"Великите Селджуци", "Дъщеря ми" и актьорският екип след това - Тема 2

  • 33 445
  • 528
# 255
Нищо не разбрах от фрагът? Санджар в немилост ли е?
[/quote
Гостенче, няма още превод, но в общи линии- Меликшах съобщава, че майката на Сенджер е отвлечена. И  всички се напрягат дали няма да я търси лично той. Grinning

Когато се появи превод, веднага ще го метна тук.
Аз мисля да изчакам субтитрите на серията, тогава ще гледам, тази озвучка много ми омръзна.

От актьора, изиграл бащата на Турна. Heart



И да отбележа колко красиво бе заснета сцената на Сенджер и Турна в нощта преди заминаването за битката. Heart

Виж целия пост
# 256
Група, имаме фрагман 1 за 27 епизод, наистина както казват комшиите- бомба! Misc Bomb

Виж целия пост
# 257
Група, имаме фрагман 1 за 27 епизод, наистина както казват комшиите- бомба! Misc Bomb



Теркен хатун ще позеленее
Виж целия пост
# 258
Момичета, започнаха да излизат снимки от новата серия.

Мисля, че ни очаква много интересна нова серия. 26- та  бе някак преходна, всичко течеше по-бавно. Акцентът бе върху Текиш и неговото предателство. Ще видим как ще го решат този въпрос, според историята първия път му прощава Меликшах, втория- не.
В 26 серия ми хареса  това как хубаво градят отношенията между Сенджер и Тапар- наблюдавайки какво се случва между баща им и чичо им, вероятно ще извлекат поуки за бъдещето. И както вече знаем, според историята няма битки между тях,  а заедно ще водят борба с Баркиярук.
Това, което никак не ми хареса- помюсюлманчването на граф Алберт. Вече писах по този въпрос- твърде пропагандистко е това да правят единствения положителен герой християнин мюсюлманин. Същото щях да напиша и ако бе обратното.
Но какво да се прави, знаем на кой канал е сериалът.Head Band

Пускам няколко снимки от новата серия, тя предполагам ще бъде  много силна. Nature Fire
Тапар ще става емир на Шелемзер. Сенджер и Турна ще се подкрепят с любов,. И основният въпрос- ще научи ли най-после Меликшах тайната? Този път май да, а в оставащите до края на сезона серии ще видим последствията.























Виж целия пост
# 259
Здравейте, момичета!
Ончее, благодаря ти за поста и споделеното.
Аз изостанах малко с епизодите и мисля тези дни да наваксам.
Прекрасна снимка на Меликшах:
И още:

Буура, като Меликшах  със сина си:

Хубав ден и бъдете здрави.
Виж целия пост
# 260
Хайде на новия фрагман! Misc Bomb

Виж целия пост
# 261
Здравейте момичета
Очаква ни отново интересна серия...Една истина ще излезе ли най после на светло...
Виж целия пост
# 262
Здравейте! Нося ви едни уникални колажи с Елчин и Меликшах от една от най-най-най любимите ми техни сцени. HeartHeartHeart Мога да я гледам хиляди пъти без да ми омръзне. YumHeart EyesKiss Само как се гледат двамата - химията между Буура и Лейля Лидия е уникална. Неповторими са - много ги обичам ... Sparkling Heart Sparkling Heart Sparkling Heart



Ето и моя коментар за 26-ти епизод на Селджуците. На мен епизода ми хареса - имаше доста интересни неща. Animal RacehorseFlowers Four Leaf CloverBlush Онче - благодаря ти за всичко споделено. HugHugHug Да епизода беше преходен, но по-скоро заради това, за което ни подготвят сценаристите в бъдеще. Thinking Не знам с какво впечатление сте останали вие, но аз през цялото време докато гледах този епизод и особено като го гледах с превод - макар и на руски останах с впечатлението, че Емре Конук и компания вече ни подготвят за момента, в който ще убият Меликшах и ще започне битката за това, кой ще го наследи. Disappointed Защо иначе ще ни показват как Меликшах определи кой от синовете му да заеме мястото му ако умре или нещо се случи с него. Smirk Да в случая го направи заради предстоящата война, в която се впусна - но ми беше ясно, че Меликшах няма да умре в битката с Текиш. Знаем, че в реалната история - той е отровен или убит от Теркен или друг свой близък. Wink Т.е. той сега определи наследника си, така че един вид ако нещо стане с него - всички вече да са наясно с волята му. Sob Имам усещането, че както каза Буура - ролята му на Меликшах ще продължи един сезон - и вероятно в края на сезона ще убият Султана. Cry Едно е ясно - без него този сериал не би бил същия. Но предполагам, че така ще направят и в новия сезон ще цъфне Беркиярук и историята на сериала ще започне да се върти около синовете на Меликшах. Thinking

Буура е Уникален талант - Меликшах е Великолепен! Гледам го с удоволствие ... HeartHeart EyesHands Clap



Но нека карам по ред - в епизода имаше невероятни битки. Sunglasses Понякога тези безкрайни боеве ми идват в повече, но този път имаше 2 момента, които силно ме впечатлиха. Stuck Out Tongue Winking Eye Много ми хареса боя между Тапар и сина на Текиш - Ахмед. На Тапар не му трябваха оръжия - с голи ръце му даде заслуженото. Страхотен е ... Tada Султана също беше на път да се разправи с подлия си брат предател - но Митрас го спаси. И така Текиш реши да изправи армия срещу Меликшах и да го свали от престола. Отврътителен е. Angry Личеше си колко е тъжен Меликшах от факта, че брат му се оказа предател - въпреки че намери документите с плановете на Текиш, Меликшах все пак му даде шанс. Беше решил, че ако Текиш се откаже - няма да има война, но Текиш уби пратениците на Меликшах и това беше предела. Султана в крайна сметка реши да влезе във война с брат си. Rolling Eyes

И тук се видя реакцията на всички - Теркен не искаше да влизат във война, защото ако Меликшах умре, това може да усложни бъдещото на нероденото й дете, което иска да сложи на престола. Triumph От друга страна Зубейде беше съгласна на война и заяви, че до сега Султана винаги е побеждавал, но ако сега не успее да се върне и бъде убит - то има синове, които ще заемат мястото му. Disappointed И при двете се видя, че има амбиция - Зубейде не е лоша, но е хитра - от една страна подкрепя Султана, но се вижда, че е доста хладнокръвна и знае, че Беркиярук като най-голям ще заеме мястото на Султана. Wink В същото време и Хаджи посъветва Султана да определи своя наследник за престола, който да заеме трона ако Меликшах умре. Така щели да избегнат бъдещи сблъсъци между братята. Thinking

Наистина този случай беше повратна точка - тук ни показаха и прекрасните взаимоотношения между двамата братя Сенджер и Тапар докато разсъждаваха над случващото се. Heart Според мен това им повлия да разберат как не бива да правят - те видяха предателството на брата на Султана - и разбраха, че не бива да се бият по между си. Hug И Зубейде се яви да им каже същото - също и да им напомни, че който и от братята да седне на престола - те трябва да се примирят. Според мен леко им намекна, че това ще е Беркиярук Sunglasses



Меликшах извика Тапар, Хаджи, Теркен, Зубейде и хора от съвета и им каза, че вече е определил кой да заеме мястото му, ако той умре. Cry Теркен попита защо точно сега - и друг път е бил на война, защо трябва да определя някои от синовете си. Thinking Меликшах каза, че синовете му вече са големи и не иска да стигат до подобни битки по между си. Затова иска да определи наследника си още сега и се надява другите да приемат решението му. Каза също, че независимо дали ще победи или ще умре иска това да е ясно. Wink

И така Меликшах определи най-големия си син Беркиярук за свой наследник. Wink Каза на Зубейде, че ако нещо се случи с него иска Беркиярук да седне на престола. Помоли я да му се обади, за да е в готовност. Зубейде разбира се се зарадва и каза на Султана, че ще го изпълни. Rolling Eyes На Тапар Султана повери да управлява Шелемзар. Каза му, че ако се върне от война - веднага ще има церемония и ще го назначи за Емир на Шелемзар. Тапар се съгласи, но жена му Гевхер хич не беше доволна. По-късно опита да подкове Тапар, че той трябва да седне на престола, а не Беркиярук - но Тапар отговори, че това е решението на баща му и всеки трябва да приеме това, което му е отредено. Heart Браво на Тапар - вече уважава решението на баща си. Не позволява Гевхер да му влияе. Two Hearts

Теркен и Зебейде се скараха - Зубейде обвини Теркен, че мисли само за нероденото си бебе, не за Султана. От своя страна Теркен обвини Зубейде, че е много спокойна и че и тя мисли само за сина си Белкиярук и не я било грижа за живота на Меликшах. Въобще доста неща лъснаха - и тук пак Емре Конук ни насочва за бъдещите битки между двете и опита им да възкачат синовете си на престола след смъртта на Султана. Disappointed Просто много неща ми подсказват, че може би ще убият Султана в края на сезона. Може би затова тайната за Башолу ще излезе на яве - от тук насетне ще последват последствията. Но ще видим - това са си мои предположения. Thinking

Теркен беше гневна и отиде при Султана да се жалва - какво щяло да стане с нероденото им дете. То нямало ли да седне на престола. Меликшах се ядоса, виждайки колко е амбициозна - каза й, че всичките му деца ще получат своя дял и никой няма да е ощетен. Според мен тук той видя по-ясно истинското й лице. Blush

Озадъчи ме и това, което Теркен каза на нейния гаден слуга - тя вече е готова на тайни планове срещу Меликшах. Щяла да говори с нейния род Караханли. Само и само новороденото бебе да седне на престола сега съм убедена, че ще стане още по-лоша - и нищо чудно наистина тя да посегне на Султана. Ще видим. Thinking

Хареса ми и разговора между Тапар и Сенджер със сестра им - Махмелек. Purple HeartFlowers Four Leaf CloverFlowers Hibiscus



Хареса ми и разговора на Меликшах с дъщеря си. Много хубави думи й каза и я успокои. И тук наблегнаха пак на пръстена на Султана - винаги ни го показват и при важните битки и при важните моменти - пръстена, който Елчин подари на Меликшах! Много се радвам, че той го носи - по този начин и тя сякаш е с него ... Wear RingTwo HeartsHug



Да кажа другият ми любим момент - а именно финалната сцена. За пореден път изключително добър, благороден и смел Меликшах - той избра сам да се изправи в битка срещу брат си Текиш, за да не се пролива кръв. Hands ClapBlushAnimal Racehorse Самата битка между двамата беше много силна - за пореден път Меликшах показа своите бойни умения. Текиш на няколко пъти рани Меликшах - хареса ми как Сенджер искаше да тръгне и да помогне на баща си, но Везира го спря. В крайна сметка Меликшах успя да победи Текиш. Според мен този път няма да му прости - даде му шанс, който той пропиля. Thinking



Снимките от новия епизод са много хубави! Онче, Нинка - благодаря ви ... HugHugHug

Нося ви и още една невероятна снимка към предстоящия епизод - а именно Султан Меликшах прави Тапар - Емир на Шелемзар. Той го заслужава. Много се радвам за нежо ... HeartTwo HeartsHorse Racing

Виж целия пост
# 263
Мисля си, че наистина в края на сезона Меликшах ще умре. Предполагам и че Баръш Ардуч ще играе ролята на Беркерук
Виж целия пост
# 264
Здравейте, момичета Hug

PGGP, да, всички чакат отговора на Баръш Ардуч. Blush И са го нарочили за Баркиаярук, ще видим. И на един друг актьор се беше завъртяло името, ама нещо не се говори за него. Един русичък, синеок, забравих как се казва.
Рокси, споделям разсъжденията ти. Да, има намеци за смъртта на Меликшах. Хич не ми се иска да е така. Пък и по мои сметки в сериала сме още в  1091 и е все още  рано е да се раделяме с Меликшах...

Споделям и аз колко се впечатлих от нахалството на Теркен! Anguished Тя направо си каза какво я притеснява! И заявлението и за търсене на подкрепа от Караханидите / нейния род/ показва бъдещите и  действия- битка на всяка цена за трона.
Поведението на Гевхер също намеква за неща, които ще се случат в бъдеще. Тя вероятно няма да успее да  настрои Тапар срещу Сенджер, но срещу Беркиярук ще успее. Защото според историята точно между Баркиярук и Тапар е имало конфликт, като Сенджер, естествено е бил на страната на Тапар.

Разговорът на братята със сестра им Махмелек бе интересен, наистина, особено когато тя каза на Сенджер- "Прав сте, Сенджер бей, но Вие не се прощавате с баща си и с брат си" Sunglasses Така де, изобщо не  е с баща си и брат си Сенджер. Grinning Как се спогледаха с Тапар. Grinning

Серията, която ни очаква, ще е много интересна.  Почти всички се надяват на разкриване на тайната.  И ще гледаме последствията след това.
Според историята между Меликшах и везира е имало конфликт малко преди смъртта на Низам ал Мулк. Дано не използват този факт и да занулят първо везира, а след това султана...

Преди малко продуцентът пусна туит с емотикон на снимки. Ще видим с какво ще ни изненада, ще допълня поста, ако е нещо интересно.
Засега за настроение публикувам тази снимка зад кадър. Blush

Виж целия пост
# 265
Здравейте, момичета!
Благодаря на всички ви за споделеното. Чета с увлечение и интерес  изчерпателните ви постове.
В подкрепа на написаното от Ончето, прочетох и при рускините следното: "Продължават преговорите между продуцентската компания Akli Film и Баръш Ардуч, за присъединяването на актьора към проекта Великите селджуци. В следващите дни ще стане известно дали ще има резултат".
Вече, обаче има негова снимка:

 Хубав ден ви желая, до скоро и бъдете здрави.
Виж целия пост
# 266
Наистина беше силна серия. Hands Clap
И тайната вече я знае Меликшах, накрая бе сцената- много емоционална, разтърсваща.Nature Fire

Следващата серия може би ще прилича на тази след като Тапар научи за майка си. И при Меликшах неочакваната радост ще се смеси със силно страдание заради лъжата. Оше повече той бе неподготвен.

Първо явно го  отнесат всички. Misc Bomb Надеждата ми е, че Гевхер ще роди внуче и ще умилостиви султана. Blush

Ето го откъса от следващата серия.

Виж целия пост
# 267

Виж целия пост
# 268
Гостче, това видео е запленяващо! Heart Eyes

Ето го фрагман  1 за новия епизод.
Както предупреди продуцента, ще плачем  на него. Broken Heart



Рускините бързо направиха превод, слагам линк..
Но и без превод емоциите се виждат. Меликшах отхвърли Сенджер. Broken Heart Майка и син гордо прегърнати си тръгнаха. Broken Heart Ех, така ще се започне, то беше ясно. Но после ще е друго. Heart

https://vk.com/video-77189405_456239239
Виж целия пост
# 269
Здравейте! Онче, Нинка, Гости, PGGP - благодаря ви за всички прекрасни неща, които сте пуснали. Hug И аз ви нося едни невероятни снимки зад кадър от Селджуците ... Sparkling Heart Two HeartsAnimal Horse Започвам с едни прекрасни снимки на Буура и Лейля Лидия/ Меликшах и Елчин, на които са заедно с видни гости посетили сета на сериала, тук е и Емре Конук. Снимките са от септември 2020 - двамата са невероятни ... HeartHeartHeart Пускам и едни страхотни снимки зад кадър на Буура заедно с актьорите в ролите на Хаджи и Камач ... Animal RacehorseBlushHands Clap







   



Епизода беше много интересен - тези дни ще си кажа по-подробно мнението за него. Wink Промото към новия епизод също е супер - аз очаквах тази реакция на Султана. Бях убедена, че няма да прости толкова лесно на Башолу, че 20 години се е правила на мъртва. Това е съвсем нормална реакция. Blush За Башолу го очаквах, но не очаквах че Меликшах ще се разсърди и на Сенджер. Доста силни думи си казват - благодаря за руския превод. Heart Тъжно беше как Башолу и Сенджер напуснаха двореца след като Меликшах им затръшна вратата - но поне майка и син са заедно и ще се подкрепят. Revolving Hearts Онче - според мен от тук ще започнат проблемите между Султана и Везира. Thinking Прочетох, че в реалната история умира Везира, после умира и Меликшах - като нищо в края на сезона ще убият и двамата - не ми се иска, но всичко натам води. Disappointed PGGP - благодаря ти за новината. И аз мисля като теб по отношение на Султана - вероятно ако Баръш Ардуч се съгласи ще го видим в ролята на Беркиярук в сезон 2. Thinking Но нека видим дали ще приеме да участва - вече доста време преговарят с него. Sunglasses

Още снимки зад кадър с актьорите - на Буура/ Меликшах, Али/ Тапар и Екин/ Сенджер. Невероятни са ... KissFlowers Four Leaf CloverAnimal Racehorse

Пожелавам ви хубав ден - бъдете здрави! Sparkling HeartFlowers Four Leaf CloverHands Pray



 



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия