Какъв процент от доходите си спестявате с цел пасивни доходи?

  • 32 191
  • 740
# 675

верно е. А при мен даже се става ВЪПРЕКИ липсата на късмет
Виж целия пост
# 676
Мъжът ми ме накара да купим биткойни на 9000 долара. Година и 3 месеца по-късно си утрои инвестицията. Значи в сравнение с вас е Уорън Бъфет. Та той гениален инвеститор ли е или късметлия?
Виж целия пост
# 677
Мъжът ми ме накара да купим биткойни на 9000 долара. Година и 3 месеца по-късно си утрои инвестицията. Значи в сравнение с вас е Уорън Бъфет. Та той гениален инвеститор ли е или късметлия?

Щом имате повече от отлична доходност, какво значение има? Smiley Тази година финансовите пазари просто изкъртиха всички рекорди. Който успял да се възползва - честито!
Виж целия пост
# 678
Точно това казвам - тази година всичко върви нагоре и където и да си вложил може да се хвалиш по форумите какъв инвеститор си. Реално нещата не седят така...
Виж целия пост
# 679
Те хората не се хвалят с инвеститорките си умения, а с печалбите, които тази година се получиха от самосебе си. Абе познавам един почнал да инвестира преди 6 месеца и е на минус - ама той има специален лузърски талант.
Виж целия пост
# 680
Аз съм инвестирал 6000 лева във взаимен фонд ,който ми донесе 650 лева печалба,инвестициите ми в злато,бг акции и американски взаимни фондове на стойност около 6000 лева също са с горе долу плюс 20 30 лева,което е на практика нулева доходност.
Аз въпреки че имам доста високи доходи,не мисля,че с инвестициите нещо голямо ще постигна освен просто да е губя парите си от инфлацията.
Най-добрият източник на доход е експотенциалният,а не линейният.Но не целя пасивни доходи,защото супер много си обичам работата.
Виж целия пост
# 681
"експотенциалният" ох, ни мо'а! Satisfied

Много ме кефи тая дума. Но се чудя за какво да я ползвам. Нещо като екс потенциален.
Т.е. бивш потенциален.
Виж целия пост
# 682
Скрит текст:
Аз съм инвестирал 6000 лева във взаимен фонд ,който ми донесе 650 лева печалба,инвестициите ми в злато,бг акции и американски взаимни фондове на стойност около 6000 лева също са с горе долу плюс 20 30 лева,което е на практика нулева доходност.
Аз въпреки че имам доста високи доходи,не мисля,че с инвестициите нещо голямо ще постигна освен просто да е губя парите си от инфлацията.
Най-добрият източник на доход е експотенциалният,а не линейният.Но не целя пасивни доходи,защото супер много си обичам работата.
Кой кой JoyJoyJoy
Виж целия пост
# 683
Скрит текст:
Аз съм инвестирал 6000 лева във взаимен фонд ,който ми донесе 650 лева печалба,инвестициите ми в злато,бг акции и американски взаимни фондове на стойност около 6000 лева също са с горе долу плюс 20 30 лева,което е на практика нулева доходност.
Аз въпреки че имам доста високи доходи,не мисля,че с инвестициите нещо голямо ще постигна освен просто да е губя парите си от инфлацията.
Най-добрият източник на доход е експотенциалният,а не линейният.Но не целя пасивни доходи,защото супер много си обичам работата.
Кой кой JoyJoyJoy
Експоненциален ръст в търговията на дребно
Edloe и Co. разчита на реклама от уста на уста, оригиналната социална мрежа. Петдесет купувачи разказаха на всеки петима души, а след това всеки от тези нови купувачи каза на още пет души и т.н. Мениджърът отбеляза ръста на купувачите на магазини.

Седмица 0: 50 купувачи
Седмица 1: 250 купувачи
Седмица 2: 1250 купувачи
Седмица 3: 6 250 купувачи
Седмица 4: 31 250 купувачи
Първо, откъде знаете, че тези данни представляват експоненциален растеж ? Задайте си два въпроса.

Повишават ли се стойностите? да
Дали стойностите показват едно последователно увеличение на процента? Да .
Как да изчислите процентното увеличение
Увеличаване на процента: (по-нови - по-стари) / (по-стари) = (250 - 50) / 50 = 200/50 = 4.00 =

Уверете се, че процентното увеличение продължава през целия месец:

Увеличаване на процента: (по-нови - по-стари) / (по-стари) = (1,250 - 250) / 250 = 4.00 =

Процентно увеличение: (по-нови - по-стари) / (по-стари) = (6,250 - 1,250) / 1,250 =

Внимавайте - не бъркайте експоненциалния и линеен растеж.
Виж целия пост
# 684
Aaa, експоНенциален. Е, тоя го знаем. Променливата е на степен 2 или повече. У=х2
Виж целия пост
# 685
Aз и на линеен се радвам.
Виж целия пост
# 686
Ако си в град с 20к жители, как ще правиш по 35к купувачи на месец, особено ако продаваш например веро или шампоан.
То не е само да смяташ функцията.
Едно време един мой приятел, тогава беше на 18 от някаква пирамидална фирмичка го зарибяваха с такива формули. Викам му, то няма толкова хора в града. То не е само да смяташ брой купувачи. Искат се и реални хора, за да има бизнес Simple Smile
Виж целия пост
# 687
Мдам, много е грешно буквално да се възприемат математическите модели. особено онези с безкрайните нараствания или намалявания.
Виж целия пост
# 688
Скрит текст:
Аз съм инвестирал 6000 лева във взаимен фонд ,който ми донесе 650 лева печалба,инвестициите ми в злато,бг акции и американски взаимни фондове на стойност около 6000 лева също са с горе долу плюс 20 30 лева,което е на практика нулева доходност.
Аз въпреки че имам доста високи доходи,не мисля,че с инвестициите нещо голямо ще постигна освен просто да е губя парите си от инфлацията.
Най-добрият източник на доход е експотенциалният,а не линейният.Но не целя пасивни доходи,защото супер много си обичам работата.
Кой кой JoyJoyJoy
Експоненциален
Скрит текст:
ръст в търговията на дребно
Edloe и Co. разчита на реклама от уста на уста, оригиналната социална мрежа. Петдесет купувачи разказаха на всеки петима души, а след това всеки от тези нови купувачи каза на още пет души и т.н. Мениджърът отбеляза ръста на купувачите на магазини.

Седмица 0: 50 купувачи
Седмица 1: 250 купувачи
Седмица 2: 1250 купувачи
Седмица 3: 6 250 купувачи
Седмица 4: 31 250 купувачи
Първо, откъде знаете, че тези данни представляват експоненциален растеж ? Задайте си два въпроса.

Повишават ли се стойностите? да
Дали стойностите показват едно последователно увеличение на процента? Да .
Как да изчислите процентното увеличение
Увеличаване на процента: (по-нови - по-стари) / (по-стари) = (250 - 50) / 50 = 200/50 = 4.00 =

Уверете се, че процентното увеличение продължава през целия месец:

Увеличаване на процента: (по-нови - по-стари) / (по-стари) = (1,250 - 250) / 250 = 4.00 =

Процентно увеличение: (по-нови - по-стари) / (по-стари) = (6,250 - 1,250) / 1,250 =

Внимавайте - не бъркайте експоненциалния и линеен растеж.
Ааааа експоненциален, така по - може, щото в първия пост си написал експотенциален, та затова попитах. Нямаше нужда от лекция.
Виж целия пост
# 689
Гледах вчера конференцията на InvestPro по FB, видеата още ги има, за който се интересува. Ето и какво мисля за това, което видях (около 7 от 10 лекции някъде):

Нивото ми се стори изключително базово, а точно когато започнеха да навлизат в нещо по-интересно, се спираха, за да се съобразят с аудиторията, за която преценяваха, че би било твърде трудно да разбере подобни модели.

Бидейки провеждана от българи и насочена към България, около 1/2-та лекции бяха за недвижими имоти, което за мен е напълно диспропорционално, не защото касае българския пазар на имоти, а защото е нереално какво внимание печелят те сред българския инвеститор (поне според думите на лектори и организатори). Все пак чух някакви нови неща, за които бих прочела повече, най-вече за обща култура, а не защото биха били валиден начин за инвестиране лично за мен.

Лекциите са някакво начало за хората, които нямат много представа от инвестиране, колебаят се кога, как и с какво да започнат или просто им е любопитна тематиката.

За хора от години на капиталовите пазари; такива, които редовно следят икономически и финансови новини на чужд език, респ. и ползващи поне един западен език свободно; такива, вече вложили по-големи суми и имащи концепция какво правят, както и такива с поне базови микро- и макроикономически познания и такива с основна икономическа понятийна база; хора, трейдвали с различни инструменти на различни борси; дейтрейдъри (или дори такива, които от време на време практикуват дейтрейдинг) - няма да научат почти до съвсем нищо ново от конференцията и ще им се стори като интро към основната част, която обаче не идва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия