Забременели след ин витро - тема 48

  • 58 433
  • 765
# 435
siqina, като бях с едно бебе не съм усещала никакво разтягане. Сега с двете бебчета понякога си боли доста, но им трябва място. Мислех че ме боли бъбрек по едно време, ходих на лекар и се оказа просто това. Двата мъника си искат място и ще си го направят.
Незнам
Може би понеже съм една от малкото които нямат никакви симптоми дори апетит??? И постоянно се вглъбявам но това незнам как да го определя
да може би предърпване но си е силничко

Благодаря ви
Виж целия пост
# 436
И аз имам пробождания и
придърпвания.За пръв път ми се случва,а ми е 5-та бременност.ММ ме успокоява,че било нормално.Някъде го прочел...А и корема така ме боли от инжекциите.Сутрин е ок и после като ми я сложи ММ ме боли до през нощта...
Аз имах такива на последната ми бременност,до седма седмица или осма продължиха.Все мислих,че всичко ще свърши и ще ми дойде Пиех но шпа 3*2,имах в чантата,в хола,на нощното шкафче,на тоалетката,абе навсякъде.Първо по тия пробождания се светнах,че ЗЕТ е успешен,точно под пъпа бяха .Ели,всичко е наред!
Виж целия пост
# 437
И аз имам пробождания и
придърпвания.За пръв път ми се случва,а ми е 5-та бременност.ММ ме успокоява,че било нормално.Някъде го прочел...А и корема така ме боли от инжекциите.Сутрин е ок и после като ми я сложи ММ ме боли до през нощта...
Чудесно е че те успокояват а ММ постоянно се шашка повече от мен 😂😂😂
А да това в корема след фракси и при мен е така ас си я слагам вечер и на сутринта боли
Bobchita  моите пробождания или предърпащо усещане е около десния яйчник
Виж целия пост
# 438
Аз си бия прогестерон,с Фракси не ме е боляло,но сега нямам назначен,а само Акард,и то през ден, заради зацапването ми.Но пък всичко изглежда наред.В петък ,точно в 6 г.с.,и пулс мерихме-125 удара в минута.Сега пазя леглото, защото съм с леко отлепяне на сакчето.На 4.03 ми е следващият преглед и мисля да запиша час за първа ФМ в седмицата 5-9.04.Насочила съм се към Марковс.
Виж целия пост
# 439
Нормално е, не се тревожете.
Виж целия пост
# 440
И мойте (каквото и да е) са в дясно. Относно клексана редувам корема и ръцете, имам богат опит и с фраксипарина (той е по-болезен и по-бавно минава мястото, което е третирано) знам че в меката част на бедрата може също да се поставя. Имам назначен биохимичен скрининг в 12 г. с., какво следва от там насетне, доста съм неинформирана.
И аз имам пробождания и
придърпвания.За пръв път ми се случва,а ми е 5-та бременност.ММ ме успокоява,че било нормално.Някъде го прочел...А и корема така ме боли от инжекциите.Сутрин е ок и после като ми я сложи ММ ме боли до през нощта...
Чудесно е че те успокояват а ММ постоянно се шашка повече от мен 😂😂😂
А да това в корема след фракси и при мен е така ас си я слагам вечер и на сутринта боли
Bobchita  моите пробождания или предърпащо усещане е около десния яйчник
Виж целия пост
# 441
Когато ти е БХС трябва и първата ФМ да е.После между 18 и 23 г.с. -втора ФМ,и около 30 г.с.-последната.Между другото АГ ,което те следи от време на време ще ти пуска по някое изследване.На мен вероятно и обременяване с глюкоза ще ми правят,т.к.2018-та бях с лека прединсулинова резистентност и ми го препоръчаха при бременност.
Виж целия пост
# 442
Извинявам се за тоталното ми невежество, но аз ли трябва да си намеря специалист за ФМ, защото последния път, когато бах при док ми каза да запазя час за биохимичен скрининг и това беше, което се разбрахме. Иначе имам списък с изследвания, които трябва да пусна. 
Когато ти е БХС трябва и първата ФМ да е.После между 18 и 23 г.с. -втора ФМ,и около 30 г.с.-последната.Между другото АГ ,което те следи от време на време ще ти пуска по някое изследване.На мен вероятно и обременяване с глюкоза ще ми правят,т.к.2018-та бях с лека прединсулинова резистентност и ми го препоръчаха при бременност.
Виж целия пост
# 443
Първата ФМ според мен всеки добър АГ специалист може да ви направи - мерят се много малко неща. БХС е безплатен в Майчин дом и където и другаде да идете най-вероятно пак ще пратят кръвта ви там, защото там е националната генетична лаборатория. При мен лично АГ ми направи измерванията, тогава пуснахме общи изследвания и помолих лабораторията да вземе една допълнителна колбичка кръв, която сама занесох в Майчин дом. Там като попълваш документите има и допълнителни въпроси. Аз лично съм със Синдром на свръхжената + Синдром на изчезващия близнак и директно ме заведоха при генетичката Simple Smile Втората фетална аз правих в Щерев при Чавеева. Не бих казала, че съм впечатлена / беше ми много хвалена/, почти не говореше, извади ми само две снимки и не можаха да ми мушнат флашката в апарата си за останалите ....каквото и да си говорим най-голямата радост от ФМ освен здравите бебета са и снимките...за това за третата се записах при проф. Марков да видя там как ще е. Ще дам обратна връзка като мина Simple Smile Относно момичетата с кървенето - аз кървях нон стоп до към 4ти месец. Имах голям хематом още след трансфера и после за съжаление и едното сакче спря да се развива. Нямаше път да ида до тоалетна и да няма кръв или кафяво зацапване. С времето претръпнах...Не ми се е налагало да лежа, защото нямаше отлепване, но гледах да не почивам и да не се товаря. Беше много напрягащо и депресиращо. Имах и бодежи и болки все едно в бъбреците и какво ли не. Общо взето всичко се случва по време на бременността. Моят личен съвет е да не се вглеждате във всяко нещо и да си внушавате проблеми. Спокойствието е много важно! Намерете лекар, на който имате доверие и не ви стресира / защото аз на бая такива, който ме гледаха като умираща попаднах/, взимайте си терапиите и се наслаждавайте! Успех на всички Heart
Виж целия пост
# 444
Здравейте, момичета и Честита Баба Марта! Simple Smile

Ивзинявам се ако постът ми не е за тук, но понеже зная, че за да се направи инвитро, в повечето случаи се преминава през хормонална стимулация, за да се извадят повече яйцеклетки. И въпросът ми е сързан именно с това. Има ли връзка между хормоналната стимулация и HPV? Възможно ли е тези хормони по някакъв начин да повлияят на папилома вируса, ако той е, и съответно не е от високорисковите. Не успях да намеря никаква информация по темата, дори в интернет.
Като цяло, навсякъде се тръби, че хормоналната стимулация не е нищо страшно. Със сигурност не е безобидна и просто исках да знам от преминалите през нея, има ли последствия след като премине всичко - разбутване на цикъла, косопад или наднормено тегло, което не може да бъде свалено. Какви са цялостните последствия от една хормонална стимулация?

Благодаря Ви предварително и желая успех на всички!
Виж целия пост
# 445
И аз се притеснявах от странични ефекти. Но... МЦ си ми е точен след стимулацията, нямам закъснения, нямам подраняване. Разбира се, не говорим за месеца с прекъснатата подготовка за ЗЕТ, тогава ми дойде на 20ти ден, но при спиране на лекарствата, е нормално. През останалите месеци си ми е на 28 дни. Относно напълняването - аз лично свалих кг. Явно хормоните ми се отразяват добре. Имам едни излишни 20 кг от няколко години, 9 от които свалих през последните месеци. Преди какво ли не правех, не изчезваха и това е. Сега тръгнаха надолу.
Виж целия пост
# 446
Здравейте, момичета и Честита Баба Марта! Simple Smile

Ивзинявам се ако постът ми не е за тук, но понеже зная, че за да се направи инвитро, в повечето случаи се преминава през хормонална стимулация, за да се извадят повече яйцеклетки. И въпросът ми е сързан именно с това. Има ли връзка между хормоналната стимулация и HPV? Възможно ли е тези хормони по някакъв начин да повлияят на папилома вируса, ако той е, и съответно не е от високорисковите. Не успях да намеря никаква информация по темата, дори в интернет.
Като цяло, навсякъде се тръби, че хормоналната стимулация не е нищо страшно. Със сигурност не е безобидна и просто исках да знам от преминалите през нея, има ли последствия след като премине всичко - разбутване на цикъла, косопад или наднормено тегло, което не може да бъде свалено. Какви са цялостните последствия от една хормонална стимулация?

Благодаря Ви предварително и желая успех на всички!
Честита баба Марта 🤗

На HPV стимулацията не влияе, особено ако е лекуван и всичко преди това си у било наред. Аз имах през 2007/2008, стигнах до горене и от вън и от вътре, понеже работех на кораб(отклонявам се от темата, за което се извинявам), досега съм минала 2 стимулации и не се е обаждал. Относно теглото и косопада, аз нямам вариране в теглото, след стимулацията при която нямаше трансфер, при тази в която забременях отслабнах 5/6 кг, косопада дойде 20 дни след като загубих бремменоста, но не от стимулацията а от високите нива на прогестерона, които се поддържат след трансфера и при бременност.
Виж целия пост
# 447
Мисля,че ако е правилно дозирана стимулацията и водена правилно от лекаря, няма опасност.Мен лично ме е тревожело влиянието върху млечните жлези.За кг-ми не съм мислела.Първата стимулация нямах никаква разлика, 2рата почнах с 3кг отгоре, заради щитовидната, нямах много апетит по време на стимулацията, после качих 1кг за първите 3месеца, регулярно почнах да качвам между 1 и 3, общо 13-14кг за 9те месеца, до 68кг, сега съм 50кг.Косопад имах ужасен, но от бр-та, отмина с времето и все едно не е било, просто мубе време да отмине.Така че спокойно.
Виж целия пост
# 448
В случая става въпрос само за замразяване на яйцеклетки към момента. Затова се опитвам да намеря информация за рисковете, които крие хормоналната стимулация. В интернет не намирам особено много, а и не знам какви са хормоните, които се прилагат. Може би ако ги търся индивидуално по име, ще имам повече успех. Лошото е, че мнения за лекари и клиники има много, а човек не може да отиде на консултация при всеки един от тях, защото отнема време и коства доста средства. Труден избор е, във всяко едно отношение.

Благодаря ви много за отговорите! 🤗
Виж целия пост
# 449
smileyheart както са ти написали и момичетата по-горе, ако една стимулация е проведена премерено и както трябва, не би трябвало да има някакви проблеми. Но колкото организми, толкова и различни реакции. При мен естрофема се оказа доста гадно животно. Имах 1 2 кисти в гърдите, след неговата употреба станаха 9 Sad болезнени и възпалени гърди, но премина всичко. Трябваше явно да мина през това, за да помоля док да направим ЗЕТ на естествен цикъл без естрофема и забременях Simple Smile

За ФМ мога да препоръчам с 2 ръце Д-р Чавеева и Д-р Стратиева. При тях правих и трите ФМ и БХС. (за София).

Успех на всички Simple Smile



В случая става въпрос само за замразяване на яйцеклетки към момента. Затова се опитвам да намеря информация за рисковете, които крие хормоналната стимулация. В интернет не намирам особено много, а и не знам какви са хормоните, които се прилагат. Може би ако ги търся индивидуално по име, ще имам повече успех. Лошото е, че мнения за лекари и клиники има много, а човек не може да отиде на консултация при всеки един от тях, защото отнема време и коства доста средства. Труден избор е, във всяко едно отношение.

Благодаря ви много за отговорите! 🤗
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия