Невъзможно за него..

  • 15 645
  • 314
# 60
Не може ли да купите къща у негово село и хем ще си бъдете отделно, хем любимият ще си има въздуха и селото и каквато е там, хем не вярвам да са супер скъпи селските къщи, щом и двамата сте с добри заплати. Това ми се вижда най-удачно по имотния въпрос.
Но по въпроса, че той не зачита мнението, желанията и чувствата ти съвет как да се поправи не мога да дам, по точно мога но няма да ти хареса, защото ще е в смисъл да затвориш вратата отвън и да търсиш някой, който истински ще те обича и зачита.
Виж целия пост
# 61
Що бе? За тоя благ характер опашка трябва да се вие.
Виж целия пост
# 62
От отделна къща на село въобще не виждам смисъл. Няма да е по-различно от отделен етаж, а са разходи. Къща на село, за да е прилична за живеене, струва повече от апартамент в малък град. В отделната къща ще има да идват по няколко пъти на ден и роднините и комшиите. На село е така обикновено. И хич няма да е с предварителна уговорка.

Авторката се държи като дете, тропа с крак да стане на нейното, без да обръща внимание кое е по-разумно. Вероятно не знае и колко е сметката за тока при родителите ѝ. Получава там някаква заплата, която ѝ е за джобни - ходене по кафенца и купуване на парцалки, и си мисли, че ще прокопса с нея самостоятелно.
Виж целия пост
# 63

Не ме устройва това.Ние се обичаме ,бих искала да намерим някакво решение но то няма .
Но заради това не бих го оставила ,по скоро бих му доказала ,че няма да я бъде.
И виновния ще е той.

Не съм чела нататък, но ако отсега го обявиш за виновен, работата я пиши бЕгАла!
Значи- той си има екстрата- етаж от къща, поддържана, направена, с двор и на 10 мин. от града.
Да, ама не е сирак, за твое съжаление.

Ти си имаш апартамента в града, с 2 тераси и пейка с маса пред входа, за да се събират комшиите и да се веселят.

И си решила, че е редно той да дойде при теб, да се завре в двустайката с куп комшии, само да не са родителите му.

Не виждам как ще стане.
Виж целия пост
# 64

Ти си имаш апартамента в града, с 2 тераси и пейка с маса пред входа, за да се събират комшиите и да се веселят.

Не. Тя си няма апартамент в града. Тя живее в апартамента на мама и тате заедно с тях,
Виж целия пост
# 65
Да, разбрах го по- късно, не бях чела повествованието до края.
Не знаех и коя е авторката, а то да се смееш ли, да ревеш ли?

Имала била Хапартамент, ти да видиш!
Щото щял да остане за нея, като гушнат букета мама и тате.
Виж целия пост
# 66
Аз що така останах с впечатление, че родителите й имат още едно жилище и тя на него му взима мярката... Щом нямат, значи пак е завиране в детската стая, ама на момата. Откъде-накъде? За единия секс?
Квартира не е опция точно за момъка.
Виж целия пост
# 67
Таз девойка ми мяза много на Клеопатра. Ако може свекърите да дадат път на младите.
Виж целия пост
# 68
На фона на демонстрираните възможности на авторката, разбираемо защо мъжът с топ в гърба няма да се помести от село.
Авторке, ти предлагаш стая в маломерен апартамент и съжителство с родителите. Той предлага самостоятелен етаж в крайградска къща. Предвид демонстрираните ти възможности и сговорчив характер, нежеланието да влиза в ипотечен заем и съсобственост с теб е повече от разбираемо. Съветите са излишни, но все пак ще дам: поработи с психолог, защото звучиш неадекватно. И по тази, и по предходните теми.
Виж целия пост
# 69
Добре де, каква е драмата да поживеете заедно на село за месец-два, където момъка има отделен етаж, да видите дали можете да живеете един с друг, защото три ден да спиш някъде не е като 2 месеца/2 години да живееш с някого. Да спестите някой лев от наеми, така де хем не сте сигурни хем и пари за наем, а този наем е и с договор за Х време. А освен наем има и сметки, и пари за храна, и пари за топло и т.н, не е само наема. То е лесно да кажеш "изнасяме се" ама кой ще опъва повече с парите - ти или той?А пък може на теб или на него съвместния живот хич да не ви понесе ама поне ще сте пробвали. Ако пък ви хареса, но има вмешателство от страна на родителите, винаги можеш да го извадиш като аргумент за смяна на жилището. Че само на едно предположение не става да водиш спорове.
Виж целия пост
# 70
... и тя да оплеви двора.
Виц.
Виж целия пост
# 71
По-добре остави нещата такива каквито са. Не мисля, че ако отидеш на село ще ти бъде добре, досега не си се отделяла самостоятелно от родителите си и си свикнала по един начин, който няма да бъде същия като отидеш при него и родителите му. От друга страна казваш, че селото му е на 10-15 минути от града, това е много близко разстояние и може би смята, че няма смисъл да дава пари за квартира, когато може да ги спести за нещо.
Не е единственият мъж на земята, ако не можете да намерите някакъв компромисен вариант удобен и за двамата всеки по пътя си и здраве да е.
Виж целия пост
# 72
Няма да ти дам съвет, но ще ти споделя ситуацията, в която аз се намирах преди години с бившия ми приятел. Бях много влюбена и се съгласих да живеем с родителите му, в къщата им, която беше извън града. Отново имахме отделен етаж и т. н. Хората бяха много мили и ме приеха добре. Но ситуацията беше адски изнервяща, все с нещо ни ангажираха я по двора, я по къщата, постоянно искаха да сме при тях за вечеря, като им идваха гости ги настаняваха при нас без да питат, досадно си беше. Момчето ми повтаряше как си има къща, пари за квартира няма да дава. Обяснявах аз, че младата двойка има нужда от самостоятелност, че не ми допада така да живеем и т. н., но той не пожела да се изнесем на квартира. Ами.. събрах си багажа и толкоз.
Смятам, че как и къде ще се живее, както и формирането на семеен бюджет, са фундаменталните неща в една връзка. Няма ли еднакви виждания, няма бъдеще.
Виж целия пост
# 73
Айдеееее пак се почна......
Виж целия пост
# 74
Вашата няма да я бъде.
Само ако ти направиш компромис и се пренесеш при него. Той от вкъщи няма да се изнесе.
Ти си решаваш, аз на твое място щях да търся друг мъж. Много си млада за такъв компромис.
И да, ще се бъркат във всичко, всеки един ден от живота ти.
Или ще станеш като мен и ще престанеш да ги чуваш или ще се разведете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия