Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 3

  • 74 244
  • 779
# 615

Благодаря! Полезно.
Аз обикновено си питам лекаря какво ми се пуска, но е хубаво да ги има човек.
Виж целия пост
# 616
Моля за съдействие за разчитане на едни изследвания. Лекаря иска среща чак в четвъртък,а и искам да разбера дали не трябва да се посети и друг специалист най-вече. Става въпрос за човек на 73 години с  оплаквания за болки в ставите и изтръпване на дясната ръка, прегледан от ревматолог изследванията са свързани със съмнение за ревматоиден артрит има ХОББ ако има значение и това
Виж целия пост
# 617
Здравейте !
Как ви се струват глюкозата и Асат ? На какво може да се дължи завишен чернодробен ?
Виж целия пост
# 618
Такова никакво отклонение въобще не е от медицинска значимост. Може да е буквално от какво ли не. Ако се наблюдава трайна тенденция на повишение, тогава е друго. Следващия път изследвайте и АФ и ЛХ. Глюкозата не е супер, но е добре. Предишния ден ядохте ли сладко? Привечер? Пихте ли алкохол, десертче след вечеря?
Виж целия пост
# 619
За първи път изследвам чернодробни.
Предния ден не бях пила алкохол, но пекох един сладкиш до 02:00 през нощта и опитах два залъка от него. Взеха ми кръв в 08:30 ч. Може и от това да е, но ще ограничавам сладкото задължително.
Виж целия пост
# 620
Здравейте, ще помоля за коментар по изследвания,които пуснах днес,правени са след настинка,хемоглобина винаги ми е бил ок, ма чак пък толкоз не е бил,приемам б 12 метил!
Благодаря предварително 🙂
Виж целия пост
# 621
Заради В12 се е повишил.
Виж целия пост
# 622
Заради В12 се е повишил.

Благодаря за отговора, но при дефицит на б 12 трябва да го приемам,а в случая не знам какво да правя,имам назначени изследвания генетични за тромбофилия и за усвояване на б витамини,може би след резултата да видя как и какво да приемам🙂
Виж целия пост
# 623
И аз приемам Б12 и моят хемоглобин е 142, винаги е бил около 130.
Виж целия пост
# 624
Здравейте, може ли коментар за тези изследвания за съсирването на кръвта - след кръвоизлив на ръката са.
Виж целия пост
# 625
Заради В12 се е повишил.

Благодаря за отговора, но при дефицит на б 12 трябва да го приемам,а в случая не знам какво да правя,имам назначени изследвания генетични за тромбофилия и за усвояване на б витамини,може би след резултата да видя как и какво да приемам🙂

Приемай си го разбира се, аз просто казвам от какво е повишен хемоглобина, той не е над норма така че спокойно. Хемоглобин се влияе от прием на желязо, В12 и фолиева киселина.
Виж целия пост
# 626
Здравейте,

Моля за разчитане на тези резултати.

Достатъчно ли са за потвърждаване на кой вид Анемия имам?

Виж целия пост
# 627
Висок инсулин - ИР?
За ЩЖ трябва ли да се притеснявам?



Благодаря на отговорилите!
Виж целия пост
# 628
Има известна хипофункция на щитовидната въпреки чудесния ТСХ, Т3 е доста нисък, Т4 е желателно да е по-висок - над средата на границата, т.е. 17 и нагоре
Виж целия пост
# 629
Чудя се ТСХ като е в норма , а FT4 пък и  FT3 върви надолу какво е туй чудо - хипотиреоидизъм? Знам, че трябва лекар, но едва ли ще се добера веднага до читав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия