Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема 24

  • 26 785
  • 724
# 630
Здравейте! Имам съдомиялна BOSCH SMS46KW04E. Снощи преди да я пусна видях, че свети индикатора за сол и след като отворих капачката видях, че сякаш има, но все пак сипах. Пуснах я, но индикатора не угасна. Тази вечер си купих препарат за почистване течен финиш и таблетки финиш за почистване. Пуснах я на програма за почистване с течния препарат и една таблетка. Първите две минути угасва и светва няколко пъти и след това пак си светна за постоянно. Някой имал ли е такъв проблем? Да търся ли майстор или?
Виж целия пост
# 631
Буба, колко сол досипа?
Когато светне индикатора, трябва да сипеш сол, докато се напълни отделението хубаво. На моята машинка дописпвам, около 1,5 кг сол. Това, че започва да излиза вода от контейнера, няма значение, важното е да сипеш, колкото се може повече сол. Почистваш около гърловината и затваряш така, че да се усети леко щракване. След което, е редно да се пусне програма изплакване, или я пускаш директно да мие.
Виж целия пост
# 632
По принцип от кутия 1.5кг като сипя до горе ми остава малко в кутията (около 200 300гр примерно) досипах догоре и я пуснах да мие. В момента е пълен контейнера почти догоре.
Виж целия пост
# 633
Здравейте! Имам съдомиялна BOSCH SMS46KW04E. Снощи преди да я пусна видях, че свети индикатора за сол и след като отворих капачката видях, че сякаш има, но все пак сипах. Пуснах я, но индикатора не угасна. Тази вечер си купих препарат за почистване течен финиш и таблетки финиш за почистване. Пуснах я на програма за почистване с течния препарат и една таблетка. Първите две минути угасва и светва няколко пъти и след това пак си светна за постоянно. Някой имал ли е такъв проблем? Да търся ли майстор или?
Опитай да я изключиш от контакта за 10–20 минути .
Виж целия пост
# 634
По принцип от кутия 1.5кг като сипя до горе ми остава малко в кутията (около 200 300гр примерно) досипах догоре и я пуснах да мие. В момента е пълен контейнера почти догоре.
И пак ли свети индикатора?
Виж целия пост
# 635
Да продължава да свети. Изключих я за 30мин от контакта и пак така Confused
Виж целия пост
# 636
Да продължава да свети. Изключих я за 30мин от контакта и пак така Confused
Хубаво ли е затегнат капака на резервоара ? Не се сещам какво друго може да е Confused
Ето това намерих в интернет https://bg.zhonyingli.com/salzanzeige-bei-sp-lmaschine-leuchtet- … er-problem-gel-st
Виж целия пост
# 637
Успях!!! Изключих от щепсела. Отворих капачката, разбърках с голяма лъжица и изведнъж ми се стори, че сякаш солта намаля. Включих и индикатора не свети. Благодаря на всички за съветите Hug
Виж целия пост
# 638
Успях!!! Изключих от щепсела. Отворих капачката, разбърках с голяма лъжица и изведнъж ми се стори, че сякаш солта намаля. Включих и индикатора не свети. Благодаря на всички за съветите Hug
Браво !
Виж целия пост
# 639
Аз винаги разбърквам солта, за да поеме възможно най- много. Не с лъжица даже, с пръсти ровя, за да слегне и поеме още.
Виж целия пост
# 640
Преди десетина години, когато почнах да ползвам съдомиялна, следях активно темата и тогава един капацитет даде съвет да се ползва едра сол. Не се е налагало да разбърквам.
buba, каква сол ползваш?
Виж целия пост
# 641
Колкото и да е едра, пак е хубаво да се разбърка, за да слегне и поеме повече.
Виж целия пост
# 642
Ами вече ще знам като досипвам да разбърквам. Ползвам различни, обикновенно вземам която е на промоция Grinning ползвала съм на лидл, дм, сомат, медикс, вчера взех финиш.
Виж целия пост
# 643
За морската сол преди време писаха да не се ползва, че не е достатъчно пречистена от други частици. Можело да предизвика повреда.
Не знам доколко е вярно.
И на мен ми се налага да разбърквам, че иначе и 1 кг не поема. Със старата не беше така.
Виж целия пост
# 644
И аз разбърквам с лъжица, за да се понамести и поема още поне 100-200 гр.

Морска не бих сложила, защото виждам какво пада от нея, когато разтварям за туршии. В крайна сметка една кутия е около 2-3 лв. за 2 кг и то се сипва на няколко месеца.  Ползвам сол от Лилд, защото е едра и съм доволна от нея.

W, и аз горе-долу по това време започнах да следя темата и беше супер полезна. Много добри съвети даваше "Дедо". Какво ли стана с този човек?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия