"Марашлъ" - Бурак Дениз и Алина Боз - #1

  • 36 353
  • 735
# 300
Даа, моя грешка, "Забранената ябълка", никога не я слагам в сметките, четири сезона, а аз още не мога да свикна, че този сериал съществува Joy

Може би в следващия епизод ще разберем повече за службите, щом последният кадър е бил с Хилял...
Виж целия пост
# 301
Саваш: Най-после съдружникът ми дойде.
             Тук е малко тъмно, съжалявам.
Илхан: Забелязах.
Озан:   Г-н Саваш е болен. Не може да излиза на слънце, затова.
Саваш: Предишните ни срещи не бяха особено приятни.
              Да започнем на чисто. С вас ще работим заедно.
Илхан. Ти постъпи подло.
Саваш:  Ако говориш така, няма да се разберем. Предложих ти ново начало.
Илхан:  Опита се да убиеш сестра ми. Не ти стигна, реши живи да ни изгориш.
               За какво ново начало говориш?
Саваш:  Онова беше личен въпрос. Бизнесът е едно, личните неща- друго.

.......................

Илхан: Баща ми е градил тази фирма с огромни усилия.
             Това, което правиш, не е редно. Моля те още веднъж.
Озан: Илхан, всичко свърши. Не се мъчи напразно.
Илхан: С теб ли говоря, мръснико?
Саваш: Г-н Илхан е прав, Озан. Не говори с теб.
Озан: Съжалявам, г-н Саваш.
Илхан: Моля ви, горещо ви моля. Не правете това.
Саваш: Самолетите ви ми трябват, г-н Илхан.
              Имам някои планове. Ако ми се довериш, ще бъдеш по-богат от преди.
Илхан: За какви планове говориш?
Саваш: Доходоносни.
Илхан: Братле, ти ненормален ли си? Луд ли си? Откъде изникна в живота ни? Защо искаш компанията ни?
Саваш: Седни си на мястото.
Илхан:   Жертвал съм за тази фирма живота си, семейството си.
              Всичко свое.
Саваш: Седни.
                Г-н Илхан.
                Не може да идвате в дома ми и да се държите неуважително с мен.
                Доверил си се на някои хора, а не е трябвало.
                Не можеш да виниш мен за това.
               Аз ти предлагам партньорство, а ти се държиш неучтиво.
                Имаш хубав нос.
                Бих искал да си остане на мястото.
                Помисли  колко ужасно изглеждат хората с отсечен нос. Grinning

.............................

Саваш: Да приключим с тази тема днес.
              Ще отворим нова страница.
             Или ще има ново начало само за теб.
             Смъртта също е ново начало, нали?
Илхан:  Да.
Озан:    Тогава да пием в чест на Илхан. Какво ще кажете?
Илхан:  Правилно. За теб не можем да пием, ти чест нямаш.
Саваш:   Добре ще се разбираме с вас, г-н Илхан.

...................

Мараш:  Ти не си ли тръгна?
Махур: Искам да ми обещаеш нещо.
Мараш: Какво?
Махур: Не тръгвай след Саваш. Не върши глупости, моля те.
Мараш:   Не мога да ти обещая това.
Махур:  Марашлъ, обещай ми.
Мараш:  Не мога.
Махур: Какво значи „не мога“?
Мараш: Видя какво направи с дъщеря ми, нали?
Махур:   Видях, точно затова те моля.
               Този човек е психопат. Той е убиец. Ще те убие!
Мараш:  Нека, теб какво те интересува?
Махур:  Може би животът ти е важен за мен.
Мараш:  Г-це, умират хора. Разбираш ли?
                 Зелиш  не иска да ме погледне. Какво още трябва да преживея?
                Не мисли за мен.
Махур:  Да не мисля, така ли?
              Но ти мислиш за мен. Застана пред куршумите, за да ме защитиш.
Мараш:   Може би направих грешка.
Махур:  Добре, Марашлъ.
               Прави каквото искаш. Върви, нека те застрелят!
               Мъчно ми е за Зелиш, не за теб.

........................


Садък:  Исках да попитам...Махур видя един запис на онази изложба.
               Беше в Саваш. Какво стана със записа, г-н Азиз?
Азиз:    Видеото е в мен, не се притеснявай.
Садък:  Какво казва там  г-жа Седеф?
Азиз:  Казала е някакви неща.  Махур нищо не знае, бъди спокоен.
Садък:  А ако Саваш ни издаде?
Азиз: Няма.
Садък:   Много се страхувам, г-н Азиз.
                Толкова години пазя тази тайна, разяжда като вълк душата ми.
Азиз:    Слушай, не си казал нищо на Нурхан, нали?
Садък:  Не, разбира се, че не.
Азиз:   Внимавай. В една лодка сме. Не го забравяй.
             Разбра ли какво казах?
Садък:   Разбрах, г-н Азиз.


......................

Неджати: Защо си тъжна?
Бехие:  Откъде го измислихте?
Неджати:    Не говориш с мен, вървиш с наведена глава. Друго да казвам ли?
Бехие:  Няма нищо, г-н Неджати.
Неджати:  Не ти вярвам.
                   Щом казвам, че има нещо, значи е така.
                   Да погледна. А, ето там.
                   Разказвай, какво стана?
Бехие:  Мама и татко.
             Намерили са ми съпруг.
Неджати:  А ти какво им каза?
Бехие: Че не го искам.
Неджати:   Защо не го искаш?
Бехие:   Защото сърцето ми принадлежи на друг.

.........................


Махур: Батко, свободен ли си?
Неджати: За теб винаги, красавице.
                  Още едно тъжно момиче.
                   В стаята ми влезе още един човек, който се лута между сърцето и разума.
Махур:  Какво значи това?
Неджати:  Не знам, ти ще ми кажеш.
Махур: Не, откъде  го измисли?
Неджати:  Не аз си измислям, а лицето ти говори.
                   Добре, какво става? Пак онзи мустакатият ли?
Махур:  Не, разбира се.
Неджати:  А, завъртя очи, за да ме заблудиш. Ясно, той е проблемът.
                   Щом ще говорим за него, ела да седнем тук.
                   Слушам те.
Виж целия пост
# 302
Този Неджати ще ме убие Joy Обяснява на Махур как не е невъзможно тя и Марашлъ да са заедно, тя нищо не разбира от това, а той: "Това е защото нищо не пиеш!" JoyJoy

Разплака ме този Мараш Sob
Виж целия пост
# 303
И аз изгледах серията. Признавам си, че тази серия не беше от тези, които седнах и изгледах на един дъх. Правех си паузи, но серията ми хареса.

Според мен Неджати е бил свидетел на убийството на Омер. Мъртъв ли е Омер, или е изровен от трапа? Ако е изровен, къде е? Според мен физическият извършител е Садък, а не Азиз. Азиз е поръчителят.

Много добро предположение за детегледачката да е доносникът на службите, нямаше да ми хрумне. Ще изчакам момичетата да преведат разговора със службите, за да видя паралелния разказ пред диктофона и пред служителите, защото има някакво разковниче там за тайна, която още не знам. Grinning

Много ми харесва хумора на Неджати, неговата наблюдателност и проницателност.
Виж целия пост
# 304
Хилял: Всеки си има слабо място, Марашлъ.
              Кое е твоето?

Мараш: Ако имаш слабо място,
                не можеш да упражняваш тази професия.

Хилял: Коя професия?

Мараш:  Войник.

Хилял: Но всички сме хора.

Мараш:  Така е. Може да обичаш, да тъгуваш,
                 да плачеш, но не бива да показваш, че си уязвим.
                 Това са чувства, които ще ти напомнят, че си човек,
                 само когато се погледнеш в огледалото.

Хилял: Значи Зелиш не е слабото ти място?
               Така ли?

              Зададохме ти въпрос.


Мараш:  Зелиш е моят живот.


Хилял: Знаем това.
             Точно затова си тук.
             Зелиш ли е твоето слабо място, Марашлъ?

Мараш:  Зелиш е моя дъщеря.


Хилял: Зелиш ли е слабото ти място?

Мараш: Ако със Зелиш се случи нещо...


Хилял: Няма да можеш да живееш? Какво ще
             направиш? Ще изпепелиш всичко?
             Зелиш ли е слабото ти...

Мараш: Престанете!
              Всеки си има слабо място.
              Ако никога не са наранявали близките ви,
              ако никога не сте се страхували, че ще пострадат...
              Всеки си има слабо място, госпожице.
              С изключение на мен.


Хилял: Записвам тези думи.

Мараш: Няма проблем. Както решите.


....................

Хилял е агентката
Виж целия пост
# 305
Имаме си нова мелодия.

Maraşlı - Celal Kün Aksiyon Müziği Full Versiyon
https://www.youtube.com/watch?v=EcTpS7iH4tc

Много ми харесва!
Виж целия пост
# 306
Мелодията е супер.

Снощи я бяха залепили на някои по-напрегнати моменти.
Звучеше страхотно.

........................

Въпросът "Зелиш ли е твоето слабо място?" очевидно беше задаван настойчиво, за да видят дали Мараш ще се огъне.
Той сам каза, имаш ли слабо място, не си за тази работа.
Тоест и службите не биха искали да разчитат на такъв човек.
Мараш каза "не, Зелиш не ме прави уязвим" по косвен начин.
"Всеки си има слабо място. С изключение на мен."
Какво значи това?
Мараш досега не е оставил впечатление, че би поставил дълга над детето си.
Защо службите приеха думите му?
Едва ли не знаят, че заряза всичко и тръгна  да отмъщава на Саваш заради Зелиш.
Това е супер непрофесионално, ако наистина има мисия, поставена от службите.
И защо изобщо Мараш има привилегията да работи по волна програма?
Той търси поръчителя на първото нападение. С чисто личен мотив.
Убеден е, че се крие в семейство Тюрел.
А дали семейство Тюрел изобщо е в полезрението на службите?
Нападението ли им е приоритет или разбиването на наркомрежата около Саваш?
Истината ли казва Седеф, когато твърди, че Йомер е бил натопен?
Действително ли не се е занимавал с наркотици и синът му сам е влязъл в този бизнес или ползва неговите връзки и мрежи?
Азиз наистина ли е пенсиониран бизнесмен?
Привидно ли си е оттеглил, има ли паралелен бизнес, извън този, който попадна в ръцете на Саваш?


Снощната серия даде отговор на един въпрос, на който зрителите вече сами си бяха отговорили.
Беше почти сигурно, че Саваш е син на Йомер.
В този смисъл нямаше никакъв ефект на бомба, както бяха писали в резюмето.
Но има ужасно много други неизвестни, които са пълна мистерия за зрителя и трябва да разкрият поне няколко от тях, ако не искат хората съвсем да изпуснат нишката.
Виж целия пост
# 307
Да, много въпроси, малко отговори. Все още уж въпросите са под контрол и си чакат отговорите, ама докога? Grinning Ако чакаме дълго, ще забравим и самите въпроси! И аз искам малко светлина относно тези служебни лица. Само там нищо не е ясно.
Виж целия пост
# 308
Не съм гледала последния епизод, но да питам- сигурно ли е вече, че това са спец служби, че аз по едно време си мислех да не би да е пак някоя организация извън закона?



Искам да си го гледам на бг и едва се сдържам.
Виж целия пост
# 309
Цитат
Сигурно ли е вече, че това са спец служби, че аз по едно време си мислех да не би да е пак някоя организация извън закона?


Мисля, че не са някаква групировка.
Мъжете, които прибраха Мараш, изглеждаха като тези от спец частите.
Засега моето мнение е, че са държавните служби.
Финалната сцена беше ключов момент и не могат да я оставят просто така.
Според мен, ще хвърлят някаква светлина откъде се взеха тия нинджи и какво правеше Хилял там.
Виж целия пост
# 310
Здравейте!
Сериалът постепенно завладява. Мъглата се вдига на едно място, на друго става почти непреходима. Много въпроси. Неясни възможности за отговор.
Писах снощи и сега 24 часа по-късно си мисля, че службите "програмират" Мараш. Да не забравяме регулярното обаждане от "банката". При "разговорите" в онова изолирано помещение трима му следят реакциите, търсят му "слабите" места и поставят "точните"отговори. Срещата с "аркадашите" в кръчмата явно е по сценарий, свързан с "програмата" и "сцената" е еднократно, специално построена.
Но най-важното каква е целта на тайните служби? Внедряване на самотен "ловец" в мрежата за разкриване на  трафик на оръжие, наркотици, огромни измами с финансови средства, намеса на чуждо разузнаване, кой знае, но явно е нещо много значимо. Защото подготовката на службите е много сериозна. Поне така изглежда.
И все пак въпреки всички предпоставки за специален план има нещо, което ме човърка: кога  все пак"случайността" се срещна с "плана". Започна с разходката на Махур в района, книжарницата, старата фабрика, снимките, гонитбата...Това бяха поредица от случайности.
Засега Махур изглежда "най-случайния" човек. Ами, ако не е така. Всъщност кой й каза, че там има интересни неща и "ловът" на фотографии започна...
Виж целия пост
# 311
Цитат
Защото подготовката на службите е много сериозна.


Точно така.
Те така го "дресират" Мараш все едно ще го пращат на Луната.
Наистина имаш усещането, че става дума за някаква мащабна и изключително важна операция.
А засега няма нищо такова на хоризонта.
Саваш очевидно е в бизнеса с наркотици, но това не е толкова сериозно.
Мараш търси поръчителя на нападението, при което пострада Зелиш.
Но и този инцидент не пасва като калибър на цялото "програмиране", което тече около Мараш.

Трябва да има нещо  по-голямо.
Виж целия пост
# 312
Добър вечер Simple Smile
Службите би трябвало да се интересуват от поръчителите на терористичния акт и убийството на прокурора.
И Марашлъ се интересува главно от това. В едни от последните си думи към Саваш, му каза, че няма да повярва, че той е син на Омер и е дошъл просто да отмъщава. Кой го е пратил и има ли връзка със семейство Тюрел - това са въпросите му.  Доколкото Саваш е брънка от веригата и му трябва авиокомпания за прехвърляне на наркотици (а те винаги вървят с оръжие), явно е интересен за службите и затова се намесиха. Марашлъ обеща на Саваш единствено да му спести мъките, живот не му обеща. Така си мисля.
Виж целия пост
# 313
Забравих нещо друго.
Домашната помощница на Мараш Ширин със сигурност е сложена в дома му от службите.
По неин сигнал отидоха да го приберат.
Обаче остава въпросът защо Ширин се опитва да разпали някакви романтични чувства у Мараш към Махур.
Не би ли трябвало да прави точно обратното?
Още един любим човек означава още едно слабо място.
Не им трябват такива хора на службите.
Тя защо все ги сватосва?
Виж целия пост
# 314
Цитат
Сигурно ли е вече, че това са спец служби, че аз по едно време си мислех да не би да е пак някоя организация извън закона?


Мисля, че не са някаква групировка.
Мъжете, които прибраха Мараш, изглеждаха като тези от спец частите.
Засега моето мнение е, че са държавните служби.
Финалната сцена беше ключов момент и не могат да я оставят просто така.
Според мен, ще хвърлят някаква светлина откъде се взеха тия нинджи и какво правеше Хилял там.
Те някои от свръхсекретните им служби по дефиниция са си извън закона...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия