Великобритания - тема [86] Зимно Пролетна Много Коронована Локдаунска

  • 33 710
  • 746
# 390
И аз в отбора на чистниците. На синът два пъти хвърлям за рециклиране евро банкноти, които той е подготвил за пътуване. Той вместо да ги прибере в стаята си, оставя някакъв смачкан плик на кафемасичката или столовата, а аз много държа масите да са чисти и да няма боклуци по тях. Директно в торбата с хартия за рециклиране отива. Вторият път, като не намери плика си, първо отишъл да провери торбата за рециклация.
В работата по същия начин си разчиствам бюрото. Някой колега, ако е оставил нещо на бюрото ми, при подреждане несъзнателно го класифицирам като документ, който не ми трябва и отива в коша, а от там няма вадене, защото е за sensitive документи 🤪 Взех им страха и се научиха нищо да не оставят по бюрото ми 😂
Виж целия пост
# 391

Честит празник! Да сме живи и здрави всички!
Записахте ли се по гимназиите вече?😁
Виж целия пост
# 392
Честит празник! 🌸 Честит учебен ден, също!

Записахме се ние, днес изпратих формата обратно. Засега има 1-2 деца, които познава, които ще са в същото училище. Повечето отидоха в другата посока.

Илейн, и при нас така - няма как да го забравим този ден 😍😜🎂
Виж целия пост
# 393
Иначе онзи ден ми дойде смс от името на британските пощи, че на определена дата /четири дена назад/ е нямало никой в къщи и не съм получила доставка, и да последвам линк.. Как може да има такива хора и да си докарват доходи с подобни измами?
В такива времена разцъфват измамниците. И в българската ми поща постоянно получавам писма уж от банката, PayPal или  DHL, няма ден без такова.

Големи вълнения бяха днес. Дребният в 6 се е събудил и си облякъл униформата в готовност да тръгва на училище.Посрещнали са ги с банери, балони и музика.
Дано се опазят децата здрави до лятната ваканция! Че и ние покрай тях!

Ако не сте разбрали за KnigiAnglia, да ви ги похваля. Страхотен customer service, надценката на всяка книга е 99р, доставката е евтина или срещу £20 неограничен брой доставки за цяла година, имат голям брой книги за доставка до 48 часа. Понеже книги, които си бях поръчала излизат от печат през март и не са ми ги пратили, за да не разочароват детето безплатно му пратиха 2 книги подарък+веднага са ми върнали парите в сметката и ще ме информират като са налични. Отговарят бързо и по всяко време. Много мили и коректни момчета. Имат и бонус програма за трупане на точки, които после се използват за плащане.
Виж целия пост
# 394
В Y6 са и са на национално ниво - дават информация на управляващите образованието.
За децата не са от съществено значение.

Да ви кажа, момичета, и аз така мислех, но друго излезе!

От съществено значение са и за децата в поне 2 момента: първият е още с постъпването в 7-ми клас - точно по резултатите от САТс за основните предмети и за другите предмети от края на  6-ти клас, записаха таргетите на децата за годината. Уфф, ама и аз го обяснявам... Примерно: ако на САТс имаш еди какъв си резултат по математика, това ти записват като таргет в 7-ми клас. Нисък сатс резултат -> нисък таргет и си дремеш на него доста време, дори и да си задобрил, да полагаш старание и т.н. Може да си откараш целия KS3 на този таргет, а губиш ценно време през това.

А вторият момент е при GCSE-то - оказа се, че измерват прогреса от Сатс до джисиеси и по това колко е голяма тази "стъпка", тази "разлика" след това се взема предвид при предложенията от колежи и университети. Т.е.:  висок САТС, а нисък джисиеси = малка стъпка, демек не си учил усърдно, малко си постигнал, гимназията ти е трудна, съответно не си от най-надеждните кандидати. Нисък САТС, а висок джисиеси = бавно си узрял до 6-ти клас, ранните години са изпуснати, после пък явно си се засилил и си извадил добър резултат, но в теб все пак има едно противоречие. Добър сатс, добър джисиеси = надежден кандидат, постоянен, без пропуски, систематичен, т.е. перфектен за уни, колеж.

Дано да сте ми разбрали обясненията.
С две думи - карайте децата да си учат уроците и не изпускайте положението. Знанията винаги са в полза и потребни.
Виж целия пост
# 395
При сина ми още в началото на Y7 правиха тестове и на тяхна база поставиха таргета.
Тази година трябваше да се яви на GCSE, но ги отмениха.
Още не сме на ясно как точно ще ги оценят, но вече има "оферта" от sixth form.
Не ми е ясна връзката със SATS
Факт е, че децата не трябва да изпускат материал, защото на практика не се учи нищо ново, а се надгражда.
Виж целия пост
# 396
И в нашето секъндари септември правеха преговор, октомври входящ тест и ако няма голямо разминаване с Y6 резултатите, по това определяха таргета.
Прогреса никой не го е гледал за приемане за А левъл или колеж. Но знам, че е важен за училището и конкретните учители, защото на тази база имали бонуси май, но тук учител трябва да се върже и потвърди.
Виж целия пост
# 397
Лейдибърд, радвам се, че при вас си върви училището и не се и налага дори да знаете за такива тънки детайли. Тази и миналата година са извънредни, а иначе разбира се, че децата ще напредват по системата и стълбичката, то е ясно. Няма да остане дете неизучено и без предложения да продължи.

Информацията ми е от отговори на гимназиални учители в писмен вид - "на база САТс и рапорти от 6-ти клас" се записват новите таргети. Това е правилото. От опит го знаем и го имаме в писмена форма. А иначе всяко училище може да си ги тества, да си ги групира, за по-голяма точност, да направи най-доброто за децата, както сметне добре. Фактори тук са районът (кои училища от кои райони захранват гимназията), таргетът на самото училище, числеността на децата в гимназията, ранкинга на самата гимназия и т.н. Което не означава, че главното и генерално правило не е това, което на нас ни казаха от гимназията.

Ще спестя конкретно какъв е моят опит, но много искам това "САТс не са от значение" да спрем да го повтаряме като родители, защото това просто не е вярно, а е повърхностно казано, и го вярват хора, които не разбират до край всички финни детайли в системата (което и не е нужно да знаят, де, щом всичко си върви в рамките на очакванията им).
Виж целия пост
# 398
Мари, аз точно обратното писмо бях получила от нашата гимназия, че изпитите от Y6 нямат значение за гимназията, защото те ще си проведат вътрешни тестове.
Виж целия пост
# 399
Мари, аз точно обратното писмо бях получила от нашата гимназия, че изпитите от Y6 нямат значение за гимназията, защото те ще си проведат вътрешни тестове.
И при нас така казват.
Виж целия пост
# 400
Мойта дъщеря беше разочарована, когато ѝ казах, че няма да имат САТс тази година. Не че се е скъсала да учи или пък мисли, че от САТс в У6 ѝ зависи бъдещето, но явно иска да има някаква представя какво е постигнала след 7 години училище. Ами да ви кажа, и аз искам малко по-реално и обективно да видя някъде е спрямо някакъв очакван стандарт. И това трябва да им е важно на децата, не само дали са хепи в училище. Ако за САТс в у2 са малки и още много неориентирани, то на 10-11 не са малки децата.

Дойде ни писмото с кода за преброяването.
Виж целия пост
# 401
Блу, аз на моите и двамата им казвах, че Сатс са важни за гимназията, за да ги разпределят в правилните сетове. За синът наистина си мислех, че е така, докато не започна гимназията и разбрах, че нямат значение, защото те вътрешните тестове гледаха. За дъщерята вече бях в час, но не й казах целенасочено, за да има мотивация Simple Smile
Виж целия пост
# 402
Мери, на няколко пъти съм се канела да питам в темата как се разпределят децата в У7 - по резутати от САТс или по някакви вътрешни входящи тестове в началото на септември, макар да съм мислела, че е индивидуално решение на училището. И винаги вътрешни входящи тестове са ми се стрували по-логични, независимо, че САТс са национални.
Виж целия пост
# 403
Може да има разлика от училище до училище. В нашето училище не ги разпределиха веднага. Септември/октомври правиха преговор. Синът даже каза, ама за какво учим в началното учулище и тестове правим, като в гимназията пак същото учим 😂 После им дават тестовете и чак октомври/ноември ги разделиха на сетове по английски и математика. Първите две седмици след разделянето са доста динамични. Учителите явно следят как се справят децата в нивата и ако видят, че на някое му е трудно или прекалено лесно, менкат сета. След това обаче, установиш ли се в сет, местенето в училището на моите беше много трудно. Трябва на няколко поредни теста да покажеш висок резултат и в часовете да покажеш добро ниво, за да започнат евентуално да обмислят, да ти сменят сета.
Виж целия пост
# 404
В нашата гимназия ги разпределиха сетове и таргети базирано на Сатс...и всеки срок правеха разместване в зависимост от прогреса.

Като сменихме гимназията в края на 8 клас, върнахме детето почна от нулата, но чак края на девети клас / началото на 10-ти , излезе от ниските сетове и вдигна грейдс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия