Пролапс на тазовото дъно

  • 72 609
  • 658
# 315
С огромна молба!
Ако някой има информация за Стара Загора , добър гинеколог точно в тази област нека пише два реда!

Момичета, всяка втора жена е с подобен лечим проблем!
Трябва да се говори и търси изход!
Виж целия пост
# 316
В Стара Загора д-р Бузалов прави операции при пролапс, чела съм доста публикации. Но нямам лични впечатления, нямам такива и от мои познати. Ако някой е ходил при него, моля и аз да пише!
Виж целия пост
# 317
Пробвайте този на Станимир Михов, при мен много помага когато съм редовна. Бях го писала някъде назад.
Също да споделя, че си взех абонамент за студиото на Руми Илиева и Високоефективната програма е много подходяща за нас. Няма никакво скачане и кардио и упражненията са с ластици и леки гири.
Иначе и аз съм съгласна с Tony, че сме страшно много, а сякаш никой не смее да говори за това. От моите приятелки сякаш ни една няма такъв проблем, а съм сигурна, че не е така.
Виж целия пост
# 318
Трябва да се говори за проблема и за превенция за избягването му. Има страшно  много жени, които си мълчат и отиват твърде късно при гинеколог.Да се вземат мерки, дори и оперативно при първа възможност, в началото , при лека форма. Добър хирург и голямо пазене след пластиката водят и до добър изход от операцията.
Виж целия пост
# 319
Didi_Bidi, може ли линк на ,,уреда,, , който ти е помогнал! Как да го търся?
Виж целия пост
# 320
https://shop.stanimirmihov.com/collections/postelki-masaj-ioga/p … ner-ured-dupe-taz
Заповядайте
Виж целия пост
# 321
Благодаря! Много интересно. Не съм виждала на такъв принцип.
Има ли упътване как се ползва към него?
Виж целия пост
# 322
Имаше сякаш някаква листовкас картинки. Като цяло просто се поставя между бедрата нагоре и стискаш. Може на пулсации, може със задържане.
Виж целия пост
# 323
Мами, да попитам и аз...
Родих септември 2023г. Нормално раждане, след 19часа , благодарение на окситоцин родих. След месец установих , че нещата не са както трябва и си поставих диагнозата пролапс на матката и цистоцеле. Това потвърдиха и двама гинеколози. Ноооо.. от три дни, когато седна или легна и съм спокойна усещам все едно нещо се намества там отдолу. Все едно мърда от вътре навън и от ляво надясно. Също така понякога го усещам и към ануса. Какво може да е според вас? Много съм притеснена. В понеделник ще звъня за преглед на АГ, взела съм и тест за бременност.
Надявам се не е някой паразит 😭😭
Виж целия пост
# 324
Привет. При мен беше така, когато шийката излизаше и като легна, се прибираше. Точно това е усещането. Със сигурност не е паразит, най-вероятно просто шийката излиза и се прибира.
Виж целия пост
# 325
Привет. При мен беше така, когато шийката излизаше и като легна, се прибираше. Точно това е усещането. Със сигурност не е паразит, най-вероятно просто шийката излиза и се прибира.

Благодаря за отговора! Успокоихте ме, докато дойде деня за прегледа 🤗
Виж целия пост
# 326
Привет. При мен беше така, когато шийката излизаше и като легна, се прибираше. Точно това е усещането. Със сигурност не е паразит, най-вероятно просто шийката излиза и се прибира.
Подкрепям.
Същото е усещането и ако сте с цистоцеле -в изправено положение се показва подутина, а в легнало се прибира.
Виж целия пост
# 327
Привет. При мен беше така, когато шийката излизаше и като легна, се прибираше. Точно това е усещането. Със сигурност не е паразит, най-вероятно просто шийката излиза и се прибира.
Подкрепям.
Същото е усещането и ако сте с цистоцеле -в изправено положение се показва подутина, а в легнало се прибира.
Ами вече почти година съм с пролапс и цистоцеле, но досега не се е случвало, затова се уплаших.
А по-странното е че, като легна по гръб, се усеща само в ректума 😵‍💫
Виж целия пост
# 328
Привет. При мен беше така, когато шийката излизаше и като легна, се прибираше. Точно това е усещането. Със сигурност не е паразит, най-вероятно просто шийката излиза и се прибира.
Подкрепям.
Същото е усещането и ако сте с цистоцеле -в изправено положение се показва подутина, а в легнало се прибира.
Ами вече почти година съм с пролапс и цистоцеле, но досега не се е случвало, затова се уплаших.
А по-странното е че, като легна по гръб, се усеща само в ректума 😵‍💫
Не искам да Ви плаша допълнително, но може би вече са в по-напреднала степен плюс евентуално и ректоцеле.... Докторът ще каже с точност при прегледа.
Виж целия пост
# 329
Към дамите, които са минали през операция и правят упражнения вкъщи: с кой се консултирайте, кои упражнения са подходящи и чия програма използвате (с или без хранителен режим)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия