Януарски бебета - тема 3

  • 19 742
  • 740
# 90
Виж целия пост
# 91
Виж целия пост
# 92
Вашите деца какъв режим на сън имат? Заспиват ли сами или вие ги приспиване? Моята сага със спането продължава, да не кажа, че става и по-зле. Събуждат се сутрин в 7 и им се приспивна към 11.Да ама после втората дрямка отива към 16 ч. и вечер се почва едно приспиване.. Хем искам вече да спят само по веднъж, хем сутрин не могат да издържат повече. Приспивам ги по 40 минути и повече, за да заспят сутринта по навреме...Даже в количката вече буйстват. Останах без кръст, без ръце, а нервите ми отдавна ги няма..
Виж целия пост
# 93
Малко се пооправиха нещата заспива лесно за около 10-15 мин.но не сама ....за жалост .
Спи по два пъти става рано също към 7.
Мен ме устройва да спи по два пъти😃, Хоуп защо искаш вече по един път ?

Като цяло това винаги ми е било най трудно при нея ....едно буйстване,ставане,рев е имало ужасни приспивания ...😭😭😭
 
Незнам дали лесното заспиване сега не се дължи на това,че още е с Аб,и да я успива ...ще видим като свърши 🙄
Виж целия пост
# 94
Защото ще се мъча да ги приспивам само веднъж през деня 😄, а не два пъти. И си мисля, че ако им се приспи като хората няма да се налага да ги приспивам по 30 минути всяка (а те са две) . Предпочитам да се лиша от единия час спокойствие, но и от зора да ги приспивам. Ама не мога да ги оставя да спят от 11 до 12 и после от 16 до 17 примерно. Искам вчер към 21 да са заспали,и аз съм човек и на мен ми се спи,а тепърва тогава вечеряме, пускам прахосмукачка и ей такива неща. Искам да спят от 13 до 15 примерно и вечер да си лягат на време. Ама не знам как да стане.. Освен сега като сменим пак времето, може този един час да ми е от полза..
Виж целия пост
# 95
Еха,вие ако на 7 часа викате рано, аз на това си му викам шестица от тотото 😂
Моят човек става в 5-5:30. После го приспивам на ръце (аз легнала, той върху мен обаче) към 9:30-10 и след това отново към 15 часа .
Вечер ляга между 20:30-21 часа и се буди през един час ...
Виж целия пост
# 96
Моето бебе спи вечер от 22 до 8 часа сутринта и след това след обяд от 13 до 16 часа. Днес закъсняхме,че се разхождахме дълго и легна в 15 ,стана в 18 ! Довечера кога ще заспи, нямам идея 🤨?!!
Колко хранения на ден имате и колко от тях са млечни? Забелязвам,че вечер не иска да си пие млякото и се притеснявам,че е доста рано!
Виж целия пост
# 97
Аз вечеря още не им давам 😄 Пият сутрин към 5 АМ, после закуска, обяд, СЗ и преди записване пак АМ.
Виж целия пост
# 98
Пробвах да махна  ам -вечерното на годинка и греда ...после опитах на годинка и един месец Simple Smile стана🎉- давам пюре 12+, дядо й докара кашон от Германия и сме заредени после ще видим искам да я запиша на кухня да не я мисля.

Иначе от както ни изписаха от болницата си измести съня ...и сега има 4 хранения до преди това бяха 5.
Към 7,12,16,21ч.
Ако видя че мрънка давам бисквитка или нещо дребно 😃
Виж целия пост
# 99
Аз вече се изчерпах какво да й готвя! Мръщи се почти на всичко. Хапва две-три лъжици и толкова. Отказва да си отвори устата,плюе,бута....ужасно капризна е станала! Само плодове не отказва никога. Днес нападна чиния с ягоди . Докато се обърна и беше си натъпкала в устата една огромна ягода и държеше във всяка ръка по  една 🤦
Виж целия пост
# 100
и при нас нещата са долу-горе същите с яденето. Младежа е особено труден с храненето, обаче пък проядоха кисело мляко. Когато ми откажат пюрето или каквото там съм им приготвила, давам кисело мляко. Понякога пюрето което не ядат, го разреждам с АМ и го давам като супа. А когато се изчерпя като идея какво да им готвя, давам от нашето ядене, ако ядат- ядат, ако не-кис. мляко. Забелязвам обаче, че много им се променя вкуса. От скоро са луди по домат, маслини, моцарела, кренвирш и кис. мляко. Хляба вече не го искат. Аз им давам закуска обяд и вечеря. Следобедната закуска е АМ към 15ч. Плодове давам постоянно.
Спането и при нас е все още 2 пъти. Аз също не мога да ги приспивам и двамата едновременно, та първо единия, после другия и може да отиде 1 час. АМ няма да го спирам скоро, защото така заспиват вечер, а по среднощ се будят по 2-3 пъти да пият мляко. ММ казва, как очакваш да ядат през деня, като вечер ги наливаме с толкова мляко...и вероятно е прав.
Заспиват към 20.30-21ч. и стават в 6-7ч. сутрин. После към 10-11ч. пак спят до обяд и след обяд ако не заспят до 15ч., а по късно, не ги оставям да спят дълго. Оставям ги 1 час макс и ги будя, за да могат да си легнат вечерта на време до 21ч поне. Най- лесно ми заспиват в количката навън или в колата. Но вече  рядко ползвам количка, водя ги на площадката с триколка за двама, а на нея няма удобства за спане. Като се уморят да бягат на площадката, прибирам ги и тогава по-лесно заспиват.
Виж целия пост
# 101
И при моята дъщеря съня е под въпрос всеки ден. Зависи кога ще се събуди. Ако е около 7 задължително между 10 и 11 има дрямка 30-40 мин, след това след 14 ч спи около 2 часа.
 Все още се кърмим и вечер без гърда не заспива. Имам план за плавно отбиване преди лятото ама нещо ми се вижда, че ще бъде драма. Мисля, че има още няколко мами, които кърмят. Кажете кога и как мислите да отбивате. Моята не ползва биберон, от шише не иска да вкуси нито АМ, нито кисело мляко (яде го само с лъжица). През деня заспива в количката и всичко е наред, но вечер... А и през нощта се буди по 272727282828 пъти, за да провери дали гърдите ми са на мястото си 🤣🤣🤣. Чета, че след отбиването ще се оправи това постоянно будене ама Божа работа. Замислям се за консултант по детски сън, някой ако има опит ще се радвам да сподели 😊.
Бъдете здрави 🍀
Виж целия пост
# 102
Аз не съм давала АМ от около месец вече. Давам сутрин и вечер козе прясно мляко,а през деня има едно хранене с кисело мляко и две с обща храна. За пюрета не ще и да чуе. Никаква смляна храна. Само моята ли е така? Месо почти никакво не яде, риба също -плюе ги още щом ги усети. Зеленчуци само цели , приготвени на пара или печени. Хляб й правя сама и обожава, особено с масло и авокадо.  Добре че поне яйца яде.
Виж целия пост
# 103
И при моята дъщеря съня е под въпрос всеки ден. Зависи кога ще се събуди. Ако е около 7 задължително между 10 и 11 има дрямка 30-40 мин, след това след 14 ч спи около 2 часа.
 Все още се кърмим и вечер без гърда не заспива. Имам план за плавно отбиване преди лятото ама нещо ми се вижда, че ще бъде драма. Мисля, че има още няколко мами, които кърмят. Кажете кога и как мислите да отбивате. Моята не ползва биберон, от шише не иска да вкуси нито АМ, нито кисело мляко (яде го само с лъжица). През деня заспива в количката и всичко е наред, но вечер... А и през нощта се буди по 272727282828 пъти, за да провери дали гърдите ми са на мястото си 🤣🤣🤣. Чета, че след отбиването ще се оправи това постоянно будене ама Божа работа. Замислям се за консултант по детски сън, някой ако има опит ще се радвам да сподели 😊.
Бъдете здрави 🍀

При нас положението през нощта е същото...
задължително е сукал 3-4-5 пъти (от 12 до 5 говорим,преди това от 8 до 12 пак 1-2 пъти)
Опитвам се да го приспа през нощта без цица и е ужасен рев,блъскане,тръшкане...
Тъкмо бях успяла няколко пъти вече и докарахме до 1 кърмене за 24 часа и ни вкараха в болница и всичко отиде по дяволите.
Сега ще мине време докато пак постигна това ... ама да е здрав,пък другото ще се оправи.
Виж целия пост
# 104
Алба, каква триколка взе? И аз гледам, но не знам дали ще ми е удобна, пък и асансьора ни е малък.
Също обмислям варианта с консултант по съня, ако някой има информация нека да сподели.
Напоследък не се будят сутрин за млякото, давам им го докато спят, та се чудя дали не е сега момента да го спирам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия