Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 827
  • 753
# 660
Здравейте!
Идвам с молба за помощ.
Майка ми донесе от някъде ето това симпатично и необикновенно цвете.
От начало имаше само листа, но явно у нас му хареса и започна и да цъфти. Всичко беше наред докато преди седмица-две не забелязах че листата му са започнали да изсъхват и капят, а аз си го поливам редовно, грижа се за него чинно.
Имате ли идея на какво може да се дължи това или да ме насочите как се казва това цвете и аз да прочета в интернет как да се грижа за него.
Много ще ви бъда благодарна!




Виж целия пост
# 661
Pachystachys lutea Пахистахис жълт
http://www.parkove.bg/inf/Pakhistakhis+zhalt+-+Pachystachys-985.html
https://www.almostedenplants.com/shopping/products/3042-yellow-s … t-lollipop-plant/
Виж целия пост
# 662
Сърдечно благодаря, st. Dobri ! 🌺
Виж целия пост
# 663
Момичета,искам да поръчам бавнодействащ тор Osmocote bloom,но количеството много голямо за един човек(25 кг).Ако се купи голяма опаковка 1кг. излиза 7,50-8 лв,а ко се купи вече разфасован - 15лв. Мога да купя , да го разделя и да изпратя,но за целта трябва да сме над 20 желаещи.Може ли да пишете кой би се включил,да знам какво да правя.
Виж целия пост
# 664
st. Dobri, Crocosmia 'Emily Mckenzie'

Phloxx, алоказията и стефанотиса вероятно са изчерпали почвата и са гладни. Алоказията доколкото си спомням имаше спящ сезон.

Lale_Lili, симпатичното и необикновено цвете за съжаление обикновено не оцелява зимата извън тропиците, единственото което може да направиш е да пръскаш около него въздуха да е влажен и да го държиш на топло, май може да се произведе и ново растение от резница, не знам как става.

ян, за лятото виж лобелия, има сорт дето висят надолу като водопад.
Виж целия пост
# 665
Бриколаж отново ме изненада с нови цветя и украси: Simple Smile









А тези си ги осинових: Grinning



Това се нарича Церопегия. Вид сукулентно растение е.


Церопегията ми от близък план. Sparkling Heart
Виж целия пост
# 666
"китайско фенерче" Simple Smile  гледа се по-скоро като хоя, отколкото като каланхое. Wink

снимката с "цъфналите" кактусчета ме натъжи. Sad
Скрит текст:
мидко се беше похвалил с едно такова и никак не искаше да приеме, че е залепено сухо цвете.
аз май прекалено дълго се закачах с него за това...
Sad
Виж целия пост
# 667
Аз цъфналите кактуси даже не ги забелязах, възмутих се от лилавите и оранжевите.
Доколкото знам, в природата не се срещат такива разцветки Grinning
Виж целия пост
# 668
Аз цъфналите кактуси даже не ги забелязах, възмутих се от лилавите и оранжевите.
Доколкото знам, в природата не се срещат такива разцветки Grinning
Ами те боядисаните кактуси и сукуленти са голяма мода напоследък. На мен обаче ми прилича като да си купуваш картина в тон с тапицерията на дивана. Стоят ми изкуствено и това е.
Simple Smile Не, че имам особен успех в отглеждането на естествените на цвят. Но не съм се отказала, ще пробвам пак.
Виж целия пост
# 669
Останаха ми очите в жълто лилавата теменужка...
Билбергията ми пусна един цвят,за сега. Не беше цъфтяла доста време. Малко я бях позасушила.А,тази,която ми е на открито в сандъчето е супер свежа и наперена, издържа -5,-6 градуса.
Виж целия пост
# 670
st. Dobri, Crocosmia 'Emily Mckenzie'

Phloxx, алоказията и стефанотиса вероятно са изчерпали почвата и са гладни. Алоказията доколкото си спомням имаше спящ сезон.

Lale_Lili, симпатичното и необикновено цвете за съжаление обикновено не оцелява зимата извън тропиците, единственото което може да направиш е да пръскаш около него въздуха да е влажен и да го държиш на топло, май може да се произведе и ново растение от резница, не знам как става.

ян, за лятото виж лобелия, има сорт дето висят надолу като водопад.
[/quote
Пробвах с лобелия, но не издържа на такъв пек.
Виж целия пост
# 671
Ян, само пек ли ги мъчи или суша? Там до горещата стена саксиите сигурно пресъхват много бързо. А ако ги поливаш чессто, може да се сварят.
Аз бих сложила там сукуленти, например калдаръмчета, аптения, делосперма, седум. Газанията също много търпи на слънце, но става доста голяма, не кога да преценя колко са големи саксиите ти.
Виж целия пост
# 672
Ян, само пек ли ги мъчи или суша? Там до горещата стена саксиите сигурно пресъхват много бързо. А ако ги поливаш чессто, може да се сварят.
Аз бих сложила там сукуленти, например калдаръмчета, аптения, делосперма, седум. Газанията също много търпи на слънце, но става доста голяма, не кога да преценя колко са големи саксиите ти.
[/quote
По принцип се поливат вечер. Горе на ръцете бях сложила бегонии и те доста добре се справиха. Може би на 5м. от тях имам този цветарник със съкъзи
И се справиха що годе добре. Като цяло отдолу на полата искам да е нещо с червен цвят, а ръцете бяло. Варианта е може би да сменям цветята. Може би в началото петуний каскади и после когато настане пек нещо друго и на есен върби ки. Не знам?
Виж целия пост
# 673
Да ви се оплача-загинаха ми две от измръзналите цветенца. Яд ме е за едното,не помня името,но си го харесвах. 🥺😒
И да се похваля-до дни ще ми цъфнат още две каланхоета,едното е оранжево,другото изненада. Ще снимам. 🤗
Виж целия пост
# 674
Ян, тези сакъзи ги помня, показвала си снимката Heart Eyes
Петуниите обичат слънце, но върбинките според мен са пролетни цветя? Лятото в големите жеги моите спряха да цъфтят и повечето изсъхнаха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия