Малко трудна тема...за болеста рак - тема 5

  • 515 108
  • 6 648
# 165
Момичета, преди повече от месец майка премина през втора операция (предишната беше преди 17 г.) - РМЖ, като този път махнаха цялата МЖ. Резултатите от епикризата и последвалите изследвания са горе-долу добри. Направи сцинтиграфия, скенер, кръвни изследвания, маркери. Резистентна е на терапия с хапчета и ще се наложи химио, което ще прави в Иван Рилски и ще бъде предписано след НГ.
Проблем е раната от операцията. Все още има малка дълбока дупчица, която смъди. Д-р Василев, който прави операцията, каза, че заради увреждане на тъканта от лъчетерапията при предходното лечение, не може да се направи нищо и зарастването ще отнеме повече време. Доста е неприятно, защото не може да се изкъпе добре (лекарят каза да не слагаме водоустойчива лепенка) и като цяло не ѝ е комфортна тази ситуация. Все пак, като имащи голям опит, има ли нещо, което би помогнало за по-бързо зарастване?

Желая много здраве, спокойствие и трайно преборване на гадната болест!
Виж целия пост
# 166
Звънче, попитай в другата тема -Духовно преодоляване и физическо оцеляване. Там пишат главно момичета с РМЖ и със сигурност ще ти помогнат.
Тук са повече близки на болни, отколкото болни. Hug
Виж целия пост
# 167
Точно това щях да кажа и аз - преди време имаше жена, с отхвърлен имплант и незарастващи рани - мисля, че ходи в СофияМед за смяна на превръзки, а най-много й помогнаха в Пирогов.

Много е неприятно с такива незарастващи рани. Дано се оправи бързо.
Виж целия пост
# 168
Честита Нова година,момичета,от сърце желая на вас и близките ви здраве,здраве и пак здраве!Дано всичко лошо си е отишло със старата година!
Виж целия пост
# 169
Честита Нова Година
Желая ви прекрасни моменти и много, много здраве

Ние се прибрахме от София. Сега ще чакаме да излязат резултатите от биопсия та-около 10 дни. После ще мине онкокомисия и ще получим документите. И можем да избираме къде да продължим лечението. Мисля да го продължим в Токуда. Ще решим
Виж целия пост
# 170
Честита Нова Година, момичета! С пожелание за най-прекрасните подаръци от съдбата!
Джолева, как се чувства съпругът ти?
Виж целия пост
# 171
Честита Нова Година, момичета! С пожелание за най-прекрасните подаръци от съдбата!
Джолева, как се чувства съпругът ти?
Добре. Казва че се чувства супер. Нищо не го боли. Храни се. Не го свърта на едно място
Виж целия пост
# 172
Честита нова година приятели 😊 , само една думичка ще пожелая- ЗДРАВЕ! Това е най-ценното, тук всички много го искаме и копнеем за него - да бъде за близките ни и за нас ! С цялото си сърце и душа пожелавам изцеление, да няма повече такива страшни болести, да няма скръб, а само радост и щастие. Нека 2020 , заминавайки си, да отнесе зад гърба ни всичкото зло и болести, а 2021 да ни донесе само здраве! Бъдете силни, борете се, плачете ако трябва, но никога не навеждайте глава. Обичам ви, близки ви чувствам,защото ни свърза нещо много силно- борбата за живот. Пак ще го повторя - здраве на близките ни и ня нас Simple Smile
Виж целия пост
# 173
Момичета, бих искала да попитам, дали петскенера може да покаже къде е огнището на ракът? Простете, ако задавам въпросът лаишки, но се опитвам да разбера след това изследване ще можем ли да видим къде евентуално има разсейки меланома (дано да няма) и от къде тръгва, за да може да се атакува.
Виж целия пост
# 174
При положение, че се явява най-модерната съвременна апаратура, вероятно да. На нас обикновените скенери не показаха нищо, а на ПЕТ скенер всичко лъсна като натрупване на контраста в определени области, за съжаление. Успех ви пожелавам!
Виж целия пост
# 175
Момичета, бих искала да попитам, дали петскенера може да покаже къде е огнището на ракът? Простете, ако задавам въпросът лаишки, но се опитвам да разбера след това изследване ще можем ли да видим къде евентуално има разсейки меланома (дано да няма) и от къде тръгва, за да може да се атакува.

Да, ще се види на PET/CT.
Дерматолог прегледал ли е човека? При малигнен меланом първичното находище най-често е невус, който се вижда на кожата. Често е бенка с неравни очертания/форма, променлив цвят (черно-кафяво до жълто), възможно е да е грапава. Може и да прокърви. Обикновно променя формата и цвета си бързо (видимо с просто око).

За лечението - лекар ще прецени. Ако процесът е хванат много рано, може да се размине с операция. Проблемът е, че малигненият меланом се развива светкавично бързо и рядко се разминава само с резекция.

Хубавата новина е, че има много добри лечения дори процесът да е напреднал. В началото обикновно се започва с PD1/PDL1 чекпойнт инхибитор или като монотерапия, или в комбинация с CTLA инхибитор. Ако има прогресия и BRAF мутация, се минава на Тафинлар и Мекинист, или Зелбораф и Котелик. Ако и това не работи, има доста експерименти, включително с онколитични вируси.

Намерете си читав онколог, който да направи необходимото. Доста хора с метастатична болест вече живеят години (и по над 10) пълноценен живот.
Виж целия пост
# 176
Момичета, бих искала да попитам, дали петскенера може да покаже къде е огнището на ракът? Простете, ако задавам въпросът лаишки, но се опитвам да разбера след това изследване ще можем ли да видим къде евентуално има разсейки меланома (дано да няма) и от къде тръгва, за да може да се атакува.

Да, ПЕТ скенера улавя първоначалния тумор и неговите метастази във всички тъкани, оргати и в костния мозък.
Виж целия пост
# 177
Момичета, бих искала да попитам, дали петскенера може да покаже къде е огнището на ракът? Простете, ако задавам въпросът лаишки, но се опитвам да разбера след това изследване ще можем ли да видим къде евентуално има разсейки меланома (дано да няма) и от къде тръгва, за да може да се атакува.

Да, ПЕТ скенера улавя първоначалния тумор и неговите метастази във всички тъкани, органи и в костния мозък.
Виж целия пост
# 178
Еее, Джолева, радвам се, значи дяволът не излезе толкова черен. Simple Smile
Виж целия пост
# 179
Еее, Джолева, радвам се, значи дяволът не излезе толкова черен. Simple Smile
В смисъл.
Вчера излезе част от резултата. За сега аденокарцином. Пуснали са имунохистохимия и генетични и ще чакаме още 7,8 дни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия