Темата за СТИВЪН КИНГ - №15

  • 62 554
  • 728
# 180
Не сте обърнали внимание, че повествованието е от името на осакатено и травмирано човешко същество.
Виж целия пост
# 181
Ако има кръв прочетох последно. Ами... брилянтен Кинг. Най- малко ми хареса едноименната новела, останалите са просто превъзходни екземпляри на творчеството му. Всяка дума е на мястото си, всяко действие и мисъл на героя- обосновани, тънкото несравнимо чувство за хумор прави и най- черната краска леко поносима. Абе... Кралят!
Виж целия пост
# 182
Стивън Кинг не оглавява класацията ми,но понякога има невероятно точни "попадения":

"Представата,че творческият процес и променящите съзнанието вещества (наркотиците) са взаимно преплетени е един от най-големите митове на нашето време. Четирима автори от 20-ти век носят голямата отговорност за това - Хемингуей,Фицджералд,Шъруд Андерсен и Дилън Томас. Те са ни втълпили представата за една екзистенциална англоезична пустиня,в която хората живеят изолирано едни от други в атмосфера на емоционално задушаване и отчаяние. Тази концепция е близка до повечето алкохолици,но среща само присмех.
Злоупотребяващите с опиати писатели са просто злоупотребяващи с опиати хора - с други думи,обикновени пияници и наркомани. Yum Твърденията,че алкохолът и дрогата са нужни за да притъпяват по-извисената им чувствителност,не са нищо друго освен глупости,служещи за собствено самозалъгване. ...Хемингуей и Фицджералд не са пиели защото са били креативни,отчуждени и морално слаби. Пиели са защото такава е нагласата на алкохолиците."
Виж целия пост
# 183
Виж целия пост
# 184
Супер! Идва нова книжка Simple Smile Преди няколко страници се коментираше, че едно издателство се е съгласило да издаде отдавна изчерпана книга, нещо за върколак беше май.... Има ли пресни новини?
П.С. Аз малко като Пената го обясних, ама хайде,дано се сетите Simple Smile
Виж целия пост
# 185
Скептична съм към тази новина, публикувана на 1.04.
Виж целия пост
# 186
Супер! Идва нова книжка Simple Smile Преди няколко страници се коментираше, че едно издателство се е съгласило да издаде отдавна изчерпана книга, нещо за върколак беше май.... Има ли пресни новини?
П.С. Аз малко като Пената го обясних, ама хайде,дано се сетите Simple Smile
Издадена е вече, "Годината на върколака" се казва.
https://www.orangecenter.bg/godinata-na-varkolaka-vtoro-izdanie.html
Иначе следваща нова се задава септември
https://stephenking.com/upcoming/?scroll=novels
Виж целия пост
# 187
Скептична съм към тази новина, публикувана на 1.04.
Отдолу на корицата пише "Честит първи Април", иначе и аз се зарадвах докато не прочетох коментарите. 😁
Виж целия пост
# 188
И аз мисля, че е партенка. Но все пак реших да шерна тук
Виж целия пост
# 189
Жалко Simple Smile
Виж целия пост
# 190
Ами не са ми гот такива първоаприлски шеги Disappointed
Виж целия пост
# 191
Момичета, добро утро 🌺
Онзи ден попаднах на заглавие на една стара книга на Кинг.
Проблемът бе, че са я преиздали и се оказа, че я няма в читанката онлайн.
Не си спомням заглавието, но анотацията ме впечатли - Тя не получи единствено розата която искаше. Може да не я цитирам дословно, мо определено ми навя мисъл за Ергена 🤪
Дали някоя от вас има книгата в ел.вариант? 🙏
Или поне моля, ми припомнете заглавието 🌹
Виж целия пост
# 192
Момичета, добро утро 🌺
Онзи ден попаднах на заглавие на една стара книга на Кинг.
Проблемът бе, че са я преиздали и се оказа, че я няма в читанката онлайн.
Не си спомням заглавието, но анотацията ме впечатли - Тя не получи единствено розата която искаше. Може да не я цитирам дословно, мо определено ми навя мисъл за Ергена 🤪
Дали някоя от вас има книгата в ел.вариант? 🙏
Или поне моля, ми припомнете заглавието 🌹


Че коя да те тази книга? Хвърли ме в размисли...Идва ми на ум само Роуз Мадър, но пък май не е преиздавана. Преиздадени са Колорадецът и Годината на върколака мисля..
Виж целия пост
# 193
Да не е някоя от поредицата  Тъмната кула?
Виж целия пост
# 194
Много харесах "Институтът" - това е Кинг, който харесвам. Да ми препоръчате какво друго да прочета? Чела съм "Бягащият човек", "22/11/1963", "Дума Ки", "Сърца в Атлантида", "Пътна мрежа".
Набелязала съм "Другият", "Били Съмърс", "Ако има кръв" - как смятате?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия