Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 50 046
  • 758
# 600
Имам въпрос към ползващите боя Oway : Слагали ли сте при боядисване ColorPhlex ? И дали би променил крайния цвят ?
 Знам, че е най- добре с Olaplex 1, но тъй като няма от къде да си закупя на прилична цена, мисля да пробвам с Colorphlex
Виж целия пост
# 601
А защо има само сив тонер, нямаше ли и перлен цвят?
Имат и перлен. Аз съм ползвала само сив и то на коса далеч от руса поне според мен.

Имам въпрос: Косата ми ще я свалят до 9ка примерно /надявам се/, ще я боядисат и т.н. Аз се отказах да опитвам сама, тъй като нищо хубаво не се случи след първия път, а е дълга и естествена /преди да я наклепам/ и преди да унищожа косата, предопчетох да я третира професионалист.
Какво се случва когато има вече корен за боя. Задължително ли е да се минава първо обезцветяване и после боя/тонер на новата, израснала коса?
Има ли вариант с боя, която би свалила 4 тона да се прави само корен? Така наречените хай лифт. Изгледах сигурно всичко де що има в тубата за два месеца и още не мога да го измисля.
 Извинявайте за въпросите, вероятно ще питам и фризьора, но ЕЖК е по - достоверно за мен.
Виж целия пост
# 602
Аз като една ЕЖК да взема да кажа. Купуваш, пробваш като израсте корена и виждаш става ли, не става ли. Принципно в корена става винаги една идея по-различно от дължините. А до 4 тона можеш мисля и със суперизсветляваща и 12 оксидант да пробваш.
Виж целия пост
# 603
Да, наистина всяка коса е различна. На мен всеки ми казваше, че повече от 2 тона няма начин само с боя и че ще избие червено (моята е доста тъмна, може би 4). Ами свалям си я до 9-10 само с боя и оксидант, просто стоя двойно време. Не червенее, защото добавям малко 9.1 за убиване на евентуално рижавеене. Искам обаче да задържа перления оттенък на дължините. Да пробвам ли този тонер на Лакме перления, за корени става ли да се добави в боята?
Виж целия пост
# 604
Аз пък от сивия тонер на Лакме не съм супер очарована. Ползвала съм го в боя и изобщо не става сиво. На косъм съм да пробвам директно тонер с 3 процента оксидант и малко вода или Ш. 😊
Виж целия пост
# 605
Аз пък от сивия тонер на Лакме не съм супер очарована. Ползвала съм го в боя и изобщо не става сиво. На косъм съм да пробвам директно тонер с 3 процента оксидант и малко вода или Ш. 😊
Не сте го пробвали правилно, тонера не се добавя в боя, коректор е трябвало да сложите.

Аз съм силно впечатлена от него, защото буквално изяде жълтото след обезцветяване.
Виж целия пост
# 606
Жълтото при блондор е различно от жълтото при боядисване с боя. Ако аз си сложа ще стана чисто сива. На места грозно сива.
Виж целия пост
# 607
Аз пък от сивия тонер на Лакме не съм супер очарована. Ползвала съм го в боя и изобщо не става сиво. На косъм съм да пробвам директно тонер с 3 процента оксидант и малко вода или Ш. 😊
Не сте го пробвали правилно, тонера не се добавя в боя, коректор е трябвало да сложите.

Аз съм силно впечатлена от него, защото буквално изяде жълтото след обезцветяване.
Грешката е моя. От коректора не съм доволна. 😊
Виж целия пост
# 608
От коректор на няколко марки и аз май не съм доволна,с малко нямаше ефект с много станах тъмна, бях прекалила с него Simple Smile)))))

С тонера, нещата станаха от раз, студено, без да потъмнявам излишно.
Виж целия пост
# 609
Здравейте, мога ли да смеся две различни бои? Едната ми е на Joc color - 11.11 , а другата ми и на wella koleston -9.97 , целта ми е да не стана много светла в косата , с 11.11 ставам бяло-сива. По скоро ще използвам една цяла боя от 9.97, с малко добавка от 11.11, как мислите?
Виж целия пост
# 610
И двете са амонячни, не виждам причина да не може, пробвали и сте до сега велата, да не стане тъмно?
Виж целия пост
# 611
И двете са амонячни, не виждам причина да не може, пробвали и сте до сега велата, да не стане тъмно?
Не съм пробвала wella , правих се 2-3 пъти с тази на joc , и станах доста светла, след което последно през декември ме правиха с keune 7.22 мисля че беше , да я убия това светлото. Беше се получил  страхотен цвят.
Виж целия пост
# 612
Здравейтр, дами!
Бих искал да попитам за съвети относно платинено руса(бяла) коса;
Как да я поддържам;
Как се щади за да не се гори до ниво на накъсване;
С какво се третира и как да се изсветлява късата коса?
Виж целия пост
# 613
Здравейте, мога ли да смеся две различни бои? Едната ми е на Joc color - 11.11 , а другата ми и на wella koleston -9.97 , целта ми е да не стана много светла в косата , с 11.11 ставам бяло-сива. По скоро ще използвам една цяла боя от 9.97, с малко добавка от 11.11, как мислите?
Ако 11-та е от супер изсветляваща серия мисля, че не може да се смесва с друга боя освен пак със суперизсветляваща, поне така съм чела върху някои бои, а иначе и аз се чудя същото какво би станало ако смеся 12-ка с 8-ца 😂 но засега не ми стиска, а и не знам колко оксидант да сложа 🤔 Нат, нали щеше да пускаш снимка 🤗
Виж целия пост
# 614
Здравейте, мога ли да смеся две различни бои? Едната ми е на Joc color - 11.11 , а другата ми и на wella koleston -9.97 , целта ми е да не стана много светла в косата , с 11.11 ставам бяло-сива. По скоро ще използвам една цяла боя от 9.97, с малко добавка от 11.11, как мислите?
Ако 11-та е от супер изсветляваща серия мисля, че не може да се смесва с друга боя освен пак със суперизсветляваща, поне така съм чела върху някои бои, а иначе и аз се чудя същото какво би станало ако смеся 12-ка с 8-ца 😂 но засега не ми стиска, а и не знам колко оксидант да сложа 🤔 Нат, нали щеше да пускаш снимка 🤗

Пълна лудница вчера.... изобщо не стигнах до коса. Тези дни, като я измия и изсуша ще пусна снимка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия