Раздяла заради друг мъж

  • 19 642
  • 583
# 315
Не смятах да пиша за това в темата, но “децата са адаптивни” леко ме предизвика. В последните 13 месеца две деца (момчета) от колежа на сина ми се самоубиха. Едното буквално преди три дни, на 31.12 преди обяд. И двете ненавършили 19г., и двете от разбити семейства, с разводи и различни партньори и на двамата родители в последствие. НЕ казвам, ме само това е причината, не знам много подробности. Всеки обаче е грамотен и може да прочете статистики за ментални проблеми и прочие. Да не продължавам. Действията на родителите са повече от важни в този момента. Дано да емоционално зрели да не превръщат живота на детето в ад.

Това в България ли се случва?
Виж целия пост
# 316
Не.
Виж целия пост
# 317
Andariel , пиша от телефон и в момента не мога да извадя цитат от последните промени в законодателството, но при съмнение за малтретиране или друга рискова ситуация вече е предвидена реакция буквално за 24 часа, пък после родителите да ходят да доказват пред съда правотата си.
А рискът по отношение на детето е много широко дефиниран и включва и чисто икономически условия.
Парадокс е, че държавата вместо да подпомогне с 200-300 лв. биологичните родители предпочита да даде 900 (мисля, че толкова станаха вече) лв. на чужди за детето хора. Предпоставки за злоупотреби колкото искаш. Мисля, че миналата година имаше случай с бебе при двама работещи родители...
Но... темата ми е много неприятна и затова ще спра, приемайки, че аз не мога да чета и някои неща съм ги сънувал.
Виж целия пост
# 318
Наистина няма смисъл да се мисли и в насока бъдещи самоубийства...! Пълно е с разведени и разделени родители с нови партньори. Никой не е застрахован.

Спомням си как една съфорумка ме убеждаваше, че сред нейните познати нямало нито 1 разделено семейство. Добре, но да видим така ли ще е сред познатите на децата й след 20 години примерно? Животът е динамичен, с онлайн  общуването срещаш много повече хора дори и въщи да стоиш, като реши някой да търси нещо другаде, ходи го спри.. това е живота.
Виж целия пост
# 319
Бащатко, на пръв поглед е така, но на втори поглед хич не е така. Парите не правят децата по-малко малтретирани, ако има малтретиране. Помниш ли случая с детето в Перник, дето майка му го снимала как го бие и изпращала клипчетата на бащата? На тези хора и хиляда лева да им бяха дали, майката пак щеше да постъпи по същия начин. Детето го взеха от майката, настаниха го или в болница или в център за временно настаняване. Не им трябваше нов закон, за да го направят. Роднините са били питани дали искат да вземат детето, те са написали отказ. Бащата е заявил желание да го вземе, но той задължително трябва да мине през процедура за повишаване на родителския капацитет, защото не могат ей така да му го дадат и са прави. Ако правилно помня, тя е изпращала клиповете на бащата, а сигнала май го беше подал някой друг. Той  се благодари, че няма да го съдят, защото е знаел, че майката бие детето специално пред камера и му е изпращала клиповете.
Кой знае още колко случаи има на малтретирани деца.

не можем все да оправдаваме разводите, само защото хората не могат да се разберат или бързо им омръзва и тръгват да търсят поредната нова любов. После става каша от типа "моето и твоето бият нашето". Само на сериал е забавно.
Виж целия пост
# 320
Това, че някъде са се самоубили 19 годишни младежи какво променя нещата? Имали са депресия, или някакви други проблеми. Има много, които се самоубиват, а родителите им не са разведени. Айде да живеем като страхливи мушмороци, да се носим по течението, да нямаме право на лично щастие. Много вярно, адаптивни са децата, а и в семейството родителите са тези, които трябва да вземат решенията.
Виж целия пост
# 321
Не смятах да пиша за това в темата, но “децата са адаптивни” леко ме предизвика. В последните 13 месеца две деца (момчета) от колежа на сина ми се самоубиха. Едното буквално преди три дни, на 31.12 преди обяд. И двете ненавършили 19г., и двете от разбити семейства, с разводи и различни партньори и на двамата родители в последствие. НЕ казвам, ме само това е причината, не знам много подробности. Всеки обаче е грамотен и може да прочете статистики за ментални проблеми и прочие. Да не продължавам. Действията на родителите са повече от важни в този момента. Дано да емоционално зрели да не превръщат живота на детето в ад.

Това в България ли се случва?

Не бре, на Луната само.
Навсякъде може да се случи.
Пък пробвайте. Тормозете си децата, да видите резултати.
Аз съм била тормозена, та знам.
Виж целия пост
# 322
Ставаше въпрос, че малтретирането далеч не е единственото основание за отнемане на дете, но... няма смисъл... нищо няма да променим с тази дискусия.
И без това в този нов бизнес се завъртат такива суми, че има достатъчно и за формиране на общественото мнение в определена посока.

И за да не се отклоняваме много от темата на авторката. Имам познати в съдебните среди и са ми споделяли,  че съвсем не е прецедент през последните години родителските права да бъдат присъдени на бащата. Не е задължително майката да е наркозависима или алкохолизирана.
От моите близки познати две жени се споразумяха да отстъпят родителските права на бащите, само и само да се отърват от непоносимата атмосфера по-леко.
При едната децата са големи и практически няма значение, но при другата детето е в началните класове. Не мога да я съдя, твърди, че тормозът е бил непосилен и едва е изчака детето малко да порасне. В един град са и поддържа редовни отношения с детето. Но докато се разведат е имало картинни обяснения от страна на бащата къде и с кого си ляга мама. Да, имала е паралелна връзка след като де факто са били само съквартиранти.
Виж целия пост
# 323
Значи авторката може да се плюе, че изневерявала, а това, че бащата травмира допълнително и умишлено детето си казвайки му по най-грозен начин истината, не се коментира ? В случая най-важното не е да разбираме кой крив кой прав, а как да се пощади психиката на детето в тази трудна ситуация. И докато майката пита в бгмама, бащата най-безцеремонно го полива с вряла вода.
Виж целия пост
# 324
Значи авторката може да се плюе, че изневерявала, а това, че бащата травмира допълнително и умишлено детето си казвайки му по най-грозен начин истината, не се коментира ? В случая най-важното не е да разбираме кой крив кой прав, а как да се пощади психиката на детето в тази трудна ситуация. И докато майката пита в бгмама, бащата най-безцеремонно го полива с вряла вода.

Не плюем по нея, но и обясняваме, че това, което е сътворила и разказала на бащата не е в нейна полза и в полза на детето.

Не можем да зашием устата на бащата или да му казваме какво да говори и да не говори пред детето. Негов избор е и не е единствения .

Майката трябваше да пита в бг-мама преди да му съобщи новината, идеално преди да започне връзката с колегата. С вряла вода е поляла тя бащата, а не той детето. Бащата само повтаря разказаното от майката.
Виж целия пост
# 325
Не смятам, че тя го е поляла с вряла вода. Жените дълго говорят, обясняват, тръшкат се и опитват всячески да покажат и индикират, че проблем има. Това, че масово мъжете пренебрегват тези опити да се подобрят отношенията им изиграва лоша шега и накрая се правят на поляти с вряла вода. Пък и дори да не го е очаквал - средно интелигентен човек с грижа за детето не би си изразил така шока върху детето.
Виж целия пост
# 326
Авторката каза, че са имали разговори с бащата. Сега изведнъж той бил полят с вода, направо изневиделица му дошло, че жена му не го обича вече.
Но дори и изневиделица да беше пак не трябва да тровиш детето си.
Бас ловя, че бащата е бил поредния, който си е мислел, че жената няма къде да ходи с дете и без жилище. Ако е имало попарване с вода, то е било просто изненадата, че жената иска да го напусне. Че даже има и друг мъж, който я харесва достатъчно, че да я прибере с чуждо дете.
Виж целия пост
# 327
Нищо не е изневиделица. Проблемите се трупат като подводни камъни и ако няма комуникация и осъзнаване, в един момент ямата става голяма. Единствено детето е в "изневиделица" и най-малкото, което му дължат и двамата му родители е адекватно отношение и любов !
Виж целия пост
# 328
Въпреки това. когато са намесени деца, е излишно да развяваш новата си връзка пред партньора. Но станалото - станало. Не е фатално.

Не разбрах само дали мъжа, който обича да пие, има всеотдайна майка. Ако е така, то детето съвсем може да иска да остане при баща си / баба си. Сам мъж няма да се справи с гледането, но има ли една баба, всичко придобива един друг смисъл и ето ти ги "майчини грижи" номер две осигурени.
Виж целия пост
# 329
Въпреки това. когато са намесени деца, е излишно да развяваш новата си връзка пред партньора. Но станалото - станало. Не е фатално.

Не разбрах само дали мъжа, който обича да пие, има всеотдайна майка. Ако е така, то детето съвсем може да иска да остане при баща си / баба си. Сам мъж няма да се справи с гледането, но има ли една баба, всичко придобива един друг смисъл и ето ти ги "майчини грижи" номер две осигурени.
ИМАШЕ всеотдайна майка, която много се грижеше за него, почти като бебе. Тя почина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия