Януарски бебета - тема 3

  • 19 740
  • 740
# 30
Здравей, изобщо недей да чувстваш вина и да се тормозиш. При положение, че са 2, дори смесено хранене 8 месеца е отлично време.
 Голямото ми дете началото на март ще навърши 5  години и чак сега угризенията ми, покрай провала с него, започват да избледняват. Много се самобичувах как така не можах да се справя, но и децата са част от процеса. Той като опита шишето и за 1 седмица смесено отказа гърдата. Затова ти казвам няма смисъл от излишен психически тормоз. Справила си се отлично 😊 Бъдете здрави 🍀



Nikolova страхотно е, че още кърмиш. Дори искрено ти завиждам. Още преди да се родят моите си мечтаех да ги кърмя. Е правих го почти до края на 8 мес., но бяха на смесено хранене. Сега страшно ми липсват тези моменти. При мен отбиването стана от самосебе си, те спряха да търсят гърда, искаха си само АМ и накрая млякото ми намаля и на края спря. Страшно ме гризеше съвестта, че не бяха изцяло на кърма, така и не се справих с кърменето за достатъчно количество за двамата. И още не съм го превъзмогнала, все още ме човърка и изпитвам вина. Както и да е, отбиването става много лесно и безболезнено, ако самото дете се откаже от сученето, но в твоя случай, ако детето си търси млякото няма да ти е лесно. Една приятелка си намаза гърдите с оцет и така го отказа. Детето беше на 1,5г. и не искаше да яде нищо друго, затова се наложи да го отбие. Ще се справиш и накрая ще си спомняш за тези приятни мигове. Успех
Виж целия пост
# 31
Аз пък изобщо не можах да кърмя, така и не засукаха. Може да не съм била настоятелно, но за мен кърменето не трябваше да бъде на всяка цена. По-важно беше всички да сме спокойни и да знам, че те са нахранени. Цедях известно време, поеха някакво количество кърма все пак.
Моите не могат още да ходят стабилно, правят по 1-2 крачки, та като сме навън изобщо не ги свалям от количката. В повечето случаи сме с приятелки, също с малки деца и няма на кого да дам едната. На пролет ще го мисля, трябва да си намеря подкрепление 😄
Виж целия пост
# 32
Майките с близнаци са герои, не мога да си представя какво е ❤️и все пак двойна радост
Сутринта се изпишка в гърнето ...точно мислехме да я дигаме, баща й хвана повивалника  и гърнето пропя хаха та докато и той е в къщи хукнахме да носим уринаа и кръв ...ама то голяма опашка ....над 8човека ...и не мърда тази опашка ... обиколихме и др.Лина и там така ....та явно ще е друг ден или следобед .....
Виж целия пост
# 33
Аз пък да се похваля бебето всеки ден произнася все нови думи, паднах, заболя, наядох се, птичка, конче, куче и др.
Даже вчера ме поправи казах и кака ти отиде на училище, а тя ме поправи на градина Joy Очаквам да проговори рано като сестра си.
Няколко дена бяхме навън, но днес е доста ветровито. Тича наляво надясно гони котките иска да влиза в градината и така.

Не съм кърмила и двете, голямата нещеше гърда малката роди се дребничка нямаше сили. При първото се обвиняваха ,че не бях настоятелна. При второто не ми пукаше.
След като отказаха АМ ми беше малко криво, но си казах нали не ги оставям гладни ядат вечеря пият вода и си лягат.
Виж целия пост
# 34
ехеееее, ама те все трудни думи, браво. Моите даже мама не казват. Издават само нечленоразделни звуци Simple Smile От време на време баба, тати....и толкоз. Няма да проговорят скоро.
Виж целия пост
# 35
Те думите трудни, но тя голям мерак да каже нещо гледа ме в устата. Вчера даже каза "да се изкъпем" и тръгна към банята. Ние с ММ се спогледахме учудени, но бяхме чули и двамата едно и също.
На всичко се учи от каката включително и речта. Голямата постоянно и говори.
Аз пък задавам въпроси тя отговаря, повтарям повтарям и в един момент го казва. Явно ще е от онези деца които проговарят рано. Синът на кумата на 1г и 3 м говореше ясно и отговаряше на въпроси. Сегашните деца ме изумяват.
Първата и дума беше мама и го казва на 6+ м гледайки ме в очите 🥰
Виж целия пост
# 36
Кика много сте напреднали с говора🥳ние още си седим на мама,баба,Тата, дядя да,не,звукоподражания учим как прави кравата,кончето,кучето и др.понякога казва правилно друг път бърка, но като цяло ги помни🙂 много й се радвам показва си главата,корема,краката ушит,носа като я питам къде са 🥳🌞 на носа показва и моя и вика Н😄
Днес като бяхме навън ходи да гледа едно коте спящо 😄и иска да пипа на децата тротинетки и др такива 😄пуснах я на пързалка няма страх изтласква се с крака да потегли ....

Като нещо незнае идва с една дъска животни при мен и ми го показва и вика мама да 😄(в случая заек)
И като иска да излизаме започва да ми носи нейната шапка,обувки,мойте боти 😄

Имаме си нови обувки Колев и Колев вече розови за спортна мадама пролетни(предните бяха бели пробно от приятели като нови ) малко са и големи но не падат като върви 19/20номер
Виж целия пост
# 37
Мими, мн са ви сладурски буйките. И ние сме с КК и съм доволна ... имаме и други, но малкия си предпочита тях, най са му удобни.
Днес почнах да се чудя за ясла, бях решила че тази година няма да кандидатстваме, ама сега се зачудих дали пък не е по добре да го пуснем. Някак малък ми се вижда, а и както сме края на януари ще има голяма разлика с 2019 набор.
От няколко дни се сърди и иска да му дам лъжицата и купата да се храни сам ... това обаче няма как да стане, защотои една хапка няма да стигне в устата 🤣
Най накрая си качихме снимките от РДто ,така че споделям и аз ...постарах се доста и мисля че всичко се получи хубаво 🥰



Виж целия пост
# 38
Полии, страхотен е Ивелин!
И тортите са супер!

Кандидатствай за ясла и без това не се знае дали ще ви приемат!
Аз смятам, че децата се чувстват по - добре с деца, моя Тони е супер щастлив, когато има около него дете на неговата възраст.
Виж целия пост
# 39
Много сладки снимки ❤️❤️ох тамън забравих за тази ясла и ме подсетихте ...голяма драма ми е ....една приятелка ме посъветва да отида на място при директора декември тази г.да говоря лично примерно за март април да влезе преди официалното класиране ...незнам дали ще стане....извън класиране как ???И ще е с долния набор после на есен какво става ....

Лъжица не съм й давала за сега не проявява интерес сама да яде, единствено бърка моето кафе ...😄уж
Яде с ръка коричка хляб 👍
Виж целия пост
# 40
Свободни места се обявяват всеки месец, тоест можеш да кандидатстваш когато искаш, стига за желаната ясла да има места (поне в Пловдив е така) . Аз реших, че ще кандидатствам с класиранията лятото, за новата учебна година, тоест да започнат септември. Тогава има най-много места, заради децата, които минават в детска градина. И на мен ми се струват малки, но иначе трябва да чакам до септември 2022, тъй като за яслата която искам, изобщо няма свободни места през останалото време. Имам приятелка, която си пусна близнаците сега на 1г. и 3 м...
Виж целия пост
# 41
Свободни места се обявяват всеки месец, тоест можеш да кандидатстваш когато искаш, стига за желаната ясла да има места (поне в Пловдив е така) . Аз реших, че ще кандидатствам с класиранията лятото, за новата учебна година, тоест да започнат септември. Тогава има най-много места, заради децата, които минават в детска градина. И на мен ми се струват малки, но иначе трябва да чакам до септември 2022, тъй като за яслата която искам, изобщо няма свободни места през останалото време. Имам приятелка, която си пусна близнаците сега на 1г. и 3 м...
Tоест края на май нали и аз трябва да проучат дали всеки месец може ако има места
Виж целия пост
# 42
Ох наборчетата от началото на годината 2019 почнаха на ясла. Всеки ден ги виждам заедно са с моята кака. Рев на идване рев на тръгване. Аз мисля моето да пусна догодина по това време. При нас няма проблем за местата. Единствено понякога може да се изчака месец два което е рядко.
Виж целия пост
# 43
Аз четох че има някаква опция да ти пазят мястото около 60 дни и примерно да не тръгне септември ами ноември, ама така и  не ми стана ясно дали навсякъде важи и при какви условия важи ... още ми е малко мътна тая тема.
Нашия покрай деца плаче .. с възрастни е ок ама покрай деца нещо се спича 🤣
Виж целия пост
# 44
В информационния сайт на Пловдив за яслите пише, че започването става до 15 дни след обявяването на резултатите. Изключение са, класиранията лятото, когато се започва семтември. Има календар с точните срокове кога се обявяват местата, кога се подават документи и излизат резултати (не ги помня на изуст, проверявам от време на време да не изтъряа нещо). Има приятелки с деца родени 2020,но март и април. Те също ще ги пускат от септември, така че няма да сме най-малките.

I. Текущите класирания - за обявени свободни места (за всички детски заведения)
Записаните деца в детските градини следва да постъпят до 15 календарни дни от датата на записването им. Изключение се допуска за
класираните деца в периода от май до август, които могат да постъпят на 15.09.2021 г., при желание на родителите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия