ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 2

  • 25 543
  • 783
# 315
Така облегнато като на снимката със сгъната братичка към гърдичките не е идейно. Аз точно това искам да избегна ама не знам как, защото сме далеч от седенето. Той още дори не се обръща.
И свеки ми вика така за скута. Май това ще е решението, ако искам да почна по-рано.
Аз все пак ще изчакам да мине още месец де. Ние в петък навършваме 4м.
Виж целия пост
# 316
Започнах с пъщарнак, не е очарован, той няма проблем с лъжичка, от новороден ползва. Според мен не му харесва и днес ще му дам и утре ще вкарам картофа.

Виж целия пост
# 317
Аз я храня в тази позиция, когато вечеряме също я слагам в стола, за да присъства и тя на масата, иначе мрънка.
Виж целия пост
# 318
Така облегнато като на снимката със сгъната братичка към гърдичките не е идейно. Аз точно това искам да избегна ама не знам как, защото сме далеч от седенето. Той още дори не се обръща.
И свеки ми вика така за скута. Май това ще е решението, ако искам да почна по-рано.
Аз все пак ще изчакам да мине още месец де. Ние в петък навършваме 4м.
Това щях да пиша и аз - на ваше място бих изчакала (и изчаквам;)) Също е с рефлукс. Докато не седи самостоятелно и не спре да отбутва с език лъжицата не е готова!  Хубаво си решила след месец поне. Баткото на 5м.и5дни вече си седеше на столче за хранене и почнахме захранване, не сме имали никакви проблеми!
Виж целия пост
# 319
Здравейте  отдавна не съм писала , но ви чета редовно. Има ли някоя мама  опит с тези ужасни бактерии Ешерихия Коли , днес ни излязоха в акото и ни назначиха антибиотик. 😒
От седмица малката се превива , повреме на хранене и след него. Мрънка постоянно, реве без причина, дори като яде реве . Забелязах  че акото и е малко по рядко и лъщи затова пуснах проба .Четох някакви неща, но няма много информация за бебета в мрежата.
Виж целия пост
# 320
Здравейте, искам да се включа със съвет за захранването. Ако няма здравословна причина и бебето наддава добре, не бързайте на 4-5 месеца. Ранното захранване има потенциал да доведе да проблеми на по-късен етап като: трудно въвеждане на разнообразни храни и отказване на твърди храни. Това четох в книгата на Мария Нориега. Най-добре е бебето да е готово, видимо да проявява само интерес към храната и да си хапва с кеф, а не насила.
Виж целия пост
# 321
Здравейте,
Ние днес бяхме на преглед при педиатър.
Тя иска да започнем захранване от 5месец и то с каши. Има ли други мами с педиатър доктор Солева и смятат ли да се съобразяват с мнението й.
Доводите й бяха, че имало нови гайдлаини, където се препоръчва захранване с каши и от 5 месец.🤷♀
Виж целия пост
# 322
Започнах захранване.. на 4+ сме вече. С пюре от сладък картоф на бебелан. Много й хареса. Днес ни беше втори ден. Дадох 3,4 лъжички 😃 щом свърши пюрето настана рев😆 ще продължим , на 5тия ден ще заместим едно хранене след това продължавам с морков, тиква, тиквичка, броколи , пащърнак. Педито каза че месец поне ще караме със само едно заместено хранене. И др месец почваме с плодове. 😊
Виж целия пост
# 323
Започнах захранване.. на 4+ сме вече. С пюре от сладък картоф на бебелан. Много й хареса. Днес ни беше втори ден. Дадох 3,4 лъжички 😃 щом свърши пюрето настана рев😆 ще продължим , на 5тия ден ще заместим едно хранене след това продължавам с морков, тиква, тиквичка, броколи , пащърнак. Педито каза че месец поне ще караме със само едно заместено хранене. И др месец почваме с плодове. 😊

Здравейте, и аз знам че първи се въвеждат зеленчуците, но нашия педиатър е на друго мнени е съм объркана 🤷♀
Първо без глутенови каши / глутенови / зеленчуци / месо / риба / жълтък и плодове 🤷♀
Виж целия пост
# 324
Започнах захранване.. на 4+ сме вече. С пюре от сладък картоф на бебелан. Много й хареса. Днес ни беше втори ден. Дадох 3,4 лъжички 😃 щом свърши пюрето настана рев😆 ще продължим , на 5тия ден ще заместим едно хранене след това продължавам с морков, тиква, тиквичка, броколи , пащърнак. Педито каза че месец поне ще караме със само едно заместено хранене. И др месец почваме с плодове. 😊

Здравейте, и аз знам че първи се въвеждат зеленчуците, но нашия педиатър е на друго мнени е съм объркана 🤷♀
Първо без глутенови каши / глутенови / зеленчуци / месо / риба / жълтък и плодове 🤷♀

Ние сме на кърма , първо ми каза да започнем със зеленчуци , за да не вземе да й харесат плодовете и да откаже кърмата.. за каши не ми е казала .. тази седмица сме на ваксина ще я питам 😊
Виж целия пост
# 325
Започнах захранване.. на 4+ сме вече. С пюре от сладък картоф на бебелан. Много й хареса. Днес ни беше втори ден. Дадох 3,4 лъжички 😃 щом свърши пюрето настана рев😆 ще продължим , на 5тия ден ще заместим едно хранене след това продължавам с морков, тиква, тиквичка, броколи , пащърнак. Педито каза че месец поне ще караме със само едно заместено хранене. И др месец почваме с плодове. 😊

Здравейте, и аз знам че първи се въвеждат зеленчуците, но нашия педиатър е на друго мнени е съм объркана 🤷♀
Първо без глутенови каши / глутенови / зеленчуци / месо / риба / жълтък и плодове 🤷♀

Ние сме на кърма , първо ми каза да започнем със зеленчуци , за да не вземе да й харесат плодовете и да откаже кърмата.. за каши не ми е казала .. тази седмица сме на ваксина ще я питам 😊

И моя бебок е изцяло на кърма, дори и вода не пие 🙂и аз се обърках вече 🤷♀
Виж целия пост
# 326
Ооо, а пък за заместено хранене съвсем да не говорим до 1 г. Млякото е основно дотогава и ще си давам на поискване независимо от захранването! Не съм чувала за нови схеми като на Солева...
Виж целия пост
# 327
И ние се кърмим на поискване и ще продължаваме въпреки захранването 😊 пюрето ми е + , защото нито биба държим , нито шише ..
Виж целия пост
# 328
Захраних с пъщарнак, днес с морков, петък вкарвам картоф, след това тиква. Понеже не изглежда да е фен, реших да давам сега да опитва по 3 дни всичко, което е подходящо за възрастта му и да следя за реакции. Нямам амбиции да замести хранене, а да се сблъска с храните. Ако в един момент му хареса, ще заместим, ако не в 6 прехвърлям на ЗХБ да видим дали то ще му е интересно.
А някъде има ли таблица за грамаж на заместено хранене, от вид храна? Как да се ориентирам колко трябва да изяде?
Виж целия пост
# 329
Захраних с пъщарнак, днес с морков, петък вкарвам картоф, след това тиква. Понеже не изглежда да е фен, реших да давам сега да опитва по 3 дни всичко, което е подходящо за възрастта му и да следя за реакции. Нямам амбиции да замести хранене, а да се сблъска с храните. Ако в един момент му хареса, ще заместим, ако не в 6 прехвърлям на ЗХБ да видим дали то ще му е интересно.
А някъде има ли таблица за грамаж на заместено хранене, от вид храна? Как да се ориентирам колко трябва да изяде?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия