ОСМИ клас 2020/2021 - В локдаун или не - осмокласникът щастлив расте

  • 22 767
  • 746
# 660
Детето написа това Simple Smile
(12+4x)/2=2x+x-3
12+4x=(3x-3)2
12+4x=6x-6
18=2x
x=9
т.е отговорът е 36

Изобщо не обича да разписва Simple Smile

Доня и ние искаме да знаем вашето решение Simple Smile
Виж целия пост
# 661
Мама Мони, Моли, честити да са рождениците! Здрави и любопитни!
Честит празник и на Андрейчетата и другите именици!
Виж целия пост
# 662
Детето написа това Simple Smile
(12+4x)/2=2x+x-3
12+4x=(3x-3)2
12+4x=6x-6
18=2x
x=9
т.е отговорът е 36

Изобщо не обича да разписва Simple Smile

Доня и ние искаме да знаем вашето решение Simple Smile
А, аз въобще не се мисля за математик. Използвах записките на пубера. Ако е вярно ще се чуе.
Виж целия пост
# 663
Аз го изкарах 36.
Скрит текст:
Не знам дали дъщеря ми не е болна.
Беше вчера на гости в приятелка с преспиване, яли някакви неособено здравословни неща, после  повърнала и рано сутринта вдигнала за кратко 37.5. Защо не ни се е обадила до 8 сутринта, не знам.
Днес и няма нищо, но ние си останахме у дома. Пълна бъротия.
Виж целия пост
# 664
Според мен ви бъркат х уравненията. Аз смятах без тях. Нека авторката на задачата каже, дали съм я оклепала 😂
Виж целия пост
# 665
Според мен ви бъркат х уравненията.
Дали? 36 е верният отговор.
Виж целия пост
# 666
Доня, аз ти върнах отговор на лични. Според мен не е вярно, защото това, което получаваш за стойност на МР, не отговаря на условието и при заместване се получава, че PN би трябвало да е отрицателна отсечка.
Виж целия пост
# 667
Ок, както казах не съм математик, но тогава чертежа не е верен.
Виж целия пост
# 668
Ами те чертежите не винаги са верни.
Имаше такъв казус на НВО преди няколко години.
Специално инструктирах за това, ама за щастие не се случи подобно нещо на нашия випуск.
Виж целия пост
# 669
Ок, както казах не съм математик, но тогава чертежа не е верен.
Къде според теб е грешката в чертежа?
Виж целия пост
# 670
Наборът писа на учителката си по математика, че според него има грешно отчитане на задача. Да видим какво ще отговори. Пратил си е в срок и черновите.
На чертежа горната основа изглежда по-малка, а съгласно отговора би трябвало да е по-голяма от АВ.
Виж целия пост
# 671
Да, завъртяна на 180 градуса картинка Simple Smile
Виж целия пост
# 672
Мхм, ама това го разбираш, ако си решиш задачата. А и всеки, който е минал през онова прословутото НВО знае, че чертежите  са само за илюстрация. Те не са начертани в мащаб .... и т. н.
Виж целия пост
# 673
Него чертежът не го притеснил. Написал е каквото е решил. Въпросът е защо тестът не го приема за верен отговор.
Виж целия пост
# 674
Отговорът свободен ли е? Има ли някакво изискване как трябва да бъде изписан? При свободните отговори дори един интервал може да е от значение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия