Избор на телевизор

  • 88 741
  • 563
# 345
Съвсем различна технология от LED екраните. Максимално близки до реалните цветове. Добра способност да обработва не толкова доброто качество на сигнала, който доставят телекомуникационните оператори. Под "обработва" имам пред вид да приемат SDR или HD сигнал и да го разпънат прилично на 55-инчовата 4К матрица и изображението да изглежда прилично, а да не е зърнесто и размазано. Това особено личи в спортни предавания и филми с бързи сцени.
Виж целия пост
# 346
И аз не съм телеманиак, но закупих новия си телевизор преди олимпиадата и световното по футбол миналата година.
Преминах от 32” на 50” Sony серия XR.
Наистина е удоволствие да гледаш такава картина.
Виж целия пост
# 347
Четох, сравнявах и доколкото можах разсъждавах, и сведох избора си до тези двата:
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled55c31la-oled-smart-tv-09213772
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled55c41la-oled-smart-tv-09224736

Мнения?
Виж целия пост
# 348
Четох, сравнявах и доколкото можах разсъждавах, и сведох избора си до тези двата:
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled55c31la-oled-smart-tv-09213772
https://www.technomarket.bg/televizor/lg-oled55c41la-oled-smart-tv-09224736

Мнения?
Не смеех да предложа C4, че вече излиза над бюджета на Сони, което беше в първия линк за 1800лв. C3 e със 100лв по-скъп, което не е много, а и разликата в характеристиките си заслужава 100те лева. C4 е наследникът на C3, който е модел от 2023г. Твърди се, че C4 е една идея по-ярък от C3, но за мен единственото преимущество на C4 e, че е по-нов модел и евентуално би имал по-дълга поддръжка на операционната система. Аз бих се замислила сериозно дали бих дала още 300лв отгоре, защото така сумарно надскачаме с 400лв първоначалния бюджет, но това си е мое мнение. C3 мисля е с една идея по-добър звук от C4. Старият ни телевизор е C1, който е с 2 години по-стар от C3, но все още си има поддръжка и си ми харесва.
По принцип класовете ОЛЕД телевизори на LG се означават с букви G, C, B, като цифрите след тях означават годината на модела. G е най-високият клас, но и цената му е доста по-висока. C според мен е много добър избор. Дали да бъде C3 или C4 не мога да дам съвет кой е по-добър като качество, според мен са равностойни. Ако ще трябва да вадя пари от моя джоб, бих взела Ц3 Simple Smile
Виж целия пост
# 349
Благодаря, прочетох за буквените означения и годините в предходна твоя публикация и вече станах малък спец по ЛГ 😜
G3 го сравнявах с C3 и разликата беше само в звука. (Дано не бъркам букви и цифри)
Виж целия пост
# 350
G3 e доста по-добър от C3 по отношение на яркостта. Вероятно ще е по-добър и от C4 в това отношение. Обаче и за него се въздържам да предложа, защото редовно отивам да си купя нещо за 200лв и после излизам от магазина с подобно нещо за 350лв. Уважавам много хората, които са дисциплинирани и се придържат към определения бюджет и изничат в малки граници. Моите ангели са много слаби. За това поне в съветите се опитвам да се съобразявам с бюджета на питащия, защото действията ми са ...... няма да се оплаквам Wink
Виж целия пост
# 351
Избери който и да е, само да не е Самсунг.
Виж целия пост
# 352
И аз съм за ЛГ , най-добре да види Сонито и Лг на живо и да си избере , защото предпочитанията на всеки са различни за кристална картина и звук.
Виж целия пост
# 353
Здравейте, и аз съм тук за съвет. Трябва ми малък телевизор за кухня - максимум до 27".
Оказа се, че няма почти никакъв избор на малки телевизори с Full HD, да не говорим за повече. Спрях се на тези два:
https://www.emag.bg/televizor-monitor-lg-27tq615s-27-68-sm-smart … aeu/pd/D4BD6LMBM/
https://www.emag.bg/prenosim-televizor-metz-led-24mpe7000-24-60- … z-h/pd/DVZRC1YBM/

Бих искала мнението ви за тези марки и модели, ако някой има впечатления от тях или подобни.
По-специално ме интересуват операционните им системи - WebOS и Google TV. Плюсове, минуси, поддържат ли софтуеъра, имат ли актуализации и т.н. Според Емаг, въпросното LG е с версия 22 на WebOS - т.е. от 2022 г., а оттогава излязоха няколко Андроида, но не откривам нищо по-ново като модел. Някъде срещнах и отзиви, че имало проблеми с някои адроид приложения на WebOS - интересува ме по-специално с EON на Vivacom има ли такъв проблем?
Виж целия пост
# 354
Добре! Не мога да разбера. Телевизор в кухня. При това с размер на фото рамка.
24" монитор за компютър среден клас е около 250лв. Един посредствен TV бокс около 120лв. Всякакви проблеми със съвместимостта са решени.
Виж целия пост
# 355
Не е желателно да купувате от Емаг, защото така спонсорирате румънската икономика. Емаг е румънска търговска фирма, която печели от посредничество между българските фирми и крайния клиент. Всички стоки, предлагани от Емаг можете да си купите доста по-евтино от България.
Виж целия пост
# 356
Здравейте, и аз съм тук за съвет. Трябва ми малък телевизор за кухня - максимум до 27".
Оказа се, че няма почти никакъв избор на малки телевизори с Full HD, да не говорим за повече. Спрях се на тези два:
https://www.emag.bg/televizor-monitor-lg-27tq615s-27-68-sm-smart … aeu/pd/D4BD6LMBM/
https://www.emag.bg/prenosim-televizor-metz-led-24mpe7000-24-60- … z-h/pd/DVZRC1YBM/

Бих искала мнението ви за тези марки и модели, ако някой има впечатления от тях или подобни.
По-специално ме интересуват операционните им системи - WebOS и Google TV. Плюсове, минуси, поддържат ли софтуеъра, имат ли актуализации и т.н. Според Емаг, въпросното LG е с версия 22 на WebOS - т.е. от 2022 г., а оттогава излязоха няколко Андроида, но не откривам нищо по-ново като модел. Някъде срещнах и отзиви, че имало проблеми с някои адроид приложения на WebOS - интересува ме по-специално с EON на Vivacom има ли такъв проблем?
Хибридите (монитор с телевизор ) не следват стандартната схема на ъпдейт ,и е малко вероятно да пуснат по нова версия за него. Но все пак ще получаваш пачове и подобрения за 22, За телевизори , 22 може да надгради до 24 (23 при някой модели заради хардуера). Аз гледам ЕОН на 3.5 и 24 и разлика в стабилността няма. С този Метц си закотвен почни на 100 процента с това което са вложили като андроид при производството.
Виж целия пост
# 357
Здравейте, планираме да закупим нов телевизор за хол. В момента сме със 32 инча Сони, което е доста старо, но като цяло сме доволни от качеството на картината. Може би и изискванията ни не са големи. По-скоро е важно да издържи по-дълго във времето. Използва се главно за гледане на ЕОН Тв. Бих искала са Ви попитам с бюджет около 1500лв, според вас има ли телевизор, който да  се справя по-добре с приемане на SDR или HD сигнал и прилично разпъване на 55-инчовата 4К матрица и изображението да изглежда добре, а да не е зърнесто и размазано. Последното е копирано от ваш коментар, тъй като не съм особено наясно с нещата, но разбрах, че това е важно. Не знам дали е постижимо, тъй като с този бюджет е непосилно да вземем OLED. В друг форум ми препоръчаха този TCL, но сякаш сме резервирани към марката. Бихте ли споделили мнение относно тези или препоръчали други модели? https://www.emag.bg/televizor-tcl-miniled-55-139-sm-smart-google … M/?ref=fam#139-cm
https://www.emag.bg/televizor-sony-bravia-led-55x75wl-55-139-sm- … M/?ref=fam#139-cm
Виж целия пост
# 358
Сони-то е добро решение, но защо точно от Емаг? Те не са вносители, а прекупвачи и цените има са по-високи, отделно купувайки оттях спонсорирате румънската икономика (Емаг са румънска фирма).
Ето една  по-евтина оферта, при това с 5-годишна гаранция.
https://brosbg.com/sony-kd-55x75wl-product-24226
Виж целия пост
# 359
Сони-то е добро решение, но защо точно от Емаг? Те не са вносители, а прекупвачи и цените има са по-високи, отделно купувайки оттях спонсорирате румънската икономика (Емаг са румънска фирма).
Ето една  по-евтина оферта, при това с 5-годишна гаранция.
https://brosbg.com/sony-kd-55x75wl-product-24226
Главно поради това, че TCL е на промоция в момента и има шоурум в Пловдив, където ми казаха, че на място могат да ми го отворят и да го тестваме. Имам някакви страхове да поръчвам такава техника с куриери заради шансовете да го повредят по някакъв начин/пукнат дисплей например/ и при липса на опция преглед, както ни се е случвало с поръчка на стол от емаг да го подхвърлят и да не можем да го видим и да си изгорим... Не сме поръчвали от Бросбг и не знам как стоят нещата с доставката. Определено 5 годишната гаранция е изкушаваща. Но ме спира това, че нямат физически магазин в града. И ако недай си боже се наложи да използваме гаранцията ми се струва сложно как ще се случат нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия