Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 77

  • 41 573
  • 738
# 195
Vi_To, и аз съм на мнение, че щом спермограмата е лоша и днк-то няма да е блестящо. Пуснахме генетични изследвания, които ще са готови до месец. Дано поне там всичко е наред. Проблема си е доста голям. Най-вече се ядосвам, че не иска да спира цигарите, а те според мен си оказват голямо влияние както при нас, така и при мъжете. Ще направя всичко възможно и необходимо само и само да се оправят нещата и да сме с хубав край. Преди да се сблъскам с това не съм предполагала, че в една спермограма има толкова сложни неща.
И аз пусках хормони, и при тях всичко е наред, освен ДХЕА-С, той ми е с една единица нагоре. Ще питам лекаря много ли е лошо това и какво да правя с този хормон.

И ние пуснахме генетични пак в Геника /за 45 дни излидат/, нашите са Ок, поне там, макар че, ако има и там проблем това генетиците го "оправят" /да го знаеш/, моята лекарка ми го каза. Въпреки това дано нямате там проблем! Цигарите са пагубни, както и алкохола. Моят не пуши и не пие, но пък се храни нездравословно и е с множко кг,но не спазва диета. Аз например спрях от раз цигарите през декември, когато се уточнихме, че започваме с процедурата. Пуших 23 г и то не по цигара-две. Важно е желанието. Дано го убедиш да ги спре. За общото благо е. Още повече проблема е в неговата спермограма, т. е. влошаването ще е при него. Това DHEA аз не съм го изследвала и не зная, как точно влияе. Има тема за хормоните. Защо не попиташ там, докато отидеш на доктор?
Виж целия пост
# 196
И аз мисля, че цигарите влияят зле на цялото това нещо. Ще направя консултация с еднокринолога в клиниката, в която сме за този хормон. Нали при процедурите всички неща трябва да са в норма. Стигам до извода, че ние жените сме доста по-организирани и правим всичко, което знаем, че ще помогне.
Vi_To, и аз съм на мнение, че щом спермограмата е лоша и днк-то няма да е блестящо. Пуснахме генетични изследвания, които ще са готови до месец. Дано поне там всичко е наред. Проблема си е доста голям. Най-вече се ядосвам, че не иска да спира цигарите, а те според мен си оказват голямо влияние както при нас, така и при мъжете. Ще направя всичко възможно и необходимо само и само да се оправят нещата и да сме с хубав край. Преди да се сблъскам с това не съм предполагала, че в една спермограма има толкова сложни неща.
И аз пусках хормони, и при тях всичко е наред, освен ДХЕА-С, той ми е с една единица нагоре. Ще питам лекаря много ли е лошо това и какво да правя с този хормон.

И ние пуснахме генетични пак в Геника /за 45 дни излидат/, нашите са Ок, поне там, макар че, ако има и там проблем това генетиците го "оправят" /да го знаеш/, моята лекарка ми го каза. Въпреки това дано нямате там проблем! Цигарите са пагубни, както и алкохола. Моят не пуши и не пие, но пък се храни нездравословно и е с множко кг,но не спазва диета. Аз например спрях от раз цигарите през декември, когато се уточнихме, че започваме с процедурата. Пуших 23 г и то не по цигара-две. Важно е желанието. Дано го убедиш да ги спре. За общото благо е. Още повече проблема е в неговата спермограма, т. е. влошаването ще е при него. Това DHEA аз не съм го изследвала и не зная, как точно влияе. Има тема за хормоните. Защо не попиташ там, докато отидеш на доктор?
Виж целия пост
# 197
Момичета, когато се прави ЗЕТ, колко дни относително е подготовката, трансферът се прави около предполагаемата овулация или седмица по-късно?

А относно ембрионалното развитие, задължетелно ли звънят на ден 3 или директно на 4 или 5?
Виж целия пост
# 198
Момичета, когато се прави ЗЕТ, колко дни относително е подготовката, трансферът се прави около предполагаемата овулация или седица по късно?

А относно ембрионалното развитие, задължетелно ли звънят на ден 3 или директно на 4 или 5?
За подготовката - ако ще се трансферират 3-дневни, подготовката обичайно трае 17 дни, като на 17-ти ден ти е трансфера (три дни след овулацията). Ако ще трасферират 5 дневни, съответно 19 дни, като на 19-ти ден ти е трансфера (5 дни след овулацията). Ако лигавицата върви ОК, ако хормонално нещата са ОК, ако всичко останало, което изследва доктора е ОК. Това е при идеални условия и при прием на лекарства, блокиращи овулацията. На естествен цикъл е по-различно.
Относно ембрионите - повечето момичета споделят, че им звънят на 3-ти ден. Но ги броиш така - ден на пункцията - нулев. Ден, в който ти звънят да ти кажат колко са се оплодили - 1-ви. На 2-ри ден не звънят, после на 3-ти звънят рано сутрин и казват колко са стигнали 3-ти ден и дали и колко ще замразяват и колко ще доотгледат до бластоцисти. На 4-ти ден не звънят, директно звънят на 5-ти и казват какво е положението и колко са стигнали до бластоцисти. Ако има изоставащи, може да ги изчакат до 6-ти ден. При мен така стана, но изоставащото не стигна бластоцист.
Виж целия пост
# 199
Явно ембриолозите действат по различен начин или по-скоро клиниките имат различна политика. В моята звънят на ден 1-ви да кажат колко Я са се оплодили и след това всеки ден се обаждат и информират за развитието на Е.
Виж целия пост
# 200
Момичета, когато се прави ЗЕТ, колко дни относително е подготовката, трансферът се прави около предполагаемата овулация или седмица по-късно?

А относно ембрионалното развитие, задължетелно ли звънят на ден 3 или директно на 4 или 5?

Блу Ейнджъл добре е описала кога звънят за развитието на ембрионите. На мен ми звъннаха и на 4 ден.

Момичета,  аз чакам цикъл да стартирам подготовка за ЗЕТ. Нооо цикъла ми закъснява вече със седмица. Това се явява втори цикъл след пукцията. Първия беше няколко дни след самата пукция.

При вас имало ли е подобно закъснение?
Виж целия пост
# 201
При мен замразиха 1 ембрион на 3ти ден и 1 на 5ти ден. Казаха, че ще правим комбиниран трансфер. За първи път ще ми е и четейки тук се чудя на куп ли ще ги трансферират или на два пъти 😁
Виж целия пост
# 202
При мен замразиха 1 ембрион на 3ти ден и 1 на 5ти ден. Казаха, че ще правим комбиниран трансфер. За първи път ще ми е и четейки тук се чудя на куп ли ще ги трансферират или на два пъти 😁

Сега ли ги замразиха или са от предишни опити? Защо не пита, дали заедно се трансферират?
Виж целия пост
# 203
Здравейте. Може би въпросът ми не е за тази тема, но ... Колко опита имам право да направя по Фонда?
Виж целия пост
# 204
Здравейте. Може би въпросът ми не е за тази тема, но ... Колко опита имам право да направя по Фонда?

Четири.
Виж целия пост
# 205
Здравейте. Може би въпросът ми не е за тази тема, но ... Колко опита имам право да направя по Фонда?

Четири.
Благодаря. Предстои ми първи опит, но като чета колко момичета не са успяли от първия път, започвам да се плаша. А съм с намаляващ яйчников резерв. АМХ е 1.15.
Виж целия пост
# 206
Здравейте. Може би въпросът ми не е за тази тема, но ... Колко опита имам право да направя по Фонда?

Четири.
Благодаря. Предстои ми първи опит, но като чета колко момичета не са успяли от първия път, започвам да се плаша. А съм с намаляващ яйчников резерв. АМХ е 1.15.

В такъв случай не чети и не се напрягай. При всеки е индивидуално и успеваемостта зависи от толкова много неща - за това на някои им се получава от първия, а на други - от петия път.
Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 207
При мен замразиха 1 ембрион на 3ти ден и 1 на 5ти ден. Казаха, че ще правим комбиниран трансфер. За първи път ще ми е и четейки тук се чудя на куп ли ще ги трансферират или на два пъти 😁

Сега ли ги замразиха или са от предишни опити? Защо не пита, дали заедно се трансферират?
Сега ги замразихме, не попитах тъй като ми го каза ембриоложката по телефона. Като стартирам разбира се, че ще се поинтересувам 😉
Виж целия пост
# 208
Момичета, дайте идеи къде да отида за тригер в гр. София?
Сега с тоя Ковид хич не ми се ходи по болници и спешни кабинети, а ще ми се наложи ...
Виж целия пост
# 209
Kalestia, някой близък медицински център с денонощен кабинет, да ти е удобен. Ако си близо до някоя клиника, също е вариант. Вечер няма толкова хора и не е проблем. Аз звъня предварително, за да се уточня с тях, но обичайно всичко става бързо. Регистрация, плащане и инжекция за десерт Simple Smile))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия