Не знам за твоето дете, но моето е 3 часа сутрин и още толкова следобяд навън. Тича, играе си, аз тичам след него, играя си с него, обяснявам му неща и т. н. Едва издържа 7 дни затворен,на мен си ми беше добре. Така че тези ти изводи и генерализации са изключително погрешни и не се базират на абсолютно нищо. Моето дете не е затворник, не знам за твоите.
За моите вече няма какво да говорим, защото са пълнолетни хора, но поне относно децата, с които имам досег, не са споменавали, нито е ставало въпрос нещо да не им е било добре. Ние не сме стояли затворени като гърците или като руснаците, децата излизаха, стига да има кой да ги изведе. Повечето бяха ангажирани с ДО, а малките винаги може възрастен да ги изведе да тичат около блока, на улицата да карат колело и т.н. Просто не ги водеха по парковете на катерушките и люлките. Затова възрастните доста преувеличават, също и психолозите според мен доста спекулират с темата. Децата, ако бяха толкова затормозени, щяха да бъдат такива и когато говореха с мен.
Най - вече имам предвид децата в Испания. В Германия също можеше да се излиза тогава, на детските площадки не можеше. Но пък аз моето го водех в парка и играехме по поляните.