Нашите цветя - обща тема 5

  • 30 831
  • 753
# 540
капризни са. и аз уморих няколко, но един сървайвър седи и се държи и аз не знам как.
ако се поливат повече - изгниват, ако се засушат - съхнат... трудно се угажда на тези красавици. Cry
st. Dobri, не ги мори водата. Те са си направо блатни. Моята е чудовище с корона повече от метър. Засадена е в плитка саксия тип легенче и отдолу една много дълбока подложка, която винаги е пълна с вода. Така я гледам вече 10 години. Засадена е в някой от торфените субстрати на Лактофол ( не помня в кой точно - който грабна, сменяла съм го два пъти само) и съм ѝ добавила и малко перлит в субстрата.  Не обича да ѝ е топло  и да я пече директно. Ако ѝ е топло, заочват да ѝ падат листата.
Това, което описват за азалиите ли се отнася - засадени в плитък съд и в кашпа с вода.?
Виж целия пост
# 541
Мамоооо, зюмбюли❤️обожавам ги!
Виж целия пост
# 542
капризни са. и аз уморих няколко, но един сървайвър седи и се държи и аз не знам как.
ако се поливат повече - изгниват, ако се засушат - съхнат... трудно се угажда на тези красавици. Cry
st. Dobri, не ги мори водата. Те са си направо блатни. Моята е чудовище с корона повече от метър. Засадена е в плитка саксия тип легенче и отдолу една много дълбока подложка, която винаги е пълна с вода. Така я гледам вече 10 години. Засадена е в някой от торфените субстрати на Лактофол ( не помня в кой точно - който грабна, сменяла съм го два пъти само) и съм ѝ добавила и малко перлит в субстрата.  Не обича да ѝ е топло  и да я пече директно. Ако ѝ е топло, заочват да ѝ падат листата.
Това, което описват за азалиите ли се отнася - засадени в плитък съд и в кашпа с вода.?
Да, за азалиите е. По съвет от тук с такова поливане съживих азалии, останали само на пръчки (без никакви листа). Сега не спират да цъфтят и двете.
Предизвикателството за тази година обаче не мисля че е азалия, защото изсъхналите цветове бяха като мини розички по короната на дървото.

 Все пак го отглеждам по същия начин. За сега няма промяна.
Виж целия пост
# 543
dariVale, аз лично гледам всички цветя в една стая, която е с постоянна температура 23-24 градуса и 60% влажност. Засега нямам възможност да ги местя на студени места, защото нямам време. Blush

Месечинка виторога, абсолютно си права, че теменужките се гледат на по-студени места! Grinning

Venetta, wow, изумителна красавица азалия! Да ти е жива и здрава! Gift Heart

Sunny29, леле, толкова много красота!!! Прекрасни зюмбюли! Благодаря за невероятната гледка, че я споделяш с нас! Heart Eyes  Grinning


От мен скромно.... взех тези красавици амарилиси от Кауфланд. Така би трябвало да цъфнат, както е отпечатано на целофана им, дано Simple Smile
Виж целия пост
# 544
Здравейте, отглеждам бананова палма вкъщи, но и загниват листата в краищата, някой знае ли защо? Помещението е с климатик и е нормално топло..
Виж целия пост
# 545
Smurfie, банана има нужда от висока влажност, климатика изсушава въздуха и затова така стават листата. И при мен става с някои от цветята ми, аз всяка неделя ги къпя под душа. Прочети тук за отглеждане на банан https://bukvarche.com/2017/04/27/отглеждане-на-банан-в-домашни-условия/.
Съни, прекрасен е зюмбюла, много красота има при теб Simple Smile Two Hearts, представям си как опияняващо мирише! И аз много харесвам зюмбюли.
Виж целия пост
# 546
Аз имам такъв проблем с едната ми драцена. Но мисля, че я преполях. За съжаление доста от листата ѝ жълтеят и изсъхнаха по крайчетата и много ме е яд, че не се научих да не прекалявам с поливането.
Скрит текст:
Докато чакаме сезонните пролетни цветя ще показвам тези, които се чувстват добре зимата. Малко снимки на моите бебета, всички захванати от мен.
Дебелата Мара отвори цветчетата си. Някъде четох че след петата година дървото на живота цъфти, аз нали шмекерувах и си откърших напъпили клончета, мисля че успешно се захванаха - две саксийки си имам.


Сукулентчетата, които аранжирах заедно наистина препълниха саксийката си. Даже ми се струва, че едното и то ще даде цвят ( освен ако не са нови листа) На втората снимка се виждат.



Юката

Копривата оцеля при преместването Simple Smile

Бугенвилията с прехрасен връх. Дано напролет се разлисти цялата.

Африканската маргаритка, която не знам кога и дали трябва да преместя в нова по-голяма саксия.

И последно еониумите.



А тази красавица откак съм я купила не дава признаци на растеж. Дали да не я изкарам навън се чудя?

А тази я имам от година и вече трудно я събирам в душ кабината когато я къпя.

Виж целия пост
# 547
Ще цъфне,Магни. Супер са ти сукулентите, имаш вече материал за разреждане и още такива аранжировки 😝 така става като се чувстват добре.
Виж целия пост
# 548
Още ме е страх да ги бутам. Просто им се радвам, че се хванаха. Ще изчакам още преди да правя опити да ги разреждам. А и наистина са много красиви заедно.
LittleCactus, мислиш ли, че ще си пречат така гъсто едно до друго?
Виж целия пост
# 549
жълтушко ме прободе в сърцето
Simple Smile
Виж целия пост
# 550
Магни, страхотни са сукулентите 😍
Виж целия пост
# 551
Жълтият е невероятен.
Виж целия пост
# 552

Два месеца продължи целият процес. Голямо чакане беше, но си струваше. Сега ще видим какво ще стане след като прецъфти. Навсякъде пише
Виж целия пост
# 553
Магни, разкошни сукуленти имаш!❤
Жълтурко е страхотен!
Ти ги обичаш, но и те те обичат❤Личи си🥰
Виж целия пост
# 554
Да си призная години не ги отразявах. Тук в темата научих имената им, даже все още някои не ги знам. Тук ги харесах и заради вас проявих интерес и си начупих за моята тераса. Еониума даже не знаех, че цъфти. Явно е искал да ми покаже пълната си красота. Вече наистина ги обичам. Сега ще си сложа якето и ще се разходя до близкото дере да видя дали има цъфтящи в естествената си среда. И ще ги снимам да споделя.
Вълшебно е! И е на пет минутки от нас, ама който го мързи да слезе от колата 😡



Това не знам какво е и правих опит да го завъдя, неуспешен.

Латинките:

Слонско агаве:

И бодливата круша:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия