COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 7

  • 1 347 874
  • 22 610
# 11 520
Добре, но защо тогава твърдят, че след Модерна и Пфайзер нямало нито един подобен случай?
Като много добре помня /не ми се търсят линкове/, че се имаше регистрирани такива случаи?


Кой твърди това ?
Може би някой неразбрал журналист
Не е добре да се четат медии по време на чума.
Само мед. литература
ЕМА не е разследвала тези ваксини, защото на Европейска почва няма достатъчно случаи

Това твърдят в американските медии. Преди малко слушах интервю с лекар - който го е страх от векторната ваксина на Джонсън и Джонсън да се ваксинира с иРНК ваксина, защото нямало нито един подобен случай.
Не става дума ЕМА да разследва случаи в САЩ или обратното.
Принципно въпросът е - има ли такива редки тромбози и след иРНК ваксините - защото такива случаи има.

Ако на някой му е интересно - доклад на канадците - от стр. 6 нататък: https://www.publichealthontario.ca/-/media/documents/ncov/epi/co … -report.pdf?la=en

При тях точно обратното- 0 сериозни  случаи, докладвани след АстраЗенека.

Виж целия пост
# 11 521
Пехоко, утре според мен ще излезе здравното министерство с отговор, нали уж Ангелов беше назначил експертна комисия. В момента все още не е разрешено (у нас) да се слага РНК като втора доза след астрата.
Aз няма да си слагам втора доза а първа доза от някоя от другите, което е не по-различно от това да се слага доза на преболедувал от ковид.
Виж целия пост
# 11 522
Вчера в темата за ваксините, потребителката писа, че са се боцнали свободно с втора доза Аз във ВМА.
Виж целия пост
# 11 523
001, демонстрираното поведение от ББ е напълно безотговорно. Кабинетът е в оставка, но изпълняващ тези функции. Най-логично беше НОЩ да функционират до избор на ново правителство. Ако падне извънредната обстановка изцяло след 30.04., защото няма кой да удължи срока, това ще е проява на безотговорност на всички политици в БГ.
Най-вероятно до края на месеца няма да има избрано ново правителсто. Просто има технологично време за това, а останаха само две седмици.
Не знам защо си мисля, че този, който от днес излезна в отпуск, се държи като дете, което реве - на си ти куклите, дай си ми парцалките. Или както казват шопите - не искам на мене да ми е добре, а на Вуте да му е зле...
Моля да не ми се трие поста, не е политически.
А, и сега какво ще правим с вторите ваксинации с АЗ, след като няма да има щаб, който да реши какво да се прави?
Виж целия пост
# 11 524
А, и сега какво ще правим с вторите ваксинации, след като няма да има щаб, който да реши какво да се прави?
Има здравен министър в оставка. Той решава какво се прави.
Виж целия пост
# 11 525
Баце преди няколко дни каза, че ще приключи с пандемията много скоро. Гледа да си удържи на думата човекът.
Виж целия пост
# 11 526
Недоволна, има Ваксинационен щаб, който няма нищо общо с НОЩ,
Виж целия пост
# 11 527
Сирос, мерси Simple Smile


Скрит текст:
001, демонстрираното поведение от ББ е напълно безотговорно. Кабинетът е в оставка, но изпълняващ тези функции. Най-логично беше НОЩ да функционират до избор на ново правителство. Ако падне извънредната обстановка изцяло след 30.04., защото няма кой да удължи срока, това ще е проява на безотговорност на всички политици в БГ.
Най-вероятно до края на месеца няма да има избрано ново правителсто. Просто има технологично време за това, а останаха само две седмици.
Не знам защо си мисля, че този, който от днес излезна в отпуск, се държи като дете, което реве - на си ти куклите, дай си ми парцалките. Или както казват шопите - не искам на мене да ми е добре, а на Вуте да му е зле...
Моля да не ми се трие поста, не е политически.
А, и сега какво ще правим с вторите ваксинации с АЗ, след като няма да има щаб, който да реши какво да се прави?

Според мен, ако датата наближава, трябва да се звъни там, където е била първата. Ако там ваксинират – добре, ако не – да се търси къде могат да направят втората.
Виж целия пост
# 11 528
Добре де нали от новите парламентарни групи поискаха ББ да преустанови всички свои действия докато е в оставка за да не вредял, упрекнаха го как бил раздал няколко милиарда през последните месеци. Щом като го искат повечето народни представители не трябва ли така да стане.
И щом има нови народни представители всички заедно да гласуват и да решат дали да удължават извънредната обстановка.
Кабинетът в оставка според мен не трябва да прави нищо освен това което вече е разписано и уточнено, защото ако направи нещо допълнително или някакви промени веднага от новия парламент ще възразят и напук на ББ могат да ги отменят.
А замисляли сте се че някой от парламентарните групи  може да е поискал вече закриването на НОЩ.
Виж целия пост
# 11 529
Аз не съм наясно, но си мисля, че НОЩ не може и не трябва да бъде разпускан.
Това все едно при война, преврат и т.н. Това е надпартийно, свързано с грижа за здраве и живот на гражданите на една страна, не е свързано с някакви икономически, политически, военни и други интереси.
Вярно е, че беше създаден такъв щаб от правителството на ББ, но такъв щаб има мисля във всички страни. Това е следене на ситуацията, на епидемията, на болниците, починали, заразени..как така ще ги разпускат. Това не е правителствена, партийна организация. някаква комисия към НС, това е оперативен щаб за борба със зараза преносима.
Логически тогава всичко до края на месеца би трябвало да отпадне, щом няма щаб. Нали той налага мерките и дава препоръките. Министрите пък се съобразяват с тях. Вярно, че щаба играеше по мнение на ББ, ама имаше и хора в него дето макар и рядко си имаха позиция и си я казваха-Мутафчийски, Балтов..
Това, че Мутафчийски не бил инфекционист, виросолог, не знам какво си, ама човека в началото на епидемията четеше всичко излизащо, като информация в чужбина и мед. специалисти публикации. Дори казваше, че е във връзка пряка с колеги в чужбина. Та..Мангъров  не знам дали е по-информиран. А и май обща медицина всеки лекар първо учи и после взимат специалности, та.. Лично аз имах познат ренгенолог, после заемаше административно длъжност в болница, ами ..много повече разбираше от всякакви болести и беше компетентен от професорите при които бях ходила на преглед. Та...си е до професионалист, както във всяка професия, а при лекарите има и друго-усет за диагностика, та..дълга тема.
На мен също ще ми липсва Мутафчийски. Харесвам такива хора-ясни, прями ..допадаше ми много и най-вече му имах доверие.
Става страшно, не че не беше. Днес научих за колежка дето изкарала ковид и е крила. Беше болнични уж за децата нещо алергии. Днес се изпусна, че е било ковид, заради ваксините, имала антитела това била защитена , ама ще си направи изследване (това по повод на моето) и ЛЛ така била казала. Е как може ...а аз се пазех уж за ваксината , пушехме заедно.. не знам и не е единствена и не е само при мен така. Трябва да има здрава ръка и правила, добре бяха почнали, ако бяха оставили Мутафчийски и тази Бенатова дето...бе всичко щеше да е различно и си мисля, че щяхме по-добре и от Израел да бяхме, ама..сами си го направихме.
Виж целия пост
# 11 530
Парламентът е законодателен орган, не издава заповеди и не му е в компетенциите да се занимава със здравни проблеми. Това е задължение на правителството.
Виж целия пост
# 11 531
Фактът, че FDA & CDC до момента не препоръчват пауза на ваксините на Файзер и Модерна, говори достатъчно красноречиво какъв точно е рискът при тях. Като цяло, американските регулаторни органи за лекарствата са най-строги (справка - талидомид).

Също ще отбележа, че точно те видяха проблем при Янсен след само 7 милиона ваксинации. Тоест, за да не са видяли такъв проблем при иРНК след 40-50М поставени дози, значи, че най-вероятно проблем от подобен мащаб няма.

Останалото е лов на вещици и малко сензация. Мисля, че това имаше предвид и Adventurer.
Виж целия пост
# 11 532
Това твърдят в американските медии. Преди малко слушах интервю с лекар - който го е страх от векторната ваксина на Джонсън и Джонсън да се ваксинира с иРНК ваксина, защото нямало нито един подобен случай.
Не става дума ЕМА да разследва случаи в САЩ или обратното.
Принципно въпросът е - има ли такива редки тромбози и след иРНК ваксините - защото такива случаи има.

Ако на някой му е интересно - доклад на канадците - от стр. 6 нататък: https://www.publichealthontario.ca/-/media/documents/ncov/epi/co … -report.pdf?la=en
[/quote]

При тях точно обратното- 0 сериозни  случаи, докладвани след АстраЗенека.
[/quote]

Само имайте предвид, че Covishield е АстраЗенека, но произведена в Индия.
Виж целия пост
# 11 533
001, до края на месеца сигурно няма да има ново правителство. Изпълнението на функциите на правителството в оставка би трябвало да показва някаква отговорност към обществото. Няма никаква причина ББ да разпуска НОЩ. Нормалното беше да функционират, докато има нов МС. Това се нарича приемственост.
Виж целия пост
# 11 534
Май тука сме в друга реалност. Гледам хората мислят, че вируса се е изправил заедно с НОЩ. Де да беше така щяхме да черпим, ама за съжаление няма такава опасност. Нощ не трябва да бъде разпускан независимо от разните настроения, които има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия