Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 35

  • 68 684
  • 737
# 210
Днес бях "златна-та рибка"-изпълнявах желания на ред Simple Smile

Пилешко бутче (мариновано в кис.мляко, горчица и соев сос) с корнфлекс на фурна

Картофена салата

Почти "Руска салата"

Домашна "майонеза Провансал" за салатата

Кремче

"Добруджански бюрек"

Най-любимите ни палачинки ( с кис.мляко, газирана вода и 1 яйце) с домашно сладко от нектарини
Виж целия пост
# 211
Ехааа, какви трапези сте редили всички 🙂. Ми то в това време, най-хубаво около печката 👩‍🍳
И аз се въртях в кухнята днес.
На никой не му се излизаше първо в студа, после в снега за хляб и хапнахме топли рошави добруджанки



И кремвиршки с бутер тесто... ммм



Имаше още свински врат с кисело зеле и зелеви сармички (без снимка).
Виж целия пост
# 212
През последните дни вкъщи...
Кесадия със спанак, гъби и чедър

Супичка "обери хладилник" с броколи и разни други зеленчуци

Вече обезкостени джоланчета, бавно печени с портокалов сок ( доколкото запомних, иначе са мъжко дело). Имаше и грах отделно, без снимка остана..

Фалафели от мен, една част са традиционните, които си приготвям, а другите с малко добавено цвекло. Мързелива съм и ги хвърлих във фурната, пък и здравословно да е, нали Joy

Естествено на сандвичи отидоха голяма част от тях

Спагети с веге кюфтенца от снощи

За днес нямам никаква идея, нито настроение за готвене.
Спокойна неделя ви пожелавам!
Виж целия пост
# 213
За закуска днес приготвих любимата на малката щерка палачинка на фурна, гарнирана с мед.🐝
Виж целия пост
# 214
Добро утро и честит празник на всички. Баничка на тиган за любимия
Виж целия пост
# 215
Честит празник, обичащи и обичани!
Виж целия пост
# 216
Честит празник на всички празнуващи, аз съм болна и няма да успея да празнувам Трифон Зарезан.


Виж целия пост
# 217
Бързо оздравяване на vermilion21 !
Да подсладим празника с тортичка  Yum

Весел празник !
Виж целия пост
# 218
Днес големия ми син става на 16 години, тортата не съм я правила аз😊
Виж целия пост
# 219
Дива сьомга и салата
Виж целия пост
# 220
Когато си забравиш бананите в колата, а навън е -10. Дорева ми се като ги видях, нооо... не загубих кураж. Joy Мус от замразени банани, фурми без захар, заквасена сметана, 2 с.л. кисело мляко и 2 с.л. брашно от рожков. Следващият път ще опитам с кокосови стърготини, вместо рожков.


Честит празник на порасналото ти момче, Danii84! Моето вчера стана на 17. Литнаха си годините.
Виж целия пост
# 221
Менте- донът заради формата / по моему бухти 😂😂

заявка за 😋 знаете си, любимата питка за вечеря в скрит , че ви е омръзнала да я гледате
Скрит текст:

супа кюфтенца Wink по кръщелника

и кифлета с кашкавал и извара и с черешово сладко директно от фурната , че изчезнаха яко дим
Виж целия пост
# 222
Честити празници, момичета! Наздраве!
И честит празник на порасналото момче на Danii84!
Виж целия пост
# 223
Честито на празнуващите! Рожденниците да са живи, здрави  и много щастливи!

Вкъщи празнично меню, не защото празнуваме нещо, а защото ми се готвеше 👩‍🍳

Божествената маслена погача на Йоли



Скрит текст:


Гъбки с масло



Ролца от свинско контра филе, пълнени със сланинка и кашкавал



Скрит текст:
Много крехки и сочни



Ухае "непоносимо" на масло.
И сос имаше- нещо като бешамел, с добавка на синьо сирене и сметана.

Всичко полято с чаша червено вино.
Сега ми е трудно да дишам, така се наплюскотих  🤣
Виж целия пост
# 224
Дани 84,да е живо и здраво момчето !
Макарони със сос болонезе

Кифли с козуначено тесто
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия