В ЮНСКОТО Tумбаче Расте Близначе или Раче (Тема 2 - 2021)

  • 44 221
  • 722
# 285
Всички ли ще си пускате БХС? Аз съм в голяма чуденка заради достоверността. С предните 2 бременности не съм пускала, но сега ме съветват заради възрастта...
Да ти кажа, аз след миналата бременност бях се зарекла да не го правя повече. Но така или иначе ми влиза в пакета и ще го направя.
Виж целия пост
# 286
Аз мислех да не пускам заради пренатеста. Обаче се замислих, че всъщност БХС-то си е ФМ с кръвни изследвания и реално не е само синдром на Даун, което може да се открие, а някакви физически аномалии. Та май няма да пропусна. ФМ-тата за мен са от жизнено важно значение.
Виж целия пост
# 287
    Всички ли ще си пускате БХС? Аз съм в голяма чуденка заради достоверността. С предните 2 бременности не съм пускала, но сега ме съветват заради възрастта...

    Foley, при мен е първа бременност, без предишни загуби, на 31г  и мисля да се доверя на БХС и ФМ, ако показателите не са розови, тогава генетичен тест. Едното не изключва другото по принцип, а и щом ни се полага - ще се възползвам. Понеже буквално допреди минути зискутирахме това в групата на юнските бебета вв фейса, ще копирам и тук една извадка на всички дородови генетични тестове, които намерих онлайн. Вярвам, че може да са полезни някому, а и има разлики в цените.
    Пренатест - 599 лв само Даун, 1360 лв Даун, Едуардс, Патау, 1799-1999 лв - разширени генетични тестове; към всеки тест може безплатно да се добави определяне на пола https://prenatest.bg/ceni/
    Vеrаcity - 679 лв Даун, Едуардс, Патау, 850 лв за Даун, Едуардс, Патау + Y хромозома (демек пол), 870 лв за Даун, Едуардс, Патау + Y хромозома и анеуплодии, 1090 лв за Даун, Едуардс, Патау + Y хромозома, анеуплодии и микроделеции  https://www.synevo.bg/veracity/
    VeriFy - 1550 лв за Даун, Едуардс, Патау, анеуплодии и пол, 1650 лв за Даун, Едуардс, Патау, пол, анеуплодии и 5 микроделеции, 1800 лв за Даун, Едуардс, Патау, пол, анеуплодии, всички хромозомни и 5 микроделеции https://www.verifi.bg/?page_id=155
    Maternit 1400 лв за Даун, Едуардс, Патау + Y хромозома (пол), 1850 лв за Даун, Едуардс, Патау, ДиДжордж + Y хромозома, анеуплодии и избрани микроделеции, 2600 лв за Даун, Едуардс, Патау + Y хромозома, анеуплодии и определени микроделеции под 7мб, https://cellgenetics.bg/prenatalni-testove/#MaterniT
    Vison - 1150 лв Даун, Едуардс, Патау, анеуплодии, Клайнфелтйр, Якобс, тризомия Х, Търнър, пол, 1580 лв за Даун, Едуардс, Патау, анеуплодии, пол, тризомии 16 и 9, 5 микроделеции, 1760 лв за Даун, Едуардс, Патау, пол, всички останали хромозоми, анеуплодии, 1980 лв за Даун, Едуардс, Патау, пол, всички останали хромозоми, анеуплодии и избрани микроделеции https://visiontest.bg/vision_test_ceni/
    Дородов тест за Даун, Едуардс и Патау в генетичните лаборатории, акредитирами към Майчин дом - 820 лв. http://genetika.maichindom.com/wp-content/uploads/2019/06/2019_zaiavka_NGL.pdf [/list]

    Аз мислех да не пускам заради пренатеста. Обаче се замислих, че всъщност БХС-то си е ФМ с кръвни изследвания и реално не е само синдром на Даун, което може да се открие, а някакви физически аномалии. Та май няма да пропусна. ФМ-тата за мен са от жизнено важно значение.

    icecube , ти можеш да направиш ФМ и без да ходиш да ти взимат кръв за БХС след това, ако ще пускаш пренатест.
    Виж целия пост
    # 288
    Здравейте момичета, искам да попитам кога личния лекар издава направление за проследяване при акушер-гинеколог. В момента съм в 9 г.с. и тази седмица съм си записала преглед при лекарката, която искам да следи бременността? Това направление еднократно ли е или е за всеки преглед? Благодаря! Simple Smile
    Виж целия пост
    # 289
    Здравейте момичета, искам да попитам кога личния лекар издава направление за проследяване при акушер-гинеколог. В момента съм в 9 г.с. и тази седмица съм си записала преглед при лекарката, която искам да следи бременността? Това направление еднократно ли е или е за всеки преглед? Благодаря! Simple Smile

    Бубулинка, аз си го изкарах миналата седмица (9г.с също) и то е валидно 1 месец. Утре ще ходя при моята АГ да ме регистрира. Ти консултира ли се за онзи обрив? Имаш ли и други оплаквания?

    Впрочем, момичета, някъде из форума срещнах препоръки да не се записваме на ЖК, а всеки месец да се иска ново направление за АГ (не за бременност) от ЛЛ. Това било защото с обикновено направление на всеки преглед ти се полагало ехограф, а на ЖК ти са полагат 2 ехографа, останалите си плащаш. Не знам на колко от вас би било полезна тази информация, но реших да споделя, ако случайно някоя дама има финансови притеснения. Знам, че някои АГ въпреки всичко на всеки преглед гледат с ехограф, други само полагащите се 2 правят, така че вие си преценете.
    Виж целия пост
    # 290
    Аз ще си правя БХС и ще ходя два пъти на скрийнинг прегледа.
    По принцип казват че ако с предишни бременности не е излязъл някакъв синдром шансът да се прояви е малък под 35. Въпреки всичко искам да направя всичко за да не го мисля после.
    Виж целия пост
    # 291
    Андреева, много благодаря за информацията за неинвазивтите тестове, определено е полезна. Виждам, че Верасити е най- евтин, надявам се като качество да не отстъпва на другите.
    Виж целия пост
    # 292
    Андреева, много благодаря за информацията за неинвазивтите тестове, определено е полезна. Виждам, че Верасити е най- евтин, надявам се като качество да не отстъпва на другите.

    Не съм се сблъсквала с нито един лично до момента, не мога да дам отзиви. Аз все пак, ако ми се наложи да правя такъв, бих си разчитала на нашата генетична лаборатория (МД). Тя не е търговско дружество, което се стреми да привлече повече клиенти и да го прави за печалба с някакви надценки, което всъщност ме дразни в другите тестове. Успяхме успешно да изтъргашим и здравето вече Rolling Eyes
    Виж целия пост
    # 293
    icecube , ти можеш да направиш ФМ и без да ходиш да ти взимат кръв за БХС след това, ако ще пускаш пренатест.

    Да, най-вероятно така ще стане, но ще ми вземат кръв за ПКК така или иначе. Просто няма нужда да ми прави оценка на риска от Даун. Иначе аз си пуснах NiftyPro тест. Той обхваща голям набор от генетични заболявания. В Геника е 1300лв, а в НутриГен е 1170 и нещо. Пращат пробите в Хонк Конг. Предишния път правих Veracity.

    За ЖК зависи къде се следиш колко ехографии ти се полагат. По ЗК се полагат 2, но реално, ако се следиш някъде, където плащаш пакет за набор от изследвания, са повече. При мен са 9 общо включени в пакет, т.е. по 1 на всеки месец, но реално като започнеш след третия месец, имаш 3 допълнителни при нужда. Пак всичко останало е по здравна каса. В пакета ти вклчват микробиологии 2, цитонамазки 2 май беше пак, доплер, тонове. Тоновете не се покриват от здравна каса принципно. Преди 12г.с. не искат да ни регистрират, даже пакета препоръчват да си го платиш след БХС. Той так аили иначе се плаща отделно, както и другите две ФМ.
    Виж целия пост
    # 294
    icecube , ти можеш да направиш ФМ и без да ходиш да ти взимат кръв за БХС след това, ако ще пускаш пренатест.

    Да, най-вероятно така ще стане, но ще ми вземат кръв за ПКК така или иначе. Просто няма нужда да ми прави оценка на риска от Даун. Иначе аз си пуснах NiftyPro тест. Той обхваща голям набор от генетични заболявания. В Геника е 1300лв, а в НутриГен е 1170 и нещо. Пращат пробите в Хонк Конг. Предишния път правих Veracity.

    За ЖК зависи къде се следиш колко ехографии ти се полагат. По ЗК се полагат 2, но реално, ако се следиш някъде, където плащаш пакет за набор от изследвания, са повече. При мен са 9 общо включени в пакет, т.е. по 1 на всеки месец, но реално като започнеш след третия месец, имаш 3 допълнителни при нужда. Пак всичко останало е по здравна каса. В пакета ти вклчват микробиологии 2, цитонамазки 2 май беше пак, доплер, тонове. Тоновете не се покриват от здравна каса принципно. Преди 12г.с. не искат да ни регистрират, даже пакета препоръчват да си го платиш след БХС. Той так аили иначе се плаща отделно, както и другите две ФМ.

    Да де, по ЖК са 2 а иначе си плащаш - дали ще е единично или на пакет, няма значение. Аз понеже мисля да се следя допълнително във Вита, ако си допаднем с лекарката, мислех точно за пакет. Има няколко публикации на сайта им с цени от 690 до 1000 лв. Но ако отвориш сега актуалните цени има само 1 пакет за 1000 лв с доста неща, от които има смисъл ако се следиш отрано при тях (аз мисля да ида в 4 месец). https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-% … D0%BD%D0%B8_3_253
    Така че може някому тази цена да е висока (на други места има пакети за следене по 500-650 лв, примерно), затова и всеки е хубаво сам да си прецени.
    Виж целия пост
    # 295
    Здравейте момичета, искам да попитам кога личния лекар издава направление за проследяване при акушер-гинеколог. В момента съм в 9 г.с. и тази седмица съм си записала преглед при лекарката, която искам да следи бременността? Това направление еднократно ли е или е за всеки преглед? Благодаря! Simple Smile

    Бубулинка, аз си го изкарах миналата седмица (9г.с също) и то е валидно 1 месец. Утре ще ходя при моята АГ да ме регистрира. Ти консултира ли се за онзи обрив? Имаш ли и други оплаквания?

    Впрочем, момичета, някъде из форума срещнах препоръки да не се записваме на ЖК, а всеки месец да се иска ново направление за АГ (не за бременност) от ЛЛ. Това било защото с обикновено направление на всеки преглед ти се полагало ехограф, а на ЖК ти са полагат 2 ехографа, останалите си плащаш. Не знам на колко от вас би било полезна тази информация, но реших да споделя, ако случайно някоя дама има финансови притеснения. Знам, че някои АГ въпреки всичко на всеки преглед гледат с ехограф, други само полагащите се 2 правят, така че вие си преценете.

    Благодаря, това с направленията ми е много полезно и ще попитам пак ЛЛ! Simple Smile
    Не съм се консултирала все още, имала съм и преди такъв обрив и не мога да разбера от какво се получава. Нямам други необичайни оплаквания Grinning, повръщам си, изморявам се и всичко изглежда нормално като за бременна. Simple Smile Успех и много благодаря за отговора! Heart
    Виж целия пост
    # 296
    Бубулинка, аз като четох листовката на Биозин мама и пишеше, че може да предизвика алегии. Та да не е от него Thinking
    Виж целия пост
    # 297
    AAndreeva, не отричам изобщо това, което каза и че то е полезно, а по-скоро като допълнение за пакетите писах Blush Иначе не съм сигурна, че може само с направления от гинеколог да ходиш до края на 9тия месец. Надали и личния лекар ще се съгласи на това, особено ако се наложат и някакви други специалисти да посещаваш.  Все в един момент трябва да се регистрираш като бременна, защото това ти дава и други изследвания по ЗК.
    Виж целия пост
    # 298
    По принцип може да се регистрирате за ЖК, пък в същото време да си ходите и някъде на частно за по-голямо спокойствие ако е нужно. Но има и мами, които изобщо не се записват на ЖК и направо си ходят на частно от началото до края. На който както му е удобно и според възможностите. При всички положения някои от изследванията се плащат..
    Аз имам допълнително здравно, което покрива някаква част от тези, които не покрива здравната каса. Но съм сигурна, че пак ще се наложи да си заплатя някое друго изследване. Пък и съм решила да раждам най-вероятно в Токуда, та и там ще заминат едни пари Grinning Живи и здрави да сме само Simple Smile
    Виж целия пост
    # 299
    По принцип може да се регистрирате за ЖК, пък в същото време да си ходите и някъде на частно за по-голямо спокойствие ако е нужно. Но има и мами, които изобщо не се записват на ЖК и направо си ходят на частно от началото до края. На който както му е удобно и според възможностите. При всички положения някои от изследванията се плащат..
    Аз имам допълнително здравно, което покрива някаква част от тези, които не покрива здравната каса. Но съм сигурна, че пак ще се наложи да си заплатя някое друго изследване. Пък и съм решила да раждам най-вероятно в Токуда, та и там ще заминат едни пари Grinning Живи и здрави да сме само Simple Smile

    С една приятелка говорих днес точно за Токуда, тя ражда там при Богданова през пролетта - каза че е много доволна - 1800 естествено раждане платила, допълнително 1000 лв за изследвания на детето са дали по собствено желание (пълен скенер на всички органи и кости, някакви доп изследвания май също). Условията и отношението на персонала чудесни, единствено каза че с който е говорила - всички лекари са се опитвали да ги подбутнат към секцио, но тя е отишла с голямо разкритие и е родила за под 2ч след пристигането си (първо раждане), Богданова даже дошла на самия край (понеже е било през нощта). За кърменето ѝ помогнала със съвети съседката по стая повече, отколкото акушерките, но генерално това ѝ беше основната забележка. При Богданова се е записала в 8 месец иначе.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия