Индукционни котлони, тема N2

  • 47 954
  • 873
# 450
В началото на темата някой беше препоръчал комплект съдове от Айко.
Сега са на промоция:
https://aiko-bg.com/product-40367020034
Виж целия пост
# 451
Може ли да ми препоръчате чугунена грил плоча? Мислех да взимам оптигрил, обаче ще го ползвам само като скара и май не си заслужава парите
Виж целия пост
# 452
Може ли да ми препоръчате чугунена грил плоча? Мислех да взимам оптигрил, обаче ще го ползвам само като скара и май не си заслужава парите
Вижте в сайта на Lava, използвам го обаче основно във фурната за хляб и пици. Бургери и месо правя на оптигрил.
Виж целия пост
# 453
Може ли да ми препоръчате чугунена грил плоча? Мислех да взимам оптигрил, обаче ще го ползвам само като скара и май не си заслужава парите
В Лидл имаше преди известно време чугунени съдове. Аз си взех грил тиган. Доста време седяха, може и още да ги има, не съм обръщала внимание.
Виж целия пост
# 454
Може ли да ми препоръчате чугунена грил плоча? Мислех да взимам оптигрил, обаче ще го ползвам само като скара и май не си заслужава парите

На Лава-България са много добри:
https://shop.lavabg.eu/48-chugunena-plocha-za-barbekyu
Виж целия пост
# 455
Имам индукционен плот и винаги ми се е искало да си взема такава плоча, но не виждам как ще стане нагряването?!
Трябва да поставя плочата с "гладката" страна към котлона, но има едно ръбче на нея, което е няколко милиметра и реално, плочата ще стъпи на котлона само на него , а не с цялата поврхност. Как ще я нагрее тогава?  Пише, че става за индукция!
Виж целия пост
# 456
Индукцията нагрява чрез поле, а не чрез контакт. Сложи два молива върху котлона и една тенджера върху тях и виж дали ще се нагрее.
Виж целия пост
# 457
Как ще я нагрее тогава?  Пише, че става за индукция!

Той не я нагрява, а индуцира магнитни вълни. Те предизвикват движение на частиците на метала и в резултат плочата сама се нагрява.
Виж целия пост
# 458
Покрай темата се навих и аз за индукционен котлон. Прочетох за предмиствата му и нямам колебание. Марката - Bosch.
Бихте ли препоръчали какъв си струва да взема? Гледам различните серии и не мога да си представя кое точно си заслужава.
Също не успях да разбера защо на някои котлоните са кръгове, а на други са линии? Има ли второто някакви предимства?
Виж целия пост
# 459
Кръговете и линиите са просто рисунка.
Виж целия пост
# 460
Покрай темата се навих и аз за индукционен котлон. Прочетох за предмиствата му и нямам колебание. Марката - Bosch.
Бихте ли препоръчали какъв си струва да взема? Гледам различните серии и не мога да си представя кое точно си заслужава.
Също не успях да разбера защо на някои котлоните са кръгове, а на други са линии? Има ли второто някакви предимства?

Има предимства - зоните с линиите могат да се ползват изцяло, комбинират се в по-големи зони и т.н., докато при кръговете, съдът трябва да е в рамките на кръга.

Моделите на Бош не са толкова много, така че няма много какво да се избира - просто по-скъпите са по-хубави. Аз бих взела най-скъпия, който мога да си позволя.

cherry_blossom, може би трябваше да го спомена по-рано, но като ще купувате повечко уреди от една марка, най-добре е да набележите всичките и да отидете при търговците да поискате обща оферта за всичките, за да ви направят отстъпка.
Виж целия пост
# 461
Ако ще  купувате повече уреди Бош, идете в Техномикс или Експо2000 (вносители) и си поискайте отстъпка.
https://bosch-home.expo2000.bg/
https://www.tehnomix.bg/edra-byala-tehnika
Виж целия пост
# 462
Може ли да ми препоръчате индукционен плот 30 см.Гледах и това АЕГ IKE42640KB , което е с 36 см, но ми се вижда скъпо.
Виж целия пост
# 463
Много ви благодаря, просто сте страхотни! Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 464
С какво почиствате котлоните?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия