НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 1

  • 28 401
  • 765
# 435
А пробвала ли си като спи да го оставиш в слинга и да се гушкате? При нас работи. После спи непробудно
Виж целия пост
# 436
Слагам я по корем върху мен понякога заспива, но е ефективно колко всичко друго всмисъл заспива и като я друскаме ама се събужда и почва да реве, слинг нямам ама си я носим и друскаме като цяло, че и вибриращ шезлонг имаме, на който почти неиска да седи Rolling Eyes , но може би трябва да я сложа по корем върху възглавница на шезлонга и да пусна вибрации. Ще пробвам тази вечер. По принцип съм скептична и аз към капките затова се наливам с чай от кимион и копър, но ако продължава така мисля, че трябва да пробвам нещо.
Виж целия пост
# 437
Аз да се вмъкна малко странично от темата с коликите ... Този метод на Харп, освен за успокояване, дали работи и за приспиване, но после бебето да се остави в кошара да спи само? Thinking

И още един въпрос за съня. Забелязвам, че вечер първия сън на малкия е най-дълъг (3-5 часа), после спи 2 часа и после се буди на всеки 1 час. Защо намалява така продължителността? Worried Много е досадно, от 5ч нататък хич не се наспивам. Тъкмо се унеса и той пак гладен.
Виж целия пост
# 438
Знам че много пъти е писано по въпроса, но досега малката нямаше кой знае какви колики и не обърнах внимание когато се обсъждаше в темата , но от 3-4 дена е страшно. Като се почне от 17:00-18:00 часа до 21:00-22:00 рев с малки почивки заспи за 5-10 Мин и пак. Повръщането също се върна събужда се и повръща Disappointed досега ползвахме хомеопатични Коликинд капки и горе долу се справяхме, не съм сигурна че са колики по скоро се събужда защото повръща и после неможе да заспи и реве, но какво друго да са щом продължава часове. На 41 дена е и е само на кърма около 9 пъти на ден, но вече само от 1 гърда на хранен поради прехранване и повръщане, състоянието беше се подобрило, но пак започна. Чета че коликите се засилват след 6 тата седмица, в която сме в момента.
Въпросът ми е какви капки да пробвам първо при този голям избор: лефакс, САБ симплекс, колиеф, абоколикен, инфакол...?
С активна съставка симетикон или лактаза ?
С лактаза, че симетикона може да я запече според мен
Виж целия пост
# 439
Мамчета, аз давам био амика, според вас дали е проблем, че не давам и пробиотик? Педиатърката още не ни е виждала, след седмица прави месец малкото, а с нея когато се чух, каза че няма нужда от капки, бил малък за колики.. Но аз си го виждам, че го боли и го мъчи. Смятате ли, че е грешно да давам само био амика?
Виж целия пост
# 440
Лили и при нас е така със съня. Ако заспи към 21-22ч, понякога се буди към 2, 2 и нещо после след 3 часа и после след 2. Иска ми се някак да изместят тези първите часове сън от 00 часа. Според вас ако го будя тогава дали после ще спи 5 часа или ще си вкарам автогол 🤔 Понякога се случва ако е хапнал към 21ч да се събуди и след 3 часа и така до сутринта е точен като часовник. Знам, че кърмените бебета не са като тези на АМ и нямат нужда от почивка, но ми се иска и аз да почивам вече.
Една моя позната роди лятото, тези дни се видяхме и каза, че тя никога не е кърмила през нощта - от 12 до 6 си спи момчето. Така бил режима още от болницата 😟
Виж целия пост
# 441
Привет,майчета.Аз много рядко се включвам ,но пък редовно ви чета.Минавам с една питанка.Насочили ли сте се към някакви столчета за кола?Аз честно казано не съм разглеждала и нямам идея от марки,модели и характеристики и ще се радвам да ми помогнете в избора.
Виж целия пост
# 442
Аз да се вмъкна малко странично от темата с коликите ... Този метод на Харп, освен за успокояване, дали работи и за приспиване, но после бебето да се остави в кошара да спи само? Thinking

И още един въпрос за съня. Забелязвам, че вечер първия сън на малкия е най-дълъг (3-5 часа), после спи 2 часа и после се буди на всеки 1 час. Защо намалява така продължителността? Worried Много е досадно, от 5ч нататък хич не се наспивам. Тъкмо се унеса и той пак гладен.

О, същата драма имам! Между 23 и 4ч си прави спането (понякога са 3 понякога 4ч), после има един сън от 2ч и после настава някаква агония от будене на всеки час докато в 7 не ми издържат нервите и го вдигам и местя в хола. В повечето случаи той е наспан и усмихнат, а аз тотален парцал Disappointed
През деня рядко спи часове, че да легна и аз. Обикновено къси дрямки, които използвам за да ям или да свърша нещо.
Виж целия пост
# 443
И аз да се включа относно нощния сън. Ние сме на 5 седмици, но още не прави по-дълга пауза от 2ч. Освен ако не я сложим в количката и ако почне да се буди я люшкаме, иначе се събужда и до там. Като цяло и не си е спала в кошарата, даже в прибрахме тъй като само заемаше място. Също така си е обърнала ден и нощ и спи предимно през деня, почти не спи през нощта. предимно в количката си и върху мен или таткото. Изтощително е, изнемогваме вече и двамата и усещам как започва да има ефект на целия ни живот. Като цяло от както сме се прибрали аз си я взимам в хола и се люшкаме и приспиваме по цяла нощ, а таткото е в спалнята. То не е и въпрос, но по скоро да споделите как вие прекарвате нощите. Страх ме е че ще я свикна да е само в хола, и след това въобще няма да иска в спалнята, но пък ако стоим в спалнята нито единия от двамата няма да се наспива и ще е тотален ад вкъщи.
Виж целия пост
# 444
Лили и при нас е така със съня. Ако заспи към 21-22ч, понякога се буди към 2, 2 и нещо после след 3 часа и после след 2. Иска ми се някак да изместят тези първите часове сън от 00 часа. Според вас ако го будя тогава дали после ще спи 5 часа или ще си вкарам автогол 🤔 Понякога се случва ако е хапнал към 21ч да се събуди и след 3 часа и така до сутринта е точен като часовник. Знам, че кърмените бебета не са като тези на АМ и нямат нужда от почивка, но ми се иска и аз да почивам вече.
Една моя позната роди лятото, тези дни се видяхме и каза, че тя никога не е кърмила през нощта - от 12 до 6 си спи момчето. Така бил режима още от болницата 😟
Като ви чета съня на повечето както и при нас върви еднакво. С времето дано се оправи,че е доста изтощително. С голямата дъщеря процедирах точно така, кърмих я преди да се събуди около 00:00 часа и тя след това спеше по дълбоко повече време, но мисля че беше по-голяма. Сега с малката нямам идея как ще постигна режим супер трудно е с две деца + колики.
Виж целия пост
# 445
Една моя позната роди лятото, тези дни се видяхме и каза, че тя никога не е кърмила през нощта - от 12 до 6 си спи момчето. Така бил режима още от болницата 😟
Ох и на мен две познати вече ми се хвалят така и се чудя какви са тези бебета! И двете на кърма.
Аз ли нещо бъркам, не знам. Все си мисля, че ако се наяде стабилно и ще спи повече, ама май няма такава закономерност.

Margaritka79, да същата работа сме и през деня. Голям зор да дремне малко. Повече го приспивам отколкото спи.

Да порастват вече! Grinning
Виж целия пост
# 446
И двете ми деца са кърмени, голямата изобщо не обичаше да суче големи паузи правеше и през нощта на 1 месец вече спеше от 00:00 до към 6:00-7:00 без да се буди даже докато ѝ никнеха зъби не помня да се е събуждала, при нея зора беше да я кърмя. Малката е страшно лакома никакъв проблем с кърменето, но за сметка на това през нощта си иска. Мислех че каката аз съм я научила на този режим ама сега виждам , че на това няма как да се научи тя си е била такава. Малката като реве за сучене нищо че използва и биба просто няма как с нещо друго да я залъжа през нощта.
Виж целия пост
# 447
При нас е различно - 3-4 вечери се дереше от рев( включително и тази 😩) по 3-4 часа и после като заспи прави 5-6 часови паузи без да се буди, може би от изтощение. Вчера беше спокойна и не плака, но се будеше да яде през 3 часа.
Утре пак положението ще е това
Виж целия пост
# 448
Не съм психолог, но понеже и при нас дневните дрямки са кратки и само на ръце/гушнат си мислех, че може това да е начина на детето да търси внимание и близост. В смисъл аз докато го храня не му говоря много, после рядко го гушкам, въпреки че ми е приятно обикновено имам да върша нещо из къщи, та се замислих, че той иска да го гушкам вероятно, затова не спи сам.
Носа му е запушен, обаче сополи не виждам, чак се буди от тоя нос, какво да правя?
Виж целия пост
# 449
При нас е много различно всеки ден. Ето вчера например изяде 200 мл в 6 часа и яде пак чак сега. Май и към 9 хапна 60 и това беше. Сега изяде 100. Заспа в 9 и малко и сега се събуди да яде и пак заспа. По принцип си спи много добре по 3-4-5 часа, особено навънка. Онзи ден бяхме в Локорско на разходка 4 часа и с пътя до София около 5 часа бяхме навън. Ами насила го събудих, за да яде и да му сменя памперса в количка, за да не се събуди да яде в колата и да трябва да спираме. Заспа веднага после. Обаче ... След това вечерта беше рев и нерва от 6-7 до 23-24 часа. На нова година примерно пак едва заспа в 8 оставих го на леглото там в домакините, след 10 минути Св събуди. Гушнах го в слинга и спа 6-7 часа и не яде изобщо. Не знам дали не правя грешка с това, че не го будя и го оставям той да си каже кога е гладен и колко да яде. Майка ми мн ме оплю, че съм му дала 200 ама той беше гладен, за още питаше, след тях изпи още около 60 чай от копър
И сега пак, реално дори да броя от 9 до сега това са 7 часа, в които спи и не е ял. После ще се събуди към 7-8 са яде пак, поне така беше вчера и онзи ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия