земя щото все пак е трудно за сам грохнал старец само с двете си ръце да обработва много декари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия